اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد تاثیرات شیشه

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• سوال در مورد تاثیرات شیشه

سلام و عرض خسته نباشید
    سوال من در مورد وجود توهم در شیشه است یعنی چرا باعث توهم میشه و در کل توهمات شیشه به چه صورت است و نوع توهم اون رو با مواد روانگردان و هذیان آور مقایسه کنید و در ادامه
    ایا توهم جز تاثیرات اصلی آم فتامین هاست؟
    علت اعتیاد آوری جسمی شیشه چیست؟

نوشته اصلی توسط Amir093 نمایش پست ها
    سلام و عرض خسته نباشید
    سوال من در مورد وجود توهم در شیشه است یعنی چرا باعث توهم میشه و در کل توهمات شیشه به چه صورت است و نوع توهم اون رو با مواد روانگردان و هذیان آور مقایسه کنید و در ادامه
    ایا توهم جز تاثیرات اصلی آم فتامین هاست؟
    علت اعتیاد آوری جسمی شیشه چیست؟

سوال خیلی خوبیه چون شیشه در دسته ی محرک ها قرار می گیره و کاملا با مواد روان گردان فرق داره. حتی مکانیزم تاثیرش بر روی گیرنده های مغز هم کاملا متفاوته و نوع توهماتش کاملا با توهماتی که در مصرف ال اس دی یا ماشروم می بینیم فرق می کنه. خیلی علاقه مند هستم نظر دوستان دیگه رو هم در این مورد بدونم.
    Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

بنظرم یکی از تفاوت هایی که توهمات شیشه با ماشروم یا ال اس دی داره اینه که خود فرد نمی تونه تشخیص بده که داره توهم می بینه و امکان داره که کار به جای بدی برسه (مثلا آسیبی به کسی برسه یا کشته بشه کسی) همچنین توهماتش هم کاملا شبیه واقعیته یعنی شما بر خلاف ماشروم اشکال هندسی یا تغییر رنگی نمی بینید ! بنظرم خاصیت ایجاد استرس و شکاک کردن و افزایش انرژی که شیشه ایجاد می کنه می تونه بعضی وقت ها خیلی خطرناک بشه.

Comment

نوشته اصلی توسط PsyShaman نمایش پست ها

سوال خیلی خوبیه چون شیشه در دسته ی محرک ها قرار می گیره و کاملا با مواد روان گردان فرق داره. حتی مکانیزم تاثیرش بر روی گیرنده های مغز هم کاملا متفاوته و نوع توهماتش کاملا با توهماتی که در مصرف ال اس دی یا ماشروم می بینیم فرق می کنه. خیلی علاقه مند هستم نظر دوستان دیگه رو هم در این مورد بدونم.
        درود بر تو ساﻯشمن عزیز،

به نظر من دو علّت عمده رو میشه برای تأثیرات رواﻥگردان و توهمات حاصل از مصرف متﺁمفتامین در نظر گرفت:

۱. عوارض سایکوتیک که از مصرف مستقیم ماده نشأت ﻣﻰگیره.
        ۲. کمبود خواب شدید و فعالیت غیرمنظم (و گاهاً معکوس) سیستم اعصاب مرکزی

همونطور که
        اینجا در مورد نحوﮤ عملکرد و تأثیرات و عوارض کوتاﻩمدت و بلندمدت مصرف متﺁمفتامین توضیح دادم، عارضهﻫﺎی سایکوتیک جزء رایجﺗﺮین و البته خطرناکﺗﺮین عوارض مصرف شیشه شمرده میشن و طیف بسیار گستردهﺍی از ناهنجاریﻫﺎ و بیماریﻫﺎی حاد فکری و رفتاری رو در بر ﻣﻰگیرن که اغلب رواﻥشناسان و متخصصین، این عوارض رو بسیار شبیه به بیماری اسکیتزوفرنیا ﻣﻰدونن. دلیل ایجاد این عوارض رو هم میشه تداخل در عملکرد سیستم دوپامین، سروتونین و نورآدرنالین مغز و به مرور زمان، نابودی نورونﻫﺎ دونست. امّا مورد دیگهﺍی که به این عوارض سایکوتیک دامن ﻣﻰزنه و در حقیقت بهشون رنگ و نور و صدا ﻣﻰبخشه، بیداریﻫﺎی دراز مدت مصرفﻛﻨﻨﺪه است. تنها یکبار مصرف متﺁمفتامین (به ویژه به روش تدخین یا تزریق وریدی) ممکنه تأثیرات محرک بسیار قدرتمندی رو به دنبال داشته باشه که خواب رو تا ساعتﻫﺎ و یا روزها غیرممکن ﻣﻰکنه. به همین دلیل افرادی که به مصرق این ماده وابسته شدهﺍند، به بیداریﻫﺎی درازمدت عادت دارن و گاه تا هفتهﻫﺎ، بدون احساس رخوت یا کسالت، بیدار ﻣﻰمونن و به مصرف و فعالیت ادامه میدن. این کمبود خواب شدید در مصرفﻛﻨﻨﺪهﻫﺎی متﺁمفتامین (که اتفاقاً بیشتر از بنده و شما به استراحت نیاز دارن) به مرور زمان باعث تشدید عوارض سایکوتیک و ایجاد توهمات و رؤیاهای شفاف میشه که به توهمات «مردمان در سایه» مشهوره. به این معنا که شماری از بخشﻫﺎی سیستم اعصاب مرکزی در حالت ﻧﻴﻤﻪفعال قرار گرفته و سطح هوشیاری مصرفﻛﻨﻨﺪه تا حد زیادی کاهش پبدا ﻣﻰکنه. در این حالت، بیمار با افراد (یا موجودات) ناشناختهﺍی در اطراف خودش مواجه ﻣﻴﺸﻪ که به شکل سایه از کنارش ﻣﻰگذرن. کمﻛﻢ این «مردمان در سایه» بر اساس مکالمات سایکوتیک ذهن مصرﻑکننده، باهاش وارد گفتگو و درگیری میشن و نهایتاً هم فاجعهﺍی به بار میاد که ﻫﻤﮥ ما کم و بیش باهاش روبهﺭو شدیم.
        .In the province of the mind, what one believes to be true either is true or becomes true

Comment

درود بر تو دوست عزیز

طی یکسری تجربیات کوتاه مدتی که با متامفتامین داشتم میتونم بگم که داستانش به کل با روان گردان هایی مثل ال اس دی فرق داره . شخصی که برای اولین بار متامفتامین مصرف میکنه بر خلاف
          ال اس دی دچار توهم نمیشه بلکه در اوج سرخوشی حالت زونگ بودن بهش دست میده و برای ساعت ها به یک جا خیره وغرق رویا میشه اینقدرم این حالت براش لذت بخشه که برای مصرف بعدی تشویقش میکنه ‍‍پس یکی از تاثیرات اصلی این ماده سرخوشی خیلی زیاد و افزایش اعتماد به نفس کاذبه که البته شخص باید ساعت ها بی خوابی کامل و بی اشتهایی رو تحمل کنه.....وقتی که شخص درگیر این ماده بشه به مرور نورون های مغزش و سیستم عصبیش تخریب میشن و درعین حال دچار پارانویای شدیدی میشه که توهماش دراصل ازین جا شکل میگیره و توان درک بین توهم و واقعیت بسیار براش سخت یا حتی غیر ممکن میشه به این صورتم هست که نسبت به اطرافیانش خیلی بدبین میشه وبا مصرف خیلی زیاد نسبت به سایه ها عکس العمل نشون میده که به صورت انسان وار اونو به جایی یا کاری هدایت میکنن یا حتی باهاشون حرف هم میزنن که اینا اثرات پارانویای حاصل از متامفتامینه......
          از لحاظ اعتیاد هم چون محرک است وارد گردش خون نمیشود وجسم فرد رو درگیر نمیکنه ولی از لحاظ فکری روانی به قدری فرد رو درگیر میکنه که ترکش از اعتیاد جسمی بسیار سخت تره......
          After your death, you will be what you were before your birth

