اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

متا آمفتامینMethamphetamine

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• متا آمفتامینMethamphetamine

متاآمفتامین (Methamphetamine) ماده ای مخدر شیمیایی ومصنوعی میباشدویک محرک قدرتمند ومخرب است. متامفتامین یا شیشه، یک محرک اعتیاد آور بسیار قوی با تاثیر شدید بر روی سیستم عصبی است که به نامهای کریستال، شیشه و یخ نیز شهرت دارد وبه شکل دانه های کریستالی شفاف بصورت پودر یا تکه ای بفروش میرسد.

شیشه با موادی ارزان قیمت و به سادگی در لابراتوارهای غیر قانونی و زیرزمینی بروشی فوق العاده خطرناک تولید میشود .

شیشه به عنوان یک محرک قوی میتواند موجب افزایش سطح هوشیاری و فعالیت جسمانی شده و اشتها را کاهش دهد. مصرف کنندگان این ماده، پس از مصرف دچار غلیان شدید و زودگذر احساسات شده ودر بعضی موارد با نوعی تجربه و کشف معنوی مواجه میگردند.شیشه را اغلب بصورت دودی با ابزاری بنام پایپ مصرف میکنند هرچند بصورت تزریقی نیز قابل مصرف میباشد.

از دیدگاه فیزیولوژی این اثر شدید در نتیجه ترشح فراوان هورمون دوپامین (یک انتقال دهنده عصبی) در مناطقی از مغز که کنترل کننده احساس لذت است، صورت میگیرد.

در ابتدا، تاثیر شیشه با افزایش یافتن تواناییهای جسمی و فکری همراه است اما برای رسیدن به این "حال ظاهرآ خوب" مقدار مصرف و یا تعداد دفعات مصرف افزایش یافته در چنین حالتی شخص مصرف کننده دچار زود رنجی، حمله های خشم، شک و تردید عصبی، افکار وهمی و توهمات شنیداری و دیداری میشود.

قدرت تحمل نسبت به اثر شیشه با مصرف مداوم آن افزایش یافته و مصرف کنند گان برای رسیدن به نتیجه مطلوب به مصرف مقدار بیشتر در دفعات بیشتر میپردازند. در بسیاری از موارد این افراد مدتها بدون غذا و خواب به سر میبرند در ابتدا تصور براین است که شیشه اعتیاد ندارد و بسیاری از مصرف کنندگان با این خیال واهی دراین دام مرگبار افتاده اند.

حالت و حس آرامشی که به دنبال مصرف در فرد ظهور پیدا مى کند اغلب موجب بروز میل بیش از حد براى استفاده بیشتر از این ماده در شخص مى شود. وشخص پس ازاتمام اثرات مطلوب وبه علت تخلیه شدید انرژی وبا احساس خستگی مفرط ناچار به مصرف مجدد روی میاورد.و در چرخه ای نابودگر و ویران کننده میافتد که خروج از آن مستلزم باید های بسیاری است.....

مقادیر بالای مصرف نه تنها میتواند به التهاب جداره داخلی قلب منجر شود بلکه موجب تباهی روزافزون اجتماعی و شغلی میگردد. علائم روان پریشی و مشکلات روحی گاهی تا ماهها و سالها بعد از مصرف به قوت خود باقی میمانند.

تحقیقات انجام شده نشان میدهد که مصرف شیشه در دوران بارداری موجب بروز مشکلات عمده ای از قبیل زایمان زودرس، عکس العملهای غیر طبیعی در مادر و حساسیت روحی بسیار شدید میشود. بروزنقصهای مادرزادی در طفل نیز از جمله تاثیرات سوء مصرف در دوران بارداری به شمار می آید.استفاده دوز بالاى کریستال مى تواند موجب آسیب در رگ هاى مغزى و در نهایت مرگ شود دیگر تاثیرات فیزیکى معمول ناشى از استعمال شیشه شامل: خشکى دهان، افزایش سرعت تنفس، سردردهاى طاقت فرسا، حالت تهوع، تعرق بیش از اندازه بدن، سرگیجه، بالارفتن فشارخون، بالارفتن حرارت بدن ، تپش قلب، خشکى، سوزش و ترک لب ها، بزرگ شدن مردمک چشم، سیاهى رفتن چشم، لرزش دست ها و انگشتان مى شود.

یک خطر بالقوه برای مصرف کنندگان امکان مسمومیت با سرب است زیرا استات سرب به عنوان یک تجزیه گر شیمیایی در تولید غیرقانونی آن به کار برده میشود.

متاسفانه در اینترنت نیز وب سایتهایی دستور ساخت آنرا در اختیار افراد گذاشته و درواقع آنها را به خرید و تولید "سم" تشویق میکنند. از جمله مواد تشکیل دهنده مت، میتوان به اسید باتری و مواد لوله باز کن (مانند جوهر نمک) اشاره نمود.

