اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نکته ای جالب در مورد این انجمن

Collapse
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشته اصلی توسط PsyShaman نمایش پست ها
    خیر کل تاپیک ها حذف نشدند فقط مطالب بدون منبع و توهین ها حذف شدند. ظاهراًدیروز انجمن رو مطالعه نکردید یکی از مدیران با نام کاربری ایمورتال به ایشون تذکر دادند که برای منابع رفرنس قرار بدید ولی این کاربر به جای معرفی رفرنس شروع به توهین و پرت و پلا گویی به ایشون کردند و به همین دلیل مطالب توهین آمیز و بی ربط ایشون حذف شده. البته به نظر شخص بنده بحث هایی که من با ایشون داشتم هم باید حذف می شد که فعلا این کارو نکردند.
    فکر می کنم مدیران حال حاضر بیشتر به خاطر مشغله یا هر دلیل دیگه ای چندان قوانین رو اجرا نمی کنند و این باعث بروز مشکلاتی البته شخصا به ایمورتال در این مورد تذکر دادم و امیدوارم در آینده بیشتر دقت کنند.
    سلام سای شمن گرامی
    در ابتدا باید بگویم احترام ویژه ای برای شما قائلم و مطالب زیادی در این انجمن از شما یاد گرفتم که در همینجا کمال تشکر را از جنابعالی دارم

اما نقدی هم بر شیوه نوشتاری شما هم دارم .
    شما که بر اجرای قوانین انجمن تاکید میکنید چرا در بعضی مواقع خودتان در نقض قوانین پیشقدم میشوید؟ً
    خودداری از توهین به کاربران و اعتقادات مگر به صراحت در قوانین فروم ذکر نشده است؟
    به عنوان مثال چند جا دیدم که شما در جواب کاربر نوشین "... عرض کردین...." !
    و در جایی دیگر یکی از کاربران جمله ای ادبی از شریعتی نوشته بود که انصافا خوب و مرتبط به موضوع بود که شما برایش نوشتین وقتی از شریعتی فکت میاره پیداست که راه درازی در پیش داره!!! خب اینجوری تو ذوق طرف میزنین که چی بشه؟آیا این نوعی تعصب نیست که بپنداریم شریعتی هر چه گفته به دردنخوره ؟
    و ....
    آنچه عرض کردم به این امید هست که گفت و گو های فروم دوستانه تر باشد و امیدوارم جسارت و بی ادبی تلقی نشود .

Comment

نوشته اصلی توسط Ki Energy نمایش پست ها

سلام سای شمن گرامی
      در ابتدا باید بگویم احترام ویژه ای برای شما قائلم و مطالب زیادی در این انجمن از شما یاد گرفتم که در همینجا کمال تشکر را از جنابعالی دارم

اما نقدی هم بر شیوه نوشتاری شما هم دارم .
      شما که بر اجرای قوانین انجمن تاکید میکنید چرا در بعضی مواقع خودتان در نقض قوانین پیشقدم میشوید؟ً
      خودداری از توهین به کاربران و اعتقادات مگر به صراحت در قوانین فروم ذکر نشده است؟
      به عنوان مثال چند جا دیدم که شما در جواب کاربر نوشین "... عرض کردین...." !
      و در جایی دیگر یکی از کاربران جمله ای ادبی از شریعتی نوشته بود که انصافا خوب و مرتبط به موضوع بود که شما برایش نوشتین وقتی از شریعتی فکت میاره پیداست که راه درازی در پیش داره!!! خب اینجوری تو ذوق طرف میزنین که چی بشه؟آیا این نوعی تعصب نیست که بپنداریم شریعتی هر چه گفته به دردنخوره ؟
      و ....
      آنچه عرض کردم به این امید هست که گفت و گو های فروم دوستانه تر باشد و امیدوارم جسارت و بی ادبی تلقی نشود .
      شما و دوستان زیادی به بنده لطف و محبت بیش از اندازه دارید و از این بابت سپاسگزارم.
      بهتون اطمینان می دم هیچ وقت قصد بی ادبی یا بی احترامی نداشته و ندارم و ازتون درخواست می کنم هرجا که احساس کردید قوانین نقض شدند حتما تذکر بدید فرقی نمی کنه بنده یا هرکس دیگه همگی باید به قوانین احترام بگزاریم و هیچ استثنایی وجود نداره .. فراموش نکنید همگی انسان هستیم و سرشار از خطا و اشتباه و این تذکرها و راهنمایی ها هستند که به ما در اصلاحمون کمک می کنند. به شخصه با شریعتی میانه خوبی ندارم و الان خاطرم نیست کی و کجا چنین حرفی زدم ولی به شما حق می دم که این نحوه ی برخورد صحیح نیست چون عمیقأ باور دارم چیز صددرصد(چه درست و چه غلط) وجود نداره واگر چنین حرفی زدم بابتش همینجا عذرخواهی می کنم. به نظرم قبول اشتباه اولین قدم در راه اصلاح و رشد هست و حتما سعی می کنم در آینده تذکرات شما و بقیه دوستان رو رعایت کنم. یکی از نکات انجمن مجازی این هست که هیچ کس دیگری رو نمی شناسه و حداقل شخصا این رو می گم که اگر جایی مخالفت می کنم اصلا و ابدا شخصی نیست و فقط برای روشن شدن حقیقت هست. قطعا نظرات من هم بدون اشکال نبوده و نیست و به نظرم هدف بحث هم همین به اشتراک گذاشتن نظرات مختلفه تا حقیقت آشکار بشه.
      Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