Arthur Schopenhauer

Comment

متشکر از بیان تجربتون ولی درمورد جمله آخرتون که فرمودید
            نوشته اصلی توسط blackart نمایش پست ها
            از لحاظ اعتیاد هم چون محرک است وارد گردش خون نمیشود وجسم فرد رو درگیر نمیکنه ولی از لحاظ فکری روانی به قدری فرد رو درگیر میکنه که ترکش از اعتیاد جسمی بسیار سخت تره......
            فکر کنم دیدگاهتون درباره اعتیاد جسمی اشتباهه. اگه اشتباه نکنم اعتیاد جسمی به این معناست که کل سیستم فرد به اون ماده عادت کرده و در صورت قطع مصرف فرد دچار عوارض و مشکلات شدیدی می‌شه که در مورد شیشه این اتفاق می‌افته.
            ?Are you dreaming

Comment

نوشته اصلی توسط MindControl نمایش پست ها
              متشکر از بیان تجربتون ولی درمورد جمله آخرتون که فرمودید

فکر کنم دیدگاهتون درباره اعتیاد جسمی اشتباهه. اگه اشتباه نکنم اعتیاد جسمی به این معناست که کل سیستم فرد به اون ماده عادت کرده و در صورت قطع مصرف فرد دچار عوارض و مشکلات شدیدی می‌شه که در مورد شیشه این اتفاق می‌افته.
              سلام و درود بر MindControl عزیز

بله درست می فرمایید ولی اعتیاد جسمی این ماده به واسطه تاثیراتش حاصل میشه مثلا انرژی زیادی که بواسطه تحریک سیستم عصبی بعد مصرف به فرد میده ممکنه بعد از ترک ماده شخص رو دچار خواب و خوراک زیادی کنه و بدن کوفته بشه منظور بنده از این که

گفتم جسم رو درگیر نمیکنه این بود که متابولیسم این ماده به کل با مخدر ها فرق داره و اصلا نمیشه از طریق خون پی به وجود متامفتامین در بدن برد.

Arthur Schopenhauer

Comment

ممنون از توضیحات خوب یانترای عزیز مثل همیشه کامل و دقیق

همینطور از توضیحات بلک آرت هم ممنونم. به نظرم همونطوری که دوستان به خوبی توضیح دادند نوع توهمات شیشه به خاطر اختلال در نورونها و آسیب دیدگی اونها و کاملا با نوع توهمات ال اس دی متفاوته. توهمات شیشه اصلا خوش آیند و یا جالب و یا .. نیست بلکه مثل توهماتی یک بیمار روانیه که مغزش دچار اختلال عملکرد شده و این اختلال گاهی خودش رو به صورت پارانویای شدید و گاهی صحبت با اشباه و سایه ها نشون می ده. در صورتی که نوع توهمات ال اس دی کاملا متفاوت و از جنس دیگه ای هست مثل قاطی شدن رنگ ها و کش اومدن تصاویر. فکر می کنم بد نباشه به این تاپیک سری بزنید: https://persianpsyforum.com/forum/%D...AA%D8%AF%D8%9F

Comment

طی یکسری تجربیات کوتاه مدتی که با متامفتامین داشتم ...
                  دوست عزیز اینکه شما برای یک مدت کوتاه، تجرﺑﮥ مصرف متﺁمفتامین رو داشتین دلیل نمیشه که تحلیلﻫﺎی شما هم از تأثیرات و نحوﮤ عملکرد این ماده ١٠٠ ٪ صحیح باشه.

با مصرف خیلی زیاد نسبت به سایه ها عکس العمل نشون میده که به صورت انسان وار اونو به جایی یا کاری هدایت میکنن یا حتی باهاشون حرف هم میزنن که اینا اثرات پارانویای حاصل از متامفتامینه......
                  خیر.

