اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موسیقی شرقی - عرفانی

Collapse
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• موسیقی شرقی - عرفانی

درود. این تاپیک رو اختصاص می دیم به موزیک های شرقی و عرفانی.

بهرام جی رو شاید خیلی ها از شما باهاش آشنا باشید. شخصا تمام آهنگ هاش رو دوست ندارم ولی این ترک رو خیلی دوست دارم.

https://www.youtube.com/watch?v=ETnnfXoMmLs
    As Above , So Below

بهرام جی ترکی که قرار دادید مورد علاقه من هم هست.

تو بحث موسیقی شرقی Karunesh اهنگشاز المانی که فعالیت زیادی در این ضمینه داشته رو خیلی دوست دارم

نمونه ای از کار این هنرمند ترک Calling Wisdom که به شخصه تجربیات فوق العاده ای رو باهاش داشتم
    https://www.youtube.com/watch?v=33rFp85Yd5s
    I embrace my desire to
    feel the rhythm, to feel connected
    enough to step aside and weep like a widow
    to feel inspired, to fathom the power,
    to witness the beauty, to bathe in the fountain,
    to swing on the spiral
    of our divinity and still be a human

Comment

نوشته اصلی توسط A2552 نمایش پست ها
      بهرام جی ترکی که قرار دادید مورد علاقه من هم هست.

تو بحث موسیقی شرقی Karunesh اهنگشاز المانی که فعالیت زیادی در این ضمینه داشته رو خیلی دوست دارم

نمونه ای از کار این هنرمند ترک Calling Wisdom که به شخصه تجربیات فوق العاده ای رو باهاش داشتم
      https://www.youtube.com/watch?v=33rFp85Yd5s
      ممنون ترک قشنگی بود.

کریستوف رضایی موسیقی ساز فرانسوی-ایرانی هست که برای فیلم های زیاد ایرانی آهنگ ساخته. یکی از کارهای قدیمش که حال و هوای جزیره قشم رو داره و من رو یاد مراسم زار می ندازه رو می تونید بشنوید:
      https://www.youtube.com/watch?v=-Xf63ow4-6w

اکثر کارهای کریستف رضایی رو دوست دارم. دو از ترک های مورد علاقه ام رو پایین می تونید بشنوید.
      https://www.youtube.com/watch?v=NdnBiZEUIHM

https://www.youtube.com/watch?v=o360u1vgHds

As Above , So Below

Comment

من بداهه نوازی رو خیلی دوست دارم و شدیدا به موسیقی های ضبط شده و ادیت شده ترجیحشون میدم.چون شیره ی موسیقیایی اون لحظه و اون مکانه.زنده و داغ
        .این اثر رو با اجرای شهنای بسم الله خان در راگ مولتانی( در مایه های دستگاه چهارگاه خودمون) گوش کنید.در موسیقی هندوستان هر ساعتی از روز راگ ها( مقامها) ی مخصوص خودش رو داره .موسیقی زیر بهتره در ساعات1 تا 4 pm گوش داده بشه:
        https://www.aparat.com/v/KydFj

Comment

نوشته اصلی توسط sabzak نمایش پست ها
          من بداهه نوازی رو خیلی دوست دارم و شدیدا به موسیقی های ضبط شده و ادیت شده ترجیحشون میدم.چون شیره ی موسیقیایی اون لحظه و اون مکانه.زنده و داغ
          .این اثر رو با اجرای شهنای بسم الله خان در راگ مولتانی( در مایه های دستگاه چهارگاه خودمون) گوش کنید.در موسیقی هندوستان هر ساعتی از روز راگ ها( مقامها) ی مخصوص خودش رو داره .موسیقی زیر بهتره در ساعات1 تا 4 pm گوش داده بشه:
          https://www.aparat.com/v/KydFj
          متشکر خیلی زیبا بود. موزیک های جاز بداهه هم واقعا حال و هوای خاصی دارن
          As Above , So Below

Comment

سری bodha bar

Comment

من نه نام بهرام جی را شنیده بودم و نه کریستوف رضاعی را ، ولی از آهنگ های هردوشان خوشم آمد

Comment

بهرام جی و کریستوفر که چنگی بدل نزدن.هندیه هم که خیلی با سلیقه شنوایی منه ایرانی غریبه و یاد سرنانوازی خودمون افتادم.کلا موسیقی شرق حوصله سر بره

Comment

نوشته اصلی توسط Admin9 نمایش پست ها
                  بهرام جی و کریستوفر که چنگی بدل نزدن.هندیه هم که خیلی با سلیقه شنوایی منه ایرانی غریبه و یاد سرنانوازی خودمون افتادم.کلا موسیقی شرق حوصله سر بره
                  علاقه به موسیقی و لذت از اون کاملا شخصیه. من زمانی عشق EDM بودم ولی الان موسیقی های دیگه ای مثل کلاسیک و جاز گوش می کنم و لذت می برم ازش و دیگه زیاد علاقه ای به EDM ندارم. EDM هیجان میاره ولی پیچیده گی زیادی نداره از لحاظ موسیقیایی و معمولا از بیت های تکرار شونده درست شده.
                  As Above , So Below

Comment

نوشته اصلی توسط Admin9 نمایش پست ها
                    همونطور که دوستمون گفت موسیقی سلیقه ایه.خوبه که تکلیفت با سلیقه ی موسقیاییت اینقدر روشنه.