نوشته اصلی توسط Multikhers نمایش پست ها
        البته علم و شبه علم خیلی هم سلیقه ای نیست. در صورتی که چیزی با مشاهده و آزمایش و به صورت تکرار پذیر قابل اثبات باشه میشه علم. من هم با بیشتر شدن مطالب علمی موافقم. البته مخالفتی هم با نشر شبه علم ندارم.
        برداشت من از سلیقه ای بودن این بود که ممکن کسی علاقه مند به شبه علم باسه و نه علم .و این سلیقه ی شخصی اونه.وگرنه حد و مرز علم و شبه علم تقریبن اشکاره و اصرار به قبولشون به عنوان علم یک تلاش فردیه

Comment

من الان بیش از یک سال هست که تو این انجمن فعال هستم و مطالب رو میخونم.
          این یوزر رو هم همین الان ساختم چون نمیخوام با یوزر اصلیم این حرف رو بزنم و حوصله جدال ندارم (چون نا عادلانه نیز خواهد بود)
          این انجمن مشکلی ندارد. بلکه برخی از اعضای اون و به خصوص PsyShaman عزیز هست که مشکل دارد.
          شما این تایپک رو مشاهده کنید و بخونید

در ابتدا سای شمن عزیز شروع میکنند به خود نشان دادن
          ابتدا با بیان اصطلاحات و ... سعی میکند که خودش رو برتر و طرف مقابل رو نادان نشون بده و اصرار دارد ثابت کند که ایشون از جنبه علمی نمیتونند حرفشون رو ثابت کنند شروع به مغلطه میکنند که چون خودت تست نکردی ... و باز هم مغلطه ایشون جواب نمیده.
          ایشون دارای یک مقدار اطلاعات هستند و هوش تیزی هم دارند ولی شخصیت (اگر نخوام بگم سایکوپت) جامعه ستیز دارند.
          گویا به دلایلی در طول رشد ایشون به این نتیجه رسیده که باید خودش رو با مخالفت مطرح کنند و شخصیت خودشون رو با خورد کردن دیگران!
          اینجا دادگاه و بقیه مجرم نیستند که تا کسی اشتباهی کرد یا حرفی زد که خلاف حرف شما بود اون رو با تمام روش های غیر اخلاقی مورد حمله قرار بدین
          این کاربر جدید هم (angup) که حذف شد شخصیت مشابه ایشون داشتند و به همین دلیل با هم جدل میکردند !
          در رابطه با همین کاربر هم ابتدا ایشون سعی کردند از جنبه علمی حمله کنند و بعد این که ایشون پرسیدند که چرا 7 تا چاکرا داریم و 10 سفیروت سای شمن عزیز که دید نمیتونه بحث رو از جنبه اطلاعات و دانش پیش ببره چون عاجز از پاسخ بود سعی کرد با توهین ها و طعنه های کوچک نهفته فرد رو عصبی کنه تا اون توهین کنه و از این طریق موفق به تخریب شخصیتش بشه !
          واقعا شیوه های نبوغ آمیز تخریب دیگران رو به کار میبرید و فکر نکنید بقیه اعضا قادر به دیدن این چیز ها نیستن
          البته این کاربر جدید هم مثل همین سای شمن بود و پر مدعی همین بهتر که پستش حذف شد ولی توجیه رفتار سای شمن نیست
          --
          لطف کنید این فضا رو با توهین به دیگران و ... به لجن نکشید !
          این رفتار خودخواهانه به همه آسیب میزند و بیشتر از همه به خود فرد و موجب ترد اون فرد برتری جو و تنهایی اون میشه که همین تنهایی باعث تشدید جامعه ستیزی در اون فرد میشه
          بهتره قبل رسیدن زندگیتون به این مراحل به یک روانشناس مجرب مراجعه کنید
          با آرزوی سلامتی برای همه دوستان
          (من لاگ اوت میکنم و دیگر با این یوزر جدید ساین این نمیشم لطف کنید پیام نفرستید)

Comment

نوشته اصلی توسط truth نمایش پست ها
            این یوزر رو هم همین الان ساختم چون نمیخوام با یوزر اصلیم این حرف رو بزنم و حوصله جدال ندارم (چون نا عادلانه نیز خواهد بود)
            این انجمن مشکلی ندارد. بلکه برخی از اعضای اون و به خصوص PsyShaman عزیز هست که مشکل دارد.

... ایشون پرسیدند که چرا 7 تا چاکرا داریم و 10 سفیروت سای شمن عزیز که دید نمیتونه بحث رو از جنبه اطلاعات و دانش پیش ببره .....
            angup هم زیاد این سوال رو تکرار میکرد!درست مثل شما

Comment

نوشته اصلی توسط Ki Energy نمایش پست ها
              angup هم زیاد این سوال رو تکرار میکرد!درست مثل شما
              من از پست های
              https://persianpsyforum.com/forum/%D...AA%DB%8C%D8%B3
              این پست پاک نشده و موجود هست
              و شما از اول تمامش رو بخونید متوجه میشید که دقیق جدل بعد از این هست که ایشون از سای شمن میپرسند که چرا اینگونه هست و سای شمن عزیز به دلیل این که حس میکنه بهش حمله شده بقیش هم واضحه
              در پست مربوط به تانترا هم بعