اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تجربه ی ریتالین (methylphenidate)

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• تجربه ی ریتالین (methylphenidate)

با سلام .
    من در امتحانات ۲ ترم
    پیش دانشگاه از Rubifen 10MG (ریتالین) استفاده کردم .
    موضوعات مقدماتی :
    من به دلایل روانی و تشویش های فکری شدید . دچار مشکل شدید در تمرکز شدم . حتی وقتی برای ۵ دقیقه به
    پارک میرفتم سویچ ماشین رو که در یکی از جیب هایم بود پیدا نمیکردم (البته در لباس های زمستانی ام جیب های زیاد داشتم) و حتی تا نیم ساعت همه جا از کنار ماشین تا مسیر هایی که طی کرده بودم را میگشتم . خواندن که هیچ .
    چندین روز مانده به امتحانات
    پیش دکتر رفتم ولی دکتر به دلیل سابقه ی ۲ بار تشنج در کودکی از تجویز این دارو خود داری کرد .
    بحرانی که در آن قرار داشتم به دلایلی مجبور به کسب معدل ۱۸ بودم (در دانشگاهی سخت) .
    شب اولین امتحان فرا رسید و با توجه به تفاسیر مذکور چند ساعت قبل از امتحان تصمیم رو گرفتم و با کسی که توانایی تهیه ی دارو رو در اون ساعت از شب داشت تماس گرفتم .
    هنگام مصرف :
    پس از استفاده آرام آرام شروع به درس خواندن کردم . مصرف آب ام افزایش یافته بود و پس از گذشت ۱ ساعت خواب آلودگی کاملا احساس میشد و به صورت غیر ارادی به مدت ۱ ساعت پشت میز خوابم برد . بعد که بیدار شدم به سرعت با تمرکز بالا درس میخواندم . ولی نیاز شدید به بلند خواندن داشتم . و البته آب .
    شب بعد برای امتحان بعدی نیز دوباره استفاده کردم . خواب آلودگی در همان زمان مقرر رخ داد ولی اینبار بعد از ۳۰ دقیقه یا ۱ ساعت خواب آلودی از بین رفت ولی دیگر تمرکز دیشب نبود و بیشتر تلقین بود (به نظرم ۵۰٪ تلقین ۴۰٪ بلند خوانی و حس نیاز به زبان آوردن جملات و۱۰٪ تاثیر تمرکز methylphenidate یا همان ریتالین یا روبیفن و... بود )
    همین روال تا ۴ ۵ شب امتحان دیگر
    ادامه داشت ( با فاصله ی زمانی ۲ ۳ روز) هر بار تاثیر ۱۰MG rubifen از همه نظر رو به کاهش بود . ولی دوز رو افزایش ندادم و پس از امتحانات دیگر استفاده نکردم .
    پس از مصرف :
    من بعد از این تجربه به قدرت ذهن و تلقین بیشتر ایمان
    پیدا کردم . ولی انگار در اون شرایط نیاز داشتم . مخصوصا به اون شب اول . و خوشبختانه با تلاش خیلی زیادم فارغ از دروس خواندنی (ریتالین) به نتیجه مورد نظر رسیدم .
    مورد دیگری که با آن مواجه شدم آب خوردن من از آن به بعد ۲ برابر شد (دلیلش هم را نفهمیدم)

نکته : در نوارمغز من امواج
    اسپایک و ارتعاشات خفیفی وجود داشت (شاید دلیل تفاوت تجربه مصرف شده) و نکته دیگر اینکه این حالات مختص بنده بوده است و الزاما برای بقیه اینطور نخواهد بود . و من همیشه مشکل تمرکز داشته ام و هنوز هم دست و پنجه نرم میکنم . ولی کاملا حس میکنم از طریق ذهن کنترل میشود .
    و در آخر توصیه ی دوستانه ام به شما دوستان شرطی نکردن مغز و ضمیر نا خودآگاه است. (که حتی اگر ریتالین مشکلات خود را هم نداشت به دلیل شرطی شدن شما در روزمره در حالت عادی از شما فردی ضعیف می سازد)

