اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روزه آب و خوام گیاه خواری برای پاکسازی بدن

Collapse
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• روزه آب و خوام گیاه خواری برای پاکسازی بدن

سلام درود دوستان
    بعد مدت ها که سعی کردم غذاهای گوشی و فست فود رو بذارم کنارو اگه بتونم کم کم به سمت گیاهخوار شدن برم تا هم از سلامتی خوبی برخوردار شم هم در راه معنوی پیشرفت خوبی داشته باشم اما هر بار نتونستم.
    از دلایلش میتونم دوست نداشتن بیشتر از گیاهان مثل کوجه کاهو کلم بادمجان کلو و ... همچنین اینکه تغذیه هم با خانوادم یکیه و مادرم غذارو میپزه و تقریبا اینکار نشدنیه و یا خیلی سخته
    تقریبا گوشت و برنج بیشتر غذاهامو تشکیل میداد خصوصا مرغ
    همچنین همین باعث شده بود مدیتیشن هم خیلی خوب نباشه و کلا سره حال نباشم بدنم کرخت و بی حوصله و توان انجام کمترین تمرینات ورزشی رو نداشته باشم یه سلام بر خورشید یوگا باعث میشد کلی عرق کنم و خسته شم و خستگی زیاد باعث میشد بعضی وقتا تمریناتمو پشت گوش بندازم
    گدشت و گذشت تا جایی که شهود و بدنم بهم گفت بسه دیگه چه گهی میخوری اینه هدفات برای پیشرفت معنوی خجالت نمیکشی یادت رفته رفتی کوه از همه عقب افتادی با 4 تا قدم خسته میشدی ببین چقدر مریضی با یه باد سرما میخوری همش زکام میشی حساسیت داری ترش میکنه معدت همش تمقدر میخوری سیر میشی میگی کاش بالا بیارم خیلی سنگینم حال راه رفتن نداری در همین حین بود با خوام گیاهخواری آشنا شدم غذای خوامگیاه خواران رو تقریبا میوه ها در اولویت اول قرار میده و بعد سبزی و مغز ها و ... هر چی باشه برعکس سبزی ها میوه هارو خیلی دوس دارم و الان دارم روی خودم کار میکنم تا بتونم سبزیجات هم کم کم عادت کنم خصوصا سبزی خوردن سالاد و جوونه ها

تصمیم گرفتم قبل تغییر عادت غذایی روزه آب بگیرم و بعد روزه تمرینات پاکسازی یوگا یا شاتکارما ها برای پاکسازی روده و معده رو انجام بدم تا سموم پاک بشه تا حدی از بدنم و سیستم گوارشم ریست شه
    الان مدت روزه که 2 روزه ام و سعیم اینه که بتونم 14 روز رو روزه آب بگیرم.(قبلا 3 روز رو روزه آب بدون هیچ مشکلی گرفتم)

درباره روزه آب 2 کتاب که یکیش نویسندش روسی بوده و سرج کنید اولین کتاب روزه آبه و دومیش برای کابوکه
    کتابی که نیمه خوندم درباره خوام گیاه خواری کتابی بود قدیمی فکر کنم آوانسیان بود نوشته بود خیلی غیر منطقی و فحاش و کسی بود که کاملا معلومه از طرف دیگه بوم افتاده (چون بچه هاشو از دست داده بوده با سیستم پزشکی غربی کاملا عقده ها و ... در ذهن طرف کنجانده شده)
    بعدش در یوتیوب گشتم و پادکست گوش دادم بیشتر تحقیق کردم چند هفته ای طول کشید کلی غذاهارو سرج کردم دیدم چیا میشه خورد تنوعش خوب بود فهمیدم جالبه و دوست داشتنی و منطقی

گرچه دیر شد یکم ولی یهو به ذهنم رسید که در انجمن تاپیکی درست کردم و تجربه ای که دارم در تک تک این روز ها در روزه آب رو بنویسم اینجا تا بقیه استفاده کنن همچنین درباره روزه آب و خوام گیاه خواری تبادل نظر کنیم خصوصا دوستانی که تجربشو داشتن یا میخوان انجام بدن