دوست عزیز میشه بفرمایید که اگر متﺁمفتامین وارد جریان خون نمیشه، بعد از مصرف دقیقاً کجا میره و از کدوم راه خودش رو به مغز ﻣﻰرسونه؟!

گفتم جسم رو درگیر نمیکنه این بود که متابولیسم این ماده به کل با مخدر ها فرق داره و اصلا نمیشه از طریق خون پی به وجود متامفتامین در بدن برد.
                  باید خدمت شما عرض کنم که بعد از فقط یکبار تدخین ١٠ تا ٢٠ میلیﮔﺮم متﺁمفتامین، این ماده تا ٢ یا ٣ روز بعد از مصرف در خون و تا ٤ یا ۵ روز بعد از مصرف هم در ادرار فرد به سهولت قابل تشخیصه. بنابراین به شما توصیه ﻣﻰکنم که به این شایعات توجه نکنین.
                  .In the province of the mind, what one believes to be true either is true or becomes true

Comment

نوشته اصلی توسط Yantra نمایش پست ها
                    دوست عزیز اینکه شما برای یک مدت کوتاه، تجرﺑﮥ مصرف متﺁمفتامین رو داشتین دلیل نمیشه که تحلیلﻫﺎی شما هم از تأثیرات و نحوﮤ عملکرد این ماده ١٠٠ ٪ صحیح باشه.

خیر.

دوست عزیز میشه بفرمایید که اگر متﺁمفتامین وارد جریان خون نمیشه، بعد از مصرف دقیقاً کجا میره و از کدوم راه خودش رو به مغز ﻣﻰرسونه؟!

باید خدمت شما عرض کنم که بعد از فقط یکبار تدخین ١٠ تا ٢٠ میلیﮔﺮم متﺁمفتامین، این ماده تا ٢ یا ٣ روز بعد از مصرف در خون و تا ٤ یا ۵ روز بعد از مصرف هم در ادرار فرد به سهولت قابل تشخیصه. بنابراین به شما توصیه ﻣﻰکنم که به این شایعات توجه نکنین.

درود بر تو Yantra عزیز

بنده فقط تجربیاتمو بیان کردم و اصلا تاکید به درست بودن ۱۰۰٪ حرفام نکردم.

مثلا در مورد توهمات سایه که در مورد این ماده بیان کردم بنده با گروهی آشنا بودم که مصرف این ماده به قول معروف کارشون شده بود و در محوطه ای که به اسم بچه مرده ها بین خودشون معروف بود با سایه درختان کاج دچار توهم شدید میشدند.....یا یکی دیگر از دوستان خودم با مصرف این ماده درگیر پارانویا و سوظن شدیدی نسبت به اعضای خانوادش شد... این درحالی بود که خودم اصلا توهم متامفتامین رو تجربه نکردم ...همون طور که عرض کردم مصرف خیلی زیاده این ماده خیلی میتونه رو سیستم نورون ها تاثیر گذار باشه و به موازاتش عواقب جالبی هم نخواهد داشت....در مورد گردش خون هم که گفتم براساس تجربه بود چون هنگام تدخین این ماده لزومی نداره شما نفس بکشی رو دود حاصل از تدخین و براحتی بعد از این که وارد دهان بشه به مغز میرسه و کلا نسبت به عملکرد دود مخدرها گفتم حالا از لحاظ علمی بنده نمیدونم عملکردش دقیق چگونه است....در اخر هم که گفتم از طریق خون نمیشه پی به متامفتامین مصرفی برد و شما عرض کردی که به سهولت قابل تشخیص است باید بگم متامفتامین بعد از مصرف تا نهایت ۳۴ الی ۳۶ ساعت در خون ماندگاری داره و کیت های تشخیصش هم با مورفین به کل فرق داره که یکی از آشنایان گفتن با کیت هم سخته نوار مغز در این مورد بهتر جواب میده حالا شاید به قول شما شایعه باشه و در کل نسبت به آسانی در تشخیص مخدرها از کلمه اصلا استفاده کردم که یکمی مبالغه بود.....