Comment

پیشنهاد دارم آلبوم کنسرت شهرام ناظری و لوریس چکناوریان
                      مخصوصا قطعه "شیدا شدم" رو گوش بدید.رفیقمون خلسه میزنه هاااا
                      موسیقی سنتی رو باید دوباره شنید...
                      +من جزو نسلی بودم که رپ و راک گوشم رو پر کرده و سلیقه موسیقیایی شلوغی داشتم.به هیچ وجه نمیتونستم با موسیقی سنتی ارتباط برقرار کنم.ولی موسیقی پست مدرن محسن نامجو یک پل ارتباط برقرار کرد که منو به جهان موسیقیایی دیگه ای وصل کرد.جهانی که فراز و فرود های عارفانه و شیوه ادا کردن کلمات سطوح پیچیده ای از معنا رو سنتز میکنه...
                      - آلبوم "ترنج" محسن نامجو رو به شدت توصیه میکنم
                      آه! برکه ی کهن
                      جهیدن غوکی
                      صدای آب

Comment

نوشته اصلی توسط Holy paradox نمایش پست ها
                        پیشنهاد دارم آلبوم کنسرت شهرام ناظری و لوریس چکناوریان
                        مخصوصا قطعه "شیدا شدم" رو گوش بدید.رفیقمون خلسه میزنه هاااا
                        موسیقی سنتی رو باید دوباره شنید...
                        +من جزو نسلی بودم که رپ و راک گوشم رو پر کرده و سلیقه موسیقیایی شلوغی داشتم.به هیچ وجه نمیتونستم با موسیقی سنتی ارتباط برقرار کنم.ولی موسیقی پست مدرن محسن نامجو یک پل ارتباط برقرار کرد که منو به جهان موسیقیایی دیگه ای وصل کرد.جهانی که فراز و فرود های عارفانه و شیوه ادا کردن کلمات سطوح پیچیده ای از معنا رو سنتز میکنه...
                        - آلبوم "ترنج" محسن نامجو رو به شدت توصیه میکنم
                        البوم رومی شهرام ناظری رو بسیار دوست دارم و جوری هست که هر سال اذر ماه تمام و کمال روزی چندین بار گوش میدم تمام قطعات البوم بصورت فوق العاده اجرا و تنظیم شده ولی قطعه من چه دانم اون اوج البوم و در اخر هیچ
                        I embrace my desire to
                        feel the rhythm, to feel connected
                        enough to step aside and weep like a widow
                        to feel inspired, to fathom the power,
                        to witness the beauty, to bathe in the fountain,
                        to swing on the spiral
                        of our divinity and still be a human

Comment

نوشته اصلی توسط A2552 نمایش پست ها

البوم رومی شهرام ناظری رو بسیار دوست دارم و جوری هست که هر سال اذر ماه تمام و کمال روزی چندین بار گوش میدم تمام قطعات البوم بصورت فوق العاده اجرا و تنظیم شده ولی قطعه من چه دانم اون اوج البوم و در اخر هیچ
                          عالیه! پسرش حافظ ناظری هم یه آلبوم محشر داره"ناگفته"
                          یه تیریپه به تنهایی.از بیگ بنگ شروع میشه و با جاودانگی به پایان میرسی
                          ترک سومش"زندگی"،فوق العاده ست...
                          آه! برکه ی کهن
                          جهیدن غوکی
                          صدای آب

Comment

من هم مدتی به موسیقی ایرانی علاقه زیادی پیدا کردم و به جز بعضی از آهنگ های علیرضا افتخاری ، تقریبا موسیقی سنتی دیگری نتونست منو سیراب کنه و به قول دوستمون حوصله مو سر میبرن...
                            بعضی از آهنگ هاش واقعا ناب هستن
                            مخصوصا اون هایی که بین پاپ و سنتی خونده .

Comment

یه کار خوب
                              اپرای عروسکی مولوی
                              با خوانندگی محمد معتمدی و همایون شجریان
                              گزیده: دیدار شمس و مولانا
                              آه! برکه ی کهن
                              جهیدن غوکی
                              صدای آب

Comment

Working...
                              X