باتشکر از بردباری شما در تحمل زیاده گویی هایم .
    Fear is an illusion

درود بر شما دوست من . سپاس فراوان از به اشتراک گذاشتن تجربتون با متیل فنیدیت

منم یادم میاد که در دوران تحصیل برای امتحانات چند باری موفق به تهیه این قرص شدم و دقیقا دلیلش این بود که نمی تونستم برای مطالعه تمرکزم رو حفظ کنم .
    در دفعات اول مصرف این قرص کاملا موثر به نظر میرسه( اما فقط به نظر میرسه
    ). اینکه میگید حالت خواب آلودگی داشتید کمی برام عجیبه چون این قرص از تاثیرات اصلیش ایجاد بی خوابیه !‌
    اگر بخوایم تاثیرات منفی اصلی این دارو رو اینجا خلاصه عنوان کنیم میشه به :‌
    بی خوابی
    تهوع
    سردرد
    بی اشتهایی
    سرگیجه
    حالت تهوع
    پارانویا
    تپش قلب
    افسردگی (مصرف مداوم و طولانی )
    تلورانس ( مصرف مداوم باعث ایجاد مقاومت در بدن شده بطوریکه
    میشه گفت دوز مصرفی برای گرفتن تاثیر اولیه به طرز عجیبی بالا میره)‌
    مرگ ( موارد بسیاری در خوابگاه های دانشجویی کشورمون گزارش شده که ناشی از مصرف دوز های بالای ریتالین بوده - البته این افزایش دوز در واقع ناشی از مصرف مداوم بوده که در بالا دلیلش رو اشاره کردم )‌

در مورد قدرت تلقین هم باید بگم تا حد زیادی باهات موافقم. در واقع میشه گفت بعد از دو سه باراول یا باید دوز رو بالا ببری یا اینکه تلقینت قوی باشه چون دقیقا بعد از دو سه بار مصرف دیگه دوز قبلی جوابگو نیست.

I am that I am not

Comment

نوشته اصلی توسط Immortal نمایش پست ها
      اینکه میگید حالت خواب آلودگی داشتید کمی برام عجیبه چون این قرص از تاثیرات اصلیش ایجاد بی خوابیه !‌

منم چنین تجربه ای داشتم
      چند سال پیش چند روز مونده به کنکور تصمیم گرفتم ریتالین مصرف کنم ، نیم ساعت بعد از خوردن یک قرص (فک کنم 10 میلی گرم ) به شدت خواب آلوده میشدم و چند ساعتی میخوابیدم . 4 روز این حالت تکرار شد ودیگه مصرف نکردم .
      skin the sun , fall asleep , wish away , the soul is cheap , leason learned , wish me luck , soothe the burn , wake me up

Comment

درود بر شما ایمرتال عزیز .
        وظیفه بود
        این
        حالت خواب آلودگی خیلی برام عجیب بود .آرمین جان چقدر جالب ! هم اسم و هم سن هستیم و همچنین این اتفاق برایمان افتاده
        Fear is an illusion

Comment

جالب بود. متشکر از اشتراک تجربتون. به این حالت که اثر دارو عکس اون چیزی که انتظار می ره اتفاق می افته به اصطلاح Paradoxical reaction گفته می شه خود من در اکثر مواقع با مصرف بنزودیازپین ها عصبی و افسرده می شم. دقیقا بر خلاف جیزی که انتظار می ره. برای همین چیزی که امروزه بحثش خیلی داغ شده Personalized medicine هستش. یعنی دارو برای هر کس متناسب با بدن و ژنتیک اون فرد تجویز بشه. در مورد داروهای روان گردان هم شاید دیده باشید که در بعضی ها تاثیرش و شدتش فرق می کنه.
          Last edited by MindControl; 09-18-2016, 10:54 AM.
          ?Are you dreaming

Comment

سلام آرمین جان . جسارتا شما تجربه ی تشنج یا مصرف قرص خاصی رو دارید ؟ که این حالت خواب آلودگی برایتان
            پیش آمده
            Fear is an illusion

Comment

سلام دوست عزیز
              خیر دارویی مصرف نکرده ام
              skin the sun , fall asleep , wish away , the soul is cheap , leason learned , wish me luck , soothe the burn , wake me up

Comment

سلام به پیشنهاد دوست دخترم برای شب امتحان یک ورق ریتالین خریدم تا با مصرف اون روی درس تمرکز بیشتری کنیم ! درسته که میزان تمرکز رو افزایش داد ولی خواب آلودگی و سرگیجه ای که به همراه داشت باعث شد تمام تاثیرات مثبتش هم ناپدبد بشه . در نهایت تنها تجربه مصرفم بود که اصلا هیچ ارزشی برام نداشت .

Comment

Working...
                X