اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استخراج کدئین از قرص های استامینوفن

Collapse
X
 • Filter
 • زمان
 • Show
Clear All
new posts

 • استخراج کدئین از قرص های استامینوفن

  این مطلب تشویقی برای مصرف کدئین نیست و هدفش کاهش آسیب مصرف هست. کدئین بشدت اعتیاد آور هست. امیدوارم هیچ وقت در تله اش گرفتار نشید. از اون جایی که یکی از فرم های رایج کدئین در ترکیب اون با داروی استامینوفن هست، احتمالا مصرف این قرص برای تاثیرات سایکواکتیوش رایج هست. این قرص در ایران معمولا به فرم ۱۰ میلی گرم کدئین و ۳۰۰ میلی گرم استامینوفن وجود داره. سایت سایکونات ویکی دوز متوسط کدئین رو ۱۰۰ میلی گرم و دوز سنگین اون رو ۲۰۰ میلی گرم دسته بندی کرده.
  https://psychonautwiki.org/wiki/Codeine

  درصورتی که قبلا کدئین مصرف نکردید با این دوز شروع نکنید چون ممکنه حساسیتتون بهش بیشتر باشه. کدئین توسط آنزیم CYP2D6 به مورفین تبدیل می شه. و عمده تاثیرات اون بخاطر متابولیت قدرتمند اون یعنی مورفین هست. درصدی از جمعیت چندین ژن برای این آنزیم دارن و به همین خاطر این دسته ممکنه تاثیرات شدیدتر و سریعتری رو دریافت کنن. درصدی از جمعیت هم فاقد این ژن هستن و به همین خاطر تاثیرات متفاوتی از کدئین دریافت می کنن و ممکنه کدئین براشون به اون اندازه لذت بخش نباشه.

  تصور کنید که فردی که معتاد به مصرف قرص استامینوفن کدئین هست روزی ۲۰۰ میلی گرم کدئین مصرف می کنه. این دوز برای فرد عادی ممکنه سنگین محسوب بشه ولی برای اون فرد بخاطر تحملش نسبت به این ترکیب متوسط هست. به این معنی هست که فرد باید روزی ۲۰ قرص استامینوفن کدئین حاوی ۱۰ میلی گرم کدئین و ۳۰۰ میلی گرم استامینوفن رو مصرف کنه. در این سناریو فرد روزی ۶ گرم استامینوفن وارد بدنش می کنه !

  مقداری کمی از استامینوفن توسط آنزیم CYP3A4 و CYP2EI به NAPQI تبدیل می شه. زمانی که مقدار زیادی استامینوفن وارد بدن می شه میزان تبدیل شدن استامینوفن به NAPQI بیشتر می شه. NAPQI بشدت برای سلول های کبد سمی هست. مصرف ده گرم استامینوفن می تونه باعث از کار افتادن کبد و مرگ در چند روز بشه.

  حلالیت استامینوفن در آب مخصوصا آب سرد خیلی پایین هست که در جدول پایین که از سایت ایرویید برداشته شده می تونید ببینید
  https://erowid.org/pharms/codeine/co...tml#extraction
  Aspirin 1g / 100 ml 1g / 300 ml
  Acetaminophen 1g / 70 ml 1g / 150 ml
  Codeine 1g / 2.3 ml 1g / 0.7 ml
  اگر همون سناریو رو در نظر بگیرید که فرد برای مصرف ۲۰۰ میلی گرم کدئین ۶ گرم استامینوفن وارد بدنش می کرد با این روش فقط در معرض حدود ۵ میلی گرم استامینوفن قرار می گیره.

  ۱- به ازای هر ۲۰ قرص استامینوفن/کدئین ۱۰،‌ ۵۰ میلی لیتر آب گرم اضافه کنید و اجازه بدید قرص ها حل بشن. دمای آب نباید از ۴۰ درجه بیشتر باشه. همه اجزای قرص قابل حل در آب ممکنه نباشن. مشکلی نیست و این دقیقا چیزی هست که ما دنبالش هستیم.
  ۲- محلول رو در یک لیوان شیشه ای یا بشر بریزید و اون رو درون ظرفی بزرگتر که آب ولرم درش هست قرار بدید.
  ۳- به آب ظرف بزرگتر یخ اضافه کنید تا دمای اون پایین بیاد. دلیل اینکه لیوان رو بصورت مستقیم وارد آب سرد نمی کنیم این هست که لیوان نشکنه. ظروف آزمایشگاهی بدلیل نازک تر بودن حساسیت کمتری به تغییر دما دارن. دما باید اون قدری پایین بیاد که سرد محسوب بشه. ۱۵ درجه خوبه. همچنین آروم پایین آوردن دما اجازه می ده کریستال های بزرگتری تشکیل بشن که بهتر توسط فیلتر گرفته بشن.
  ۴- استامینوفن باید ته نشین بشه. محلول رو در فیلتر قهوه بریزید.
  ۵ - محلولی بدست اومده حاوی کدئین و مقدار کمی استامینوفن هست. می تونید با محاسبه نسبت آب باقی مونده و کدئین موجود اون رو بصورت محلول نگه داری و مصرف کنید. می تونید اجازه بدید تا آب محلول بخار بشه. محلول رو نجوشونید چون باعث از بین رفتن کدئین می شه. محلول رو دور از نور نگهداری کنید.
  As Above , So Below
Working...
X