در پایین تجربه این 2 روزمه:

1.
    روزه رو با خوردن یه شیر برنج شب ساعت 10 شروع کردم
    صبح ساعت 7 بیدارشدم و سره کار رفتن بدون هیچ مشکلی کارامو انجام دادم گرچه کمی ضعف داشتم و حال کار فیزیکی نداشتم ولی ذهنم خوب کار میکرد.(کارم طراحی بازی های کامپیوتری و 3d Art هستش) چیزی که واقعا اذیتم کرد بالا رفتن از بله های مترو بودش ولی راه رفتن معمولی مشکلی نبودش
    روزه اول علاوه بر آب یه ترکیب دمنوش گیاهی رو در طول روز برای پاکسازی میخورم که خیلی حس خوبی بهم نمیداد احساس میکردم دارم تو کار بدن دخالت میکنم یا اینکه پاکسازی شدید تر میشه تصمیم گرفتم بخیال شم
    2.
    شب ساعت 12 خوابیدم و 11 بیدار شدم خیلی خوابیدم خوبه که روزه تعطیله
    یکم یوگا کار کردم چند تا حرکت ساده و سلام بر خورشید انگار عضلاتم باز شد و انرژیم بالا رفت
    یوتیوب چرخیدم یه قمقمه ورزشی آب هم که گرفته بودم آبش میکنم و هر وقت احساس ضعف یا تشنگی میکنم میخورم ازش آب پاشش هم خیلی خوبه گرمم میشه یا حالم خوب نیست صورتمو خیس میکنم(در قمقمه 3 سنگه چشم ببر و هولیت و لابرادوریت انداختم که به آنتل ریکی هم تبدیلش کردم)
    سریع که پا میشم چشام سیاهی میره کمی که اوکی میشه بعد یه لحظه ولی انرژی ذهنیم خیلی خوبه ولی حوصله انجام کار فیزیکی اصلا نیست

خلاصه از هر نظری و بحثی خوشحال میشم. من تجربیاتمو در هر روز رو پست میکنم.

روز سوم و چهارم و پنجم
    سلام دوستان
    مسایلی پیش اومد که متاسفانه همون روز نشد آپدیت کنم.

3.
    شب 11 نیم خوابیدم و 7 بیدار شدم
    تقریبا مثل روز دوم بود ور هر چی میگذشت کمی انرژی فیزیکی پایین تر میومد بعضی موقع سرم گیج میرفت یا چشم هام سیاهی میرفتن
    حالت تهوع داشتم و اذیتم میکرد انگار سموم تو معدم جم شده بود به روش پاسکازی یوگا 5 لیوان آب نمک پشت سره هم خوردم و بعد با تحریک گلو استفراغ کردم یکباره خیلی حالم بهتر شد و انرژیم بالا رفت
    همچنین تنقیه کردم و مقداری مدفوع دفع شد

4.
    12 خوابیدم تا 7 صبح
    امروز هم تنقیه و پاکسازی معده با نمک انجام دادم حالم بدک نبود چشمام سیاهی میرفت موقعی که یکباره بلند میشدم برا همین یکی آب عسل لیمو خوردم

5. روز پنجم و پایان روزه
    صبح تا عصر عادی بود تا اینکه شب یکباره کمر و پهلوم از پشت درد گرفت خیییلی انقدر که نتونستم بخوابم کمی گذشت که دیدم به شدت تب دارم و دارم میسوزم خوانواده مجبورم کردن آب سیب بخورم هم آب لیموعسل ولی چیزی دیگه ای نخوردم صبحش به اجبار رفتم دکتر اولش اورژانس بهم گفت ممکنه سنگ باشه ولی تو سونوگرافی چیزی نبود که به صورت اهمقانه ای کلی دارو برا سنگ شکن نوشت روز بعدش پزشت متخصص رفتم گفتش عفونته و دارو های اون یکی دکتر رو گفتش بریز دور و برام یه دونه انتی بیوتیک نوشت که تا الان دارم میخورم و تقریبا خوب شده

