اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریتالین و من !

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• ریتالین و من !

با سلام خدمت دوستان .... من تا حالا حدود 100 تا ریتالین مصرف کردم ولی دیگه نه خوشم میاد ازش نه اشتیاقی به مصرفش دارم فقط چند چیز تو این دارو دیدم که خواستم بیان کنم .
    دفعه اول 4 تا ریتالین نواریتس سویس انداختم بالا زدم تو کار شطرنج و قلیون که یهو تاثیرشو کرد و خوش بودم و تو فاز محبت و دوست داشتن و اینجور چیزا بودم اما بعد از حدود 1.5 ساعت سریعا جاشو داد به سر درد شدید همراه با بیخابی فجیح که با رلایف و دیکلوفناک بسختی حل شد .
    دفعه دوم هم 3 تا ریتالین خوراکی مصرف مردم تاثیرش یک مقدار کمتر و سردرد باقی بود همراه با بیخوابی .... با ریتالین نواریتس خیلی کارا کردم انواع مدل خوراکی و اسنیف که در کل خوراکیش منو خوش میکرد اسنیفش دلشوره میداد .. هر دو باهم هم خوشی داشت و هم دلشوره .
    ---- ----------------
    حالا نوبت ریتالین اسپانیا به اسم روبیفن .
    --------------------
    این ریتالین همه تاثیرات نواریتس رو داره اما بدون سر درد (برای من ) اما یک بار بعد از خوردن 400 سی سی عرق کشمش حوس کردم یه 4 تایی بالا بندازم که بعد از 1 ساعت کلا من شدم یه ادم بسیار بسیار مهربون و پر حرف و دنیارو یه جور دیگه ای میدیدم و خیلی خیلی سیگار میکشیدم و برای مبارزه با بیخوابی فقط و فقط استامنوفن ساده یا کدیین چاره ساز بود در حالی که سایر وقت اگر 10 تا استامینوفن بخورم تاثیری نداره .
    اسنیف این ریتالین هم به من دلشوره و اضطراب میداد البته نه زیاد ولی کم هم نبود و هیچگونه خوشی تو اسمیفش ندیدم اینم مثل اونیکی فقط خوردنش حال میداد ... هر از گاهی حدودا هر 10 روز یا 2 هفته استفاده میکردم که دیدم یواش یواش تاثیرش کم میشه و این سری اخر همرا با مشروب 3 تا اسنیف کردم و دوتا خوردم که ققط بیخوابیش برام موند دیگه هم سراغش نرفتم از اون به بعد و نمیرم .

بنظر من بدن خیلی سریع بهش عادت میکنه .... اعتیادی برای من نداشت .... بیخوابیش و دلشورش خیلی اذیت میکرد . در کل اش دهن سوزی نیست که خیلی ها اونو با متامتافین مقایسه میکنن یا بهش وابسته میشن .....یکم حواس پرتی و تو فکر بودن فرداش برای من داشت .

درود بر شما
    دوست عزیز نظرتون در مورد اثرات مشهورش بر روی تمرکز چیه؟ آیا اینکه تمرکز رو به شدت بالا میبره حقیقت داره؟ یا اینکه ما روی ریتالین شخص با هوش تری میشیم؟ یا به نظر شما این ماده(با صرف نظر کردن از سرخوشیش) به عنوان یک تغییر دهنده ی سطح آگاهی کمکی میتونه به ما بکنه؟
    باده در جوشش گدای جوش ماست
    چرخ در گردش گدای هوش ماست
    باده از ما مست شد، نی ما ازو
    قالب از ما هست شد، نی ما ازو

مولانا

Comment

درود بر تو علی عزیز

ممنون از اینکه این پست رو ایجاد کردی و تجربت رو در مورد این داروی مهم برامون نوشتی

منم چندباری ریتالین رو مصرف کردم ( هر بار 5 الی 10 میلیگرم ) اما هر بار بخاطر عوارض فیزیکی و روانیش پشیمون میشدم ! این دارو تنها دارویی بود که من از دسته متاآمفتامین ها مصرف کردم و می تونم بگم واقعا حتی ارزش تجربه کردن هم نداره .

در جواب هارپاگ عزیز هم باید بگم ، بله ، تحت تاثیر ریتالین تمرکز زیادی در هنگام مطالعه بدست میاد اما یادگیری شما در این حالت وابسته به حالت روانی شماست . افرادی که دوزهای بالای این ماده رو برای یادگیری در یک دوره استفاده می کنند، همونطور که علی عزیز هم اشاره کرد بدن سریعا بهش عادت میکنه و اونها مجبورند که دوزشون رو افزایش بدن و همین امر از لحاظ فیزیکی و روانی به شدت فرد رو تحت تاثیر قرار میده

متاسفانه به دلیل زیادی روی در مصرف این ماده حتی در برخی از اقشار تحصیل کرده جامعه در دوره های مختلف شاهد موارد سوء مصرفی بودیم که منجر به سکته های مغزی و مرگ شده .
      I am that I am not