اعتیاد به شیشه میتواند صدمات جبران ناپذیری به خانواده و اجتماع وارد کند و فرد معتاد به شیشه برای قطع مصرف با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد و تاثیرات روانی و مخرب آن بسته به تخریب فرد تا 5 الی 10 سال درفرد باقی خواهد ماند. برای ترک این ماده باید فرد ابتدا در مرکز سم زدایی از21 روز تا 3ماه تحت نظر باشد و مراقبت شدید خانواده تا چند سال میتواند فرد معتاد را از بند این اعتیاد رهایی بخشد.
    و عواقب مصرف این ماده زندان،تیمارستان و نهایتا مرگ است.
    زندگی چیزی نیست که لب تاقچه عادت از یاد من و تو برود

درود فراوان
    سپاس بابت به اشتراك گذارى اين مطلب مفيد
    خوشبختانه رسانه ى ملى صدا و سيما ايران تو اين چندسال هركارى نكرده باشه با تبليغ منفى عليه شيشه خطرات اين ماده ى مخدر رو تا حدودى براى افراد ناواردى مثل من ( و خيلى هاى ديگه ) روشن كرده و باعث شده كه حتى اسم اين ماده كذايى كريه بنظر بياد .
    به اميد روزى كه هيچ كسى دربند مخدر شيشه نباشه و زندگى ديگرى به دليل بى اطلاعى خراب نشه 🌷
    آزمودم عقل دورانديش را
    بعد ازين ديوانه سازم خويش را

Comment

خوشبختانه شیشه هم مثل کراک داره منقرض میشه
      99% لابراتور ها رو بستن قیمت هر گرم شیشه رسیده بالای 100 هزار تومان
      به امیده روزی که این ماده کثیف ریشه کن شه
      Keep Calm And Drop LSD

Comment

درود بر شما دوست عزیز
        بله همین طوره. امیدوارم که افراد بی گناهی که بهش اشاره فرمودید از خطراتی که در انتظار آنهاست مطلع شوند و جامعه ای عاری از تخریب این ماده داشته باشیم.

Comment

درود بر شما بنده اطلاعی درباره بسته شدن این آمار بالا از لابراتورهای غیز قانونی در کشور ندارم. ولی اگه اینطور باشه خبر خوشحال کننده ای هست و امید است که کلا ریشه کن بشه.

Comment

درود
            تشکر از متنتون
            خیلی منتظر بودم در شاخه ی اعتیاد و راهکارهای آن بیشتر بحث گذاشته شه . ممنونم
            خودت رو باور کن اما ((باورت نشه))

Comment

درود بر شما خواهش میکنم.
              در شاخه ی اعتیاد اطلاعات بنده در حد قابل قبول هست و تحقیقاتی در این زمینه داشتم. در این باره اگر مایل بودین حتما بحث رو ادامه میدیم.
              Last edited by علی عسکری; 08-05-2015, 07:16 PM.

Comment

نوشته اصلی توسط علی عسکری نمایش پست ها
                درود بر شما بنده اطلاعی درباره بسته شدن این آمار بالا از لابراتورهای غیز قانونی در کشور ندارم. ولی اگه اینطور باشه خبر خوشحال کننده ای هست و امید است که کلا ریشه کن بشه.
                منبع من در رابطه با این موضوع کاملا معتبره
                الان قیمت شیشه هر گرم به بالای 100 هزار تومن رسیده در صورتی که تا 6 ماه پیش 20 هزار تومن بود
                مواد مخدر همیشه قیمتش رو به کاهشه در صورتی که تولیدش کم شه یا قطع شه کمیاب میشه و قیمتش میره بالا
                شیشه مثل کراک خدا رو شکر تموم
                این لعنتی خیلی از دوستامو جلوی چشام آب کرد
                Keep Calm And Drop LSD

Comment

درود بر شما ، ممنون از مطلبی که فکر می کنم جاش تو این بخش خالی بود واقعا

متاسفانه در اینترنت نیز وب سایتهایی دستور ساخت آنرا در اختیار افراد گذاشته و درواقع آنها را به خرید و تولید "سم" تشویق میکنند. از جمله مواد تشکیل دهنده مت، میتوان به اسید باتری و مواد لوله باز کن (مانند جوهر نمک) اشاره نمود.
                  با خواندن این جمله یاد یه موضوع جالب از رفیقت یزدان افتادم :

چگونه با انتشار فرمول غلط باعث انفجار و شناسایی آشپزخانه های ساخت مخدر در تهران شدم

مثل اینکه این آقای ایکس من هم دوست داشته یه چیزایی به ملت یاد بده اما نمیدونم گویا ضعف اطلاعاتشون دوباره کار دست ملت داده !!

تا زمانی که چنین آدمایی تو مراکز ترک اعتیادمون داریم نباید انتظار داشته باشیم که مصرف شیشه ریشه کن شه . متاسفانه به شخصه موارد زیادی ترک اعتیاد دیدم که خودشون درآمد اصلیشون از قاچاقه !! یه جورایی شده نقاب جدیدی برای دیلر های دکتر .
                  فایل های پیوست شده
                  I am that I am not

Comment

نوشته اصلی توسط Immortal نمایش پست ها
                    درود بر شما ، ممنون از مطلبی که فکر می کنم جاش تو این بخش خالی بود واقعا

با خواندن این جمله یاد یه موضوع جالب از رفیقت یزدان افتادم :

چگونه با انتشار فرمول غلط باعث انفجار و شناسایی آشپزخانه های ساخت مخدر در تهران شدم

مثل اینکه این آقای ایکس من هم دوست داشته یه چیزایی به ملت یاد بده اما نمیدونم گویا ضعف اطلاعاتشون دوباره کار دست ملت داده !!

تا زمانی که چنین آدمایی تو مراکز ترک اعتیادمون داریم نباید انتظار داشته باشیم که مصرف شیشه ریشه کن شه . متاسفانه به شخصه موارد زیادی ترک اعتیاد دیدم که خودشون درآمد اصلیشون از قاچاقه !! یه جورایی شده نقاب جدیدی برای دیلر های دکتر .
                    :O

بله ما مخصوصا با دادن فرمول غلط برای ساخت مخدر شیشه خواستیم از توسعه اشپزخانه های ساخت شیشه جلوگیری کنیم تا ان افراد بی سواد که فقط به دنبال پول باد اورده هستند و با معتاد کردن جوانان این کشور را به نیستی می کشانند ابتدا خانه و زندگی خودشان منفجر و نیست شود تا جامعه از لوث سازنده گان مواد مخدر پاک شود.
                    :O
                    ?Are you dreaming

Comment

من واقا از وجود چنین دکتر هایی که خودشونو وقف شاد کردن مردم میکنن خوشحالم خدا نگه داره ایشونو تا همیشه از نوشته های طنز ایشون لذت ببریم

Comment

در شاخه ی اعتیاد اطلاعات بنده در حد قابل قبول هست و تحقیقاتی در این زمینه داشتم. در این باره اگر مایل بودین حتما بحث رو ادامه میدیم.
                        درود بر شما دوست عزیز،

لطف بفرمایید در صورت استفاده از دیگر منابع و یا وﺏسایتﻫﺎ، حتماً نام نویسنده و عنوان مطلب را به همراه لینک آن در انتهای ارسال خود قید نمایید.

امیدوارم در آینده بتوانیم از دانش و همیاری شما در این زمینه استفاده کنیم.
                        .In the province of the mind, what one believes to be true either is true or becomes true

Comment

درود بر ایمورتال عزیز😂

این آقای ایکس من! برای من هم علامت سوالی بزرگ ایجاد کرده با 2گرم ایبوگین چگونه میشود یک معتااد به هرویین را برای همیشه! ترک داد :l
                          یا در جایی دیگر ادعای درمان اعتیاد به شیشه با ...
                          اعتیاد به این مواد با هیچ دارویی درمان نمیشود. واین فقط سو استفاده از خانواده ها و نوعی بیزینس از طریق این موذل هست.
                          امروزه شاهد کلینیک های ترک اعتیاد زیادی در شهر هستیم که متادون درمانی میکنند این ها هم محکوم هستند چون خود متادون یکی از بدترین وابستگی ها را به دنبال دارد.
                          *
                          تنها راه مقابله با دوباره شعله ور شدن آتش اعتیاد خود داری از مصرف در همان بار اول است.*

Comment

درود بر یانتارای دانا
                            این مطالب از چند جا جمع آوری شده که صحیح ترین اطلاعات از نظر بنده هست.
                            و در پاراگراف آخر تجربه ی 5سال رویارویی با این ماده را تحریر کردم.
                            چشم حتما این موضوع یادم میمونه. منبع و نویسنده .
                            و اینکه خوشحال میشم بتونم خدمتی به این انجمن کنم.

سپاس
                            Last edited by علی عسکری; 08-07-2015, 03:20 AM.

Comment

*
                              تنها راه مقابله با دوباره شعله ور شدن آتش اعتیاد خود داری از مصرف در همان بار اول است.*
                              درود بر شما !

به نظرم این جمله رو باید طلا گرفت زد سر در انجمن !!
                              ?Are you dreaming

Comment

Working...
                              X