Arthur Schopenhauer

Comment

درود بر تو Yantra عزیز

بنده فقط تجربیاتمو بیان کردم و اصلا تاکید به درست بودن ۱۰۰٪ حرفام نکردم.

مثلا در مورد توهمات سایه که در مورد این ماده بیان کردم بنده با گروهی آشنا بودم که مصرف این ماده به قول معروف کارشون شده بود و در محوطه ای که به اسم بچه مرده ها بین خودشون معروف بود با سایه درختان کاج دچار توهم شدید میشدند.....یا یکی دیگر از دوستان خودم با مصرف این ماده درگیر پارانویا و سوظن شدیدی نسبت به اعضای خانوادش شد... این درحالی بود که خودم اصلا توهم متامفتامین رو تجربه نکردم ...همون طور که عرض کردم مصرف خیلی زیاده این ماده خیلی میتونه رو سیستم نورون ها تاثیر گذار باشه و به موازاتش عواقب جالبی هم نخواهد داشت....در مورد گردش خون هم که گفتم براساس تجربه بود چون هنگام تدخین این ماده لزومی نداره شما نفس بکشی رو دود حاصل از تدخین و براحتی بعد از این که وارد دهان بشه به مغز میرسه و کلا نسبت به عملکرد دود مخدرها گفتم حالا از لحاظ علمی بنده نمیدونم عملکردش دقیق چگونه است....در اخر هم که گفتم از طریق خون نمیشه پی به متامفتامین مصرفی برد و شما عرض کردی که به سهولت قابل تشخیص است باید بگم متامفتامین بعد از مصرف تا نهایت ۳۴ الی ۳۶ ساعت در خون ماندگاری داره و کیت های تشخیصش هم با مورفین به کل فرق داره که یکی از آشنایان گفتن با کیت هم سخته نوار مغز در این مورد بهتر جواب میده حالا شاید به قول شما شایعه باشه و در کل نسبت به آسانی در تشخیص مخدرها از کلمه اصلا استفاده کردم که یکمی مبالغه بود.....
                      از توضیحاتت ممنونم. البته باید عرض کنم یانترا به طور علمی داره توضیح می ده و مثلا فرقی نداره شما متافتامین مصرف می کنید یا تریاک اگر از طریق تدخین باشه حتما وارد جریان خون شما می شه و به مغز می رسه و راه دیگه ای وجود نداره. اگر از روش دیگه ای برای مصرف استفاده می کنید ممکنه روش جذب هم متفاوت باشه.
                      در مورد توهمات با سایه راستش بنده یک نفر رو از نزدیک دیدم که بعد از مصرف زیاد شیشه دچار این حالت شده بود ولی حالتش فقط مربوط به سایه نبود و کلا به محرک های محیطی واکنش غیر عادی نشون می داد. یکی دیگه از مواردی که باید بهش توجه کنید ناخالصی های زیادی هست که چه در زمان تولید و چه در زمان پخش به این ماده اضافه می شه مثلا اگر در تولید از پرمنگنات استفاده بشه حتما نیاز به شستشوی محصل نهایی هست که خیلی بعید می دونم تولید کنندگان ایران این چیزها براشون اهمیت داشته باشه یا زحمت این کارها رو به خودشون بدن و تاثیرات پرمنگنات بر روی سلول های عصبی بسیار بیشتر از متاامفتامین هست.

کلا توهمات روانگردان ها مثل ماشروم با توهمات محرک ها مثل شیشه یا کرک کوکایین از دو دسته ی کاملا متفاوت هستند و به نظرم مقایسه چندانی نمی شه بینشون انجام داد.