Comment

با درود خدمت دوستان عزیز،

عملکرد ریتالین با متﺁمفتامین تا حدود زیادی تفاوت دارد و تأثیرات آنها نیز با یکدیگر متفاوت ﻣﻰباشد. ریتالین از باز جذب دوپامین و نورآدرنالین جلوگیری ﻣﻰکند و به این ترتیب میزان آن را در بدن افزایش ﻣﻰدهد که سبب افزایش تمرکز و قدرت حافظه و یادگیری ﻣﻰشود، امّا متﺁمفتامین افزون بر این آگونیست کامل گیرندﮤ TAAR1 نیز بوده و باعث آزادسازی دوپامین، نورآدرنالین و سروتونین در مغز ﻣﻰشود. مصرف متﺁمفتامین باعث ایجاد تغییر گسترده در عملکرد انتقالﺩهندهﻫﺎ (MAT) در سیستم اعصاب مرکزی شده و در دراز مدت سبب تخریب و نابودی نورونﻫﺎ و نیز مونوآمین اکسیدازها خواهد شد. البته ریتالین نیز عوارض مصرف بسیاری را با خود به همراه دارد که مواردی از آن را ali_system عزیز عنوان نمودند و متأسفانه شاهد هستیم که مصرف این ماده روز به روز در حال افزایش است. امروزه تحقیقات نشان داده است که مصرف دراز مدت داروهای DNRI مانند ریتالین نه تنها باعث افزایش مؤثر دوپامین در مغز و افزایش قدرت یادگیری و تمرکز ﻧﻤﻰشود، بلکه نتیجهﺍی عکس داشته و سبب تخریب انتقالﺩهندهﻫﺎ خواهد شد. اعتیاد به مصرف نیز عامل دیگری است که در میان مصرف کنندگان این دارو مشاهده ﻣﻰشود.
        .In the province of the mind, what one believes to be true either is true or becomes true

Comment

بنظر من تاثیری تو یادگیری نداره فقط چون تمرکز و حوصله ادم رو میبره....فقط ترکیب الکل و ریتالین یه حس خوشی بسیار شدید برای چند بار اول میده که جناب دکتر یزدان نیاز نوشته بودن برابر با کوکایین هست و من اونو تجربه کردم ولی ادم خیلی سریع تحمل دارویی پیدا میکنه و عوارضش زیاده ... نهایتا خواستید تجربه کنید بیشتر از 3 -4 بار استفاده نکنید .

Comment

با سلام
            من با دستور پزشك و بيماري بيش فعالي كه دارم و دوز درماني كه مصرف ميكنم چند تا تجربه دارم كه يكيشون اينه كه هميشه ريتالينو تو يه ساعت مشخص از روز مي خوردم و سعي ميكردم شبا نخورم.
            از وقتي خوردم باعث شد به كارام با حوصله برسم و دقت من تو انجام كارا و صبر و حوصله و ياد گيري فوق العاده شيرين بود،سلبق بر اين يه صفحه كتابو تا آخر نميتونستم بكنم يا درس با اينكه با نگاه متوجهسخت ترين مسائل مي شدم اما علاقه اي به ادامه دادن نداشتم.
            در كل روي من اثرات مثبت و البته خفيف شيشه رو حس ميكردم.براي خلاص شدن از استرسي كه گاهي بهم ميداد كندر خوراكيو با توتون مخلوط ميكردم و ميكشيدم.
            در اخر به نظر من اين دارو فقط رو آدمايي كه برا بيماريشون ميخورن خوبه و ديگر هيچ
            با تشكر از دوستان

Comment

باسلام ودورود فراوان خدمت دوستان واساتید
              از نظر من اصلا سمتش نرید من سه سال ریتالین مصرف میکردم والان چهار سال ونیمه که گزاشتم کناروهنوز خوابم مشکل داره و همچنین بیاد اوردن بعضی چیزایه ساده که بخاطرش هنوز هم غلط املایی دارم این دارو شخصیت افراد هم در بلند مدت عوض میکنه

Comment

ریتالین

دوست عزیز سلام
                واین هم در نظر بگیر که این دارو برای بیش فعالی تا دوازده سالگی مجاز است و بعداز ان مخدر حساب میشه وککنار گذاشتن اون باعث اکسر ادمارو خوب میکنه (بیش فعالیرو)ولی دربعضی موارد نتیجه برعکسه وحتا بد تر ودوز ده میلی گرم برای این مضوع هست ودوز 25 برای بزرگسال هست وبرای بیماری های عصبی استفاده داره

Comment

نوشته اصلی توسط k20 نمایش پست ها
                  دوست عزیز سلام
                  واین هم در نظر بگیر که این دارو برای بیش فعالی تا دوازده سالگی مجاز است و بعداز ان مخدر حساب میشه وککنار گذاشتن اون باعث اکسر ادمارو خوب میکنه (بیش فعالیرو)ولی دربعضی موارد نتیجه برعکسه وحتا بد تر ودوز ده میلی گرم برای این مضوع هست ودوز 25 برای بزرگسال هست وبرای بیماری های عصبی استفاده داره
                  کاملا درست می فرمایید. این دارو برای بیش فعالی در کودکان و حداکثر تا سن 12-15 سالگی تجویز می شه ولی در ایران متاسفانه بدون توجه به عوارض بعدی به راحتی تجویز می شه
                  Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

Working...
                  X