اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بحث و تبادل نظر درباره عوالم و جهان های بالاتر پایین تر موازی و غیره

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• بحث و تبادل نظر درباره عوالم و جهان های بالاتر پایین تر موازی و غیره

سلاو درود همه دوستان
    امید وارم هر روز فعالیت اعضا بیشتر شه و عضو های دیگه ای به انجمن اضافه شه و همیشه انجمین کسترده تر و پربار تر بشه
    خیلی وقته که ذهنم خیلی درگیرعوالم دیگه یا بعد های دیگه هستش آیین ها مختلفی رو مطالعه کردم هر کدوم از جانب خودش توضیحاتی دادن از بعد فیزیکی به ابعاد لطیف تر و جهان های موازی و ... مثل
    یهودیت: خیلی مفصل در آیین معنوی خود کابالا در درخت زندگی به این امر پرداخته شده
    اسلام: عالم جبروت، ملکوت، لاهوت و ...
    شمنیسم، هندو ودیک، سیستم مجیک مثل انوکیان، تائوایست
    هر کدوم در باره عوالم دیگه بحث هایی میکنن که با بدن فیزیکی نمیشه دیدشون و باید به قولی سفر اختری با بدن اختری یا بدن های دیگر لطیف اونجا بریم.
    دوست دارم در این تاپیک در باره مطالعه که کردیم یا تجربیات عملی در این زمینه به اشتراک بذاریم خودم هم سعیم بر اینه پست هایی بذارم و درباره مطالعات خودم درباره هر کدوم توضیحاتی بدم

makhrothasti.jpg
    640px-Kircher_Tree_of_Life.jpg
    av1.JPG
    av2.JPG
    ygdrassil-239x300.jpg
    av3.JPG
    فایل های پیوست شده

مبحث سنگینیه خوشحال میشیم نظر افراد با تجربه تر رو هم بخونیم

Comment

همونطور که به خوبی می شه در عکسهای ارسالی احسان عزیز مشاهده کرد هر سیستم فکری تعریف و دسته بندی خودش رو داره البته اگر کمی بیشتر دقت کنیم می تونیم نقاط مشترک زیادی پیدا کنیم که تقریبا در یک مورد یک موضوع صحبت می کنند. البته جزییات در برخی بیشتر و در برخی چندان زیاد نیست به عنوان مثال در شمنیسم ما 3 جهان بیشتر نداریم که توسط درخت زندگی یا ایگدراسیل به هم متصل می شوند در صورتی که مثلا در کابالا می تونیم تا 10 سفیرت داشته باشیم که هر کدوم اگرچه یک جهان مجزا نیستند ولی در مقایسه با شمنیسم به صورت جزیی تر قابل دسترسی هستند.

اگر بخوام با جزییات در این مورد صحبت کنم ساعتها صحبت هم کافی نیست ولی اگر فرض کنیم که همه چیز از هیچ و نیستی (0) به وجود اومده باشه در نهایت باید از چهار مرحله برای رسیدن از صفر به جهان فیزیکی عبور کنیم که می شه به عنوان چهار جهان یا لایه یا هر اسمی که می خواید روش بگذارید در نظر بگیریم.
      اولین مرحله که نزدیکترین به صفر هست چیزی جز دانش خالص نیست. منظور از دانش خالص به عنوان مثال ایده هایی هستند که در ذهن یک برنامه نویس کامپیوتر شکل می گیرند. هیچ فرم و شکلی در این جهان وجود نداره و تنها چیزی که هست آگاهی در خالص ترین شکلشه. البته هر کدوم از این جهانها رو می شه به بخشهای کوچکتری تقسیم کرد که وارد نمی شم چون بسیار وقت گیر می شه.
      دومین جهان جهان شکل گیری ایده است مثل برنامه نویسی که تصمیم می گیره برای مشکل خاصی یک نرم افزار طراحی کنه. باید توجه کرد که هنوز در مرحله ی ایده قرار داریم ولی ایده ای کمکم شکل نهایی رو می گیره.
      جهان سوم جهان عمل هست به عنوان مثال برنامه نویس تصمیم می گیره چگونه و مثلا با چه زبانی و بر روی چه پلتفرمی نرم افزارش رو بنویسه.
      در نهایت چهارمین و آخرین جهان که همون جهان فیزیکی ماست قرار میگیره که نتیجۀ نهایی و به قول معروف ثمرۀ ایده ای هست که از جهلن نخست آغاز شده.

البته همونطور که گفتم چهار جهان خیلی کلی هست و هر کدوم از اینها به چندین بخش تقسیم می شه. کم کم اگر فرصتی بود سعی می کنم بیشتر در مورد هرکدوم توضیح بدم.
      Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

Working...
      X