Comment

مثلا در مورد توهمات سایه که در مورد این ماده بیان کردم بنده با گروهی آشنا بودم که مصرف این ماده به قول معروف کارشون شده بود و در محوطه ای که به اسم بچه مرده ها بین خودشون معروف بود با سایه درختان کاج دچار توهم شدید میشدند.....یا یکی دیگر از دوستان خودم با مصرف این ماده درگیر پارانویا و سوظن شدیدی نسبت به اعضای خانوادش شد... این درحالی بود که خودم اصلا توهم متامفتامین رو تجربه نکردم ...
                        درود بر شما،

در مورد کیفیت و علّت ایجاد توهمات حاصل از مصرف متﺁمفتامین در ارسالﻫﺎی قبل توضیح دادم و باز هم تأکید ﻣﻰکنم که ناهنجاریﻫﺎی فکری و رفتاری مصرﻑکنندگان متﺁمفتامین، علیرغم فرمایشات شما به ترس از سایه و سوء ظن نسبت به اعضای خانواده محدود نمیشه و انواع آسیبﻫﺎ و بیماریﻫﺎی مغزی، عصبی، ذهنی و رفتاری رو در بر ﻣﻰگیره که از جنبهﻫﺎی مختلف نیاز به تحقیق و مطالعه دارن. ضمن اینکه مصرف بلندمدت متﺁمفتامین در نهایت منجر به توهمات بسیار شفاف و رؤیاهای واقعﮔﺮایانهﺍی خواهد شد که گفته میشه از نظر طبیعت، شباهت زیادی با مراحل حاد اسکیتزوفرنیا دارن و متأسفانه همین مسأله هم امکان رواﻥکاوی مصرﻑکننده رو در این وضعیت بسیار دشوار ﻣﻰکنه. برای توضیحات بیشتر ﻣﻰتونین به ﺻﻔﺤﮥ ١٢١ این کتاب مراجعه کنین:

.
                        .Iversen, L.L., 2006. Speed, ecstasy, ritalin. The science of amphetamines. Oxford University Press, Oxford

در مورد گردش خون هم که گفتم براساس تجربه بود چون هنگام تدخین این ماده لزومی نداره شما نفس بکشی رو دود حاصل از تدخین و براحتی بعد از این که وارد دهان بشه به مغز میرسه و کلا نسبت به عملکرد دود مخدرها گفتم حالا از لحاظ علمی بنده نمیدونم عملکردش دقیق چگونه است....باید بگم متامفتامین بعد از مصرف تا نهایت ۳۴ الی ۳۶ ساعت در خون ماندگاری داره
                        کیت های تشخیصش هم با مورفین به کل فرق داره که یکی از آشنایان گفتن با کیت هم سخته نوار مغز در این مورد بهتر جواب میده
                        این قسمت از فرمایشاتتون که حرفﻫﺎی قبلیﺗﻮن رو نقض ﻣﻰکنه! بنابراین خودتون هم اذعان دارین که متﺁمفتامین بعد از مصرف وارد جریان خون میشه. البته باید بگم مدت زمان تشخیص متﺁمفتامین در خون و ادرار که در ارسال قبل خدمت شما ارائه کردم، مربوط به یکبار تدخین ١٠ تا ٢٠ میلیﮔﺮم متﺁمفتامین هست، در صورتیکه ممکنه یک فرد معتاد به شیشه به طور متوسط تا ٢۵۰ برابر این مقدار رو به طور روزانه مصرف کنه. ضمناً باید عرض کنم که متﺁمفتامین در مقایسه با مورفین، نیمهﻋﻤﺮ بیشتری داره و بنابراین تشخیصش در خون میتونه سادﻩتر باشه.
                        Last edited by Yantra; 11-16-2016, 07:37 PM.