حالا داستان چی بوده من نزدیک به 1 سال بود که کمرم بعضی موقع بگیر نگیر درد میکرد و میزد پهلو پشت و فکر میکردم از زیاد نشستن پشت کامپیوتر و کوله گردی(کولم خیلی سنگین میشه معمولا میرم تریپ) بوده که نگو برعکس کلیه ها و مثانه عفونت داشته و میزده به کمر و روز پنجم یهو میزنه بیرون این زخم قدیمی
    خدارو شکر دلیلش پیدا میشه ولی کلی اذیت شدم سرش
    جالب اینجاست مدیتیشن اجاپا جاپا یا تنفس ستون مهره ای رو خیلی نمیتونستم خوب انجام بدم و به مشکل میخوردم دقیقا پشت کمرم هدایت انرژی برام سخت بود اما الان احساس میکنم خیلی راحت تر شده و انگار انسداد هایی برطرف شده

توضیه میکنم قبل روزه حتما آزمایش انجام بدید و با بعدش همه چی رو مقایسه کنید همچنین عفونت یکم خطرناکه میتونه با خوردن آب زیاد خیلی تشدید بشه

.

Comment

راستش من هیچوقت اراده نکردم بالکل غذا را کنار بگذارم.ولی در آغاز مسیرم،چند سال پیش، برای ارتباط با "Holy Guardian Angel" ام شروع کردم به ترک حیوانی.وگان شدم.دو ماه طول کشید.در روزهای نخست،روزی یک وعده غذا می خوردم و در هفته های پایانی هفته ای یک وعده.دو وعده غذای آخرم را یادم هست.نان بربری توی چای شیرین تیلیت کردم.قبلش من باشگاه می رفتم و وزنم ۱۲۰ کیلو بود.بعد از کانکت شدن و اتمام مراسم وزنم شد ۸۰ کیلو.به معنای واقعی کلمه ذوب شدم.

از آن به بعد هم لب به گوشت و لبنیات و عسل نزدم.وگان ماندم.منتهی مشکلی که شما دارید و من نداشته و ندارم مسئله غذاست.من ابتدای هر ماه یک روز انواع غذاها را خودم ،برای خودم،به صورت کاملا وگان می پزم و در فریزر قرار می دهم.اینطوری برای کل ماه غذای آماده دارم.

۱-یک حالت کسلی ،بی حوصلگی،خستگی برای شما پیش میاد که بیشتر برای دفع سموم بدن است.می توانید با مشت و مال و دوش آب ولرم، کمی آن را آرام کنید.

۲-آب خیلی یخ نخورید.اگر می توانید اجازه دهید آبی که قرار است بنوشید ،کمی قبل از خوردن در معرض تابش نور خورشید قرار گیرد.

۳-اگر رژیمتان اجازه می دهد.بجای آب از آبجو اسلامی(بدون الکل) و بدون گاز استفاده کنید.این نوشیدنی معرکه است.

موفق باشید.

Comment

ممنون از پاسختون و راهنماییتون
        wow هفته ای یک وعده غذا خودش به نوعی روزه سخت میشه گفت هستفکر میکنم بهتر بود از غذای پر خاصیت تری به استفاده میکردد به جای چای شیرین راستی عسل چرا مصرف نمیکنید؟ فکر میکنم در زمین چیزی بهتر و سالم تر مقوی تر از عسل نیستش

تبریک میگم بهتون که تا به جای هنوز به رژیم قبلی برنگشتید و گوشت نخوردید امیدوارم همیشه همینطور باشید و سالم نیرومند

میشه از تغییراتی که بعد از رژیم گیاه خواری در مدیتیشن و سیستم انرژیتون اتفاق استاد در میون بذارید باهام؟ چقدر پیشرفت کردید و پقدر جریان پرانا در بدن بهبود یافت و انسداد ها رفع شد؟

Holy Guardian Angel فکرمیکنم انوکیان مجیک کار میکنید درسته؟

Comment

Working...
        X