اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاشت ایندور

Collapse
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• کاشت ایندور

سلام به همه اساتید
    من تازگی یه گرو رووم یا اتاقک رشد توی خونه راه اندازی کردم و چیزای اولیه مثل لامپ رشد فول اسپکتروم و ph سنج خاک و دماسنج و هیتر و ... هم تهیه کردم
    سید هامم از پکایی که خودم استفاده کردم گرفتم
    اولین باره که دارم اقدام به کاشت میکنم به خاطر همین کلی سوال دارم که امیدوارم اینجا کسی باشه که بتونه جواب بده البته کلی تحقیق کردم از منابع فارسی یا انگلیسی ولی خوب همه چیزایی که مد نظرم بود رو نتونستم پیدا کنم
    اولین اینکه تایید میکنید که تو دوره رشد باید ۱۸ ساعت نور دهی انجام شه و ۶ ساعت تاریکی؟ این بهترین حالتشه؟
    بعد رطوبت مناسب واسه رشد و گلدهی چه رطوبتیه؟(رطوبت سنج هم دارم)
    دما چطور؟ منظورم بهترین دماست
    ​چه کودهایی توی چه زمان هایی باید داده شه و کلا هرچیزی که فکر میکنید میتونه بهم کمک کنه
    در ضمن من اینکار رو به صورت تفریح و فقط برای خودم انجام میدم و نیاز به توصیه ایمنی ندارم ممنون
    و اینکه من واقعا کوچیکتونم و هیچ ادعایی در مورد پرورش ندارم ولی خواهش میکنم فقط کسانی که تجربه ای در زمینه کاشت ایندور دارند جواب بدن و بازم بی نهایت ممنون

18-6 برای دوره veg و 12-12 برای دوره گلدهی. رطوبت زمان seedling و veg حدود 50% و گلدهی زیر 30% باید باشه. دما بین 22 تا 27 بهترین حالته . کود npk نیتروژن بالا برای دوران veg و کود پتاس و فسفر بالا در دوران گلدهی + عناصر میکرو در هر دو استیج. حداقل 4 هفته بعد از اینکه گیاه از حالت seedling خارج شد بذار تو مرحله veg بمونه و بعد با تغییر ساعت روی 12-12 گیاه رو وادار کن به گلدهی بره. سیدی که می گی از پک در اوردم قابل اطمینان نیست و احتمال نر بودنش بسیار هست. پیشنهاد می کنم سید اوریجینال و نژاد تهیه کنی که زحماتت هدر نره اگه دسترسی نداشتی زمان گلدهی حتما مراقب باش و گیاه نر رو جدا کن و بنداز دور. داشتان کاشت بسیار وسیعه ولی با یکی دوبار کاشت زدن تقریبا دستت میاد یه توسیه اخر هم اینکه با کود زیادی گیاه و خفه نکن که نتیجه عکس میده. خاکت هم از خاکی استفاده کن که اب رو تو خودش نگه داره معمولا تلفیق پیت ماس با کمپوست جوابه. ابدهی هم زودتر از 5 روز یکدفعه انجام نده البته بستگی به سایز گلدون داره
    I embrace my desire to
    feel the rhythm, to feel connected
    enough to step aside and weep like a widow
    to feel inspired, to fathom the power,
    to witness the beauty, to bathe in the fountain,
    to swing on the spiral
    of our divinity and still be a human

Comment

Working...
    X