اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

::::…::::… بــــرکــــــــه ی کـــــــــــهــــــــن …::::…::::

Collapse
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• ::::…::::… بــــرکــــــــه ی کـــــــــــهــــــــن …::::…::::

سلام وقت شما بخیر و آرامش..
    چند ماه پیش نوشته ی امضای یکی از کاربرای همین انجمن نظرمو به خودش خیلی جلب کرد.
    آه ای برکه ی کهن ، جهیدن غوکی .. صدای آب..
    هفته ها می گذره و من بارها و بارها این جمله رو جاهای مختلف پیش خودم تکرار کردم و بهش فکر کردم بدون اینکه بدونم از کیه و اصلا منظور گوینده چی بوده. امروز گوگل کردم و متوجه شدم مربوط به ادبیات ژاپن و یکی از سبک های شعریشون میشه که شما هم با جستجوی ساده می تونید در موردش بیشتر بدونید.
    اما هدف از ایجاد این تاپیک :
    به فاصله ی ( حدودا ) دو سه روز یکبار یک جمله یا شعر همراه با عکس اینجا پست میشه تا اگه کسایی هستن که زمانی از روز و شبشون به خلوت و تفکر سپری میشه در موردش فکر کنند و لذت ببرند.
    * اگر مایل بودین و جمله یا عکس یا شعر یا نظری در مورد دیگر جملات داشتین همه خوشحال میشیم بخونیم و ببینیم.

……::هـــیـــن خـَـــمـــُــش کــن خـــار هــســتــی را ز پـــای دل بکن ::……
    ……::تــا ببینی در درون خــویــــشــــتـــن گـــلـــزارهــــا ::……

Comment

نوشته اصلی توسط Mohsen Qalam نمایش پست ها
      سلام وقت شما بخیر و آرامش..
      چند ماه پیش نوشته ی امضای یکی از کاربرای همین انجمن نظرمو به خودش خیلی جلب کرد.
      آه ای برکه ی کهن ، جهیدن غوکی .. صدای آب..
      هفته ها می گذره و من بارها و بارها این جمله رو جاهای مختلف پیش خودم تکرار کردم و بهش فکر کردم بدون اینکه بدونم از کیه و اصلا منظور گوینده چی بوده. امروز گوگل کردم و متوجه شدم مربوط به ادبیات ژاپن و یکی از سبک های شعریشون میشه که شما هم با جستجوی ساده می تونید در موردش بیشتر بدونید.
      اما هدف از ایجاد این تاپیک :
      به فاصله ی ( حدودا ) دو سه روز یکبار یک جمله یا شعر همراه با عکس اینجا پست میشه تا اگه کسایی هستن که زمانی از روز و شبشون به خلوت و تفکر سپری میشه در موردش فکر کنند و لذت ببرند.
      * اگر مایل بودین و جمله یا عکس یا شعر یا نظری در مورد دیگر جملات داشتین همه خوشحال میشیم بخونیم و ببینیم.
      سلام دوست عزیز
      خیلی خوشحال شدم از اینکه این شعر رو پسندیدی
      واقعا ادبیات نابی هست
      اگر از این شعر خوشت اومد حتما کتاب:
      هایکو؛ شعر ژاپنی
      ترجمه احمد شاملو ع.پاشایی
      بخون
      آه! برکه ی کهن
      جهیدن غوکی
      صدای آب

Comment

Working...