Comment

نوشته اصلی توسط PsyShaman نمایش پست ها

از توضیحاتت ممنونم. البته باید عرض کنم یانترا به طور علمی داره توضیح می ده و مثلا فرقی نداره شما متافتامین مصرف می کنید یا تریاک اگر از طریق تدخین باشه حتما وارد جریان خون شما می شه و به مغز می رسه و راه دیگه ای وجود نداره. اگر از روش دیگه ای برای مصرف استفاده می کنید ممکنه روش جذب هم متفاوت باشه.
                          در مورد توهمات با سایه راستش بنده یک نفر رو از نزدیک دیدم که بعد از مصرف زیاد شیشه دچار این حالت شده بود ولی حالتش فقط مربوط به سایه نبود و کلا به محرک های محیطی واکنش غیر عادی نشون می داد. یکی دیگه از مواردی که باید بهش توجه کنید ناخالصی های زیادی هست که چه در زمان تولید و چه در زمان پخش به این ماده اضافه می شه مثلا اگر در تولید از پرمنگنات استفاده بشه حتما نیاز به شستشوی محصل نهایی هست که خیلی بعید می دونم تولید کنندگان ایران این چیزها براشون اهمیت داشته باشه یا زحمت این کارها رو به خودشون بدن و تاثیرات پرمنگنات بر روی سلول های عصبی بسیار بیشتر از متاامفتامین هست.

کلا توهمات روانگردان ها مثل ماشروم با توهمات محرک ها مثل شیشه یا کرک کوکایین از دو دسته ی کاملا متفاوت هستند و به نظرم مقایسه چندانی نمی شه بینشون انجام داد.

درود بر PsyShaman عزیز

بله به دلیل نایاب شدن و گرون شدن فسفر قرمز تولیدکنندگان به ناچار روی آوردن به ‍پتاسیم پرمنگنات که این خیلی میتونه روی کار نهایی تاثیر داشته باشه و عوارض و داستان های خاص خودش رو شامل بشه....و به قول شمام نمیشه مقایسه آن چنانی بین توهمات

محرک ها با روان گردان ها انجام داد...

نوشته اصلی توسط Yantra نمایش پست ها
                          درود بر شما،

در مورد کیفیت و علّت ایجاد توهمات حاصل از مصرف متﺁمفتامین در ارسالﻫﺎی قبل توضیح دادم و باز هم تأکید ﻣﻰکنم که ناهنجاریﻫﺎی فکری و رفتاری مصرﻑکنندگان متﺁمفتامین، علیرغم فرمایشات شما به ترس از سایه و سوء ظن نسبت به اعضای خانواده محدود نمیشه و انواع آسیبﻫﺎ و بیماریﻫﺎی مغزی، عصبی، ذهنی و رفتاری رو در بر ﻣﻰگیره که از جنبهﻫﺎی مختلف نیاز به تحقیق و مطالعه دارن. ضمن اینکه مصرف بلندمدت متﺁمفتامین در نهایت منجر به توهمات بسیار شفاف و رؤیاهای واقعﮔﺮایانهﺍی خواهد شد که گفته میشه از نظر طبیعت، شباهت زیادی با مراحل حاد اسکیتزوفرنیا دارن و متأسفانه همین مسأله هم امکان رواﻥکاوی مصرﻑکننده رو در این وضعیت بسیار دشوار ﻣﻰکنه. برای توضیحات بیشتر ﻣﻰتونین به ﺻﻔﺤﮥ ١٢١ این کتاب مراجعه کنین:

.
                          .Iversen, L.L., 2006. Speed, ecstasy, ritalin. The science of amphetamines. Oxford University Press, Oxford

این قسمت از فرمایشاتتون که حرفﻫﺎی قبلیﺗﻮن رو نقض ﻣﻰکنه! بنابراین خودتون هم اذعان دارین که متﺁمفتامین بعد از مصرف وارد جریان خون میشه. البته باید بگم مدت زمان تشخیص متﺁمفتامین در خون و ادرار که در ارسال قبل خدمت شما ارائه کردم، مربوط به یکبار تدخین ١٠ تا ٢٠ میلیﮔﺮم متﺁمفتامین هست، در صورتیکه ممکنه یک فرد معتاد به شیشه به طور متوسط تا ٢۵۰ برابر این مقدار رو به طور روزانه مصرف کنه. ضمناً باید عرض کنم که متﺁمفتامین در مقایسه با مورفین، نیمهﻋﻤﺮ بیشتری داره و بنابراین تشخیصش در خون میتونه سادﻩتر باشه.
                          بله درست می فرمایید بنده صرفا از روی تجربه فقط بیان کردم و از لحاظ علمی با ساز و کار این ماده کامل آشنا نیستم ... ممنونم بابت توضیحات علمیتون دوست عزیز...

Arthur Schopenhauer

Comment

مزخرف ترین ماده ی که تا حالا تست کردم شیشه بوده
                            بار اول که مصرف کردم 2 روز تمام هیچی نخوردم و خواب نداشتم!
                            من هیچ تخیل یا توهمی نداشتم فقط میل شدید به ادامه مصرف به طوریکه حدود 4 5 ساعت مدوام با دوستان مصرف میکردیم!! ولی بعدش هیچ حس خاصی یا توهم خاصی یا سرخوشی به ما دست نداد فقط بی خوابی و بی اشتهایی....همین!
                            بعد مدتی متوجه شدم تنها اثری که شیشه روی من گذاشته بدبینی و افکار منفی هستش،به شدت افکار منفی وارد سرم میشد و نمیتونستم از این افکار فرار کنم...به هرچی نگاه میکردم یا فکر میکردم فقط جنبه منفی و نیمه لیوان میدیدم!
                            از من به شما نصیحت سمت این ماده نرید که اصلا به درد نمیخوره و الان دیگه اصلا اصلش تو ایران پیدا نمیشه همش آشغاله...البته خوشبختانه من معتاد به شیشه نبودم فقط چندین بار مصرف کردم

Comment

درود!
                              یکی از موادی که از اُکسیده شدن نوروترنسمیتر هایی چون اپی نفرین (آدرنالین/~ نوروترنسمیتر هیجان)، نور اپی نفرین و دوپامین در مغز بوجود میاد ماده ای به نام آدرنوکروم (adrenochrome) هست که نشانگان هایی مانند ترس بسیار و توهمات شک آلود و تجسم یافته ی ترس ها همراهه. بر اساس پژوهش های آبرام هافر و همفری آزموند در سال 1954 آدرنوکروم یکی از اصلی ترین دلایل توهمات بیماران اسکیزوفرنیک هست، سیمپتوم های پارانویا و کاتاتونیا هم همچین ماحصل تولید این ماده در مغز و نوعی اکسایش اپینفرین (ادرنالین)، نوراپینفرین و دوپامین هستند!
                              آدرنوکروم با اسم خیابانی آدرنالین صورتی و لقب تاریکترین دراگ ها که با وجود بشدت سمی و زهر آلود بودن رفتار های شبه سایکدلیک از خودش نشون داده، هنوز در مورد طبقه بندی این سایکو اکتیو بحث و مجادله هست، به دلیل تحقیقات محدود و کتاب ها (نظیر نویسندگانی چون آبرام هافر و شولگین) و مقالات انگشت شمار قضاوت قطعی درباره آدرنوکروم درست نیست.
                              (از تاپیک دور نشیم) اما با وجود سیمپتوم های بسیار شبیه توهمات شیشه و حالات اسکیروفرنی و همچنین افزایش شدید دوپامین و نوراپینفرین و درنهایت اپی نفرین، و همینطور افزایش تراز اکسایش این سه نوروترزنمیتر در مغز، این طور برداشت میشه که این چنین توهمات با نتایج تخریبگر (برخلاف روح درمانی دیگر سایکدلیک ها و انتئوژن ها) ماحصل بوجود اومدن و تولید آدرنوکروم در مغز هست که بشدت هم نوروتوکسیک و زهر آلود به حساب میاد.
                              در واقع میشه نتیجه گرفت توهمات شیشه مال خودش نیست و در عین محرک بودن و دامن زدن به این توهمات، اکثرا ناشی از تولید آدرنوکروم هستند!

(با وجود نبودن مقاله ای در مورد آدرنوکروم، امیدوارم بنده حقیر بتونم مقاله ی کامل و با ارجاع معتبری در اینده ارائه بدم)
                              Last edited by sinuhism; 08-30-2017, 04:23 AM.

Comment

Working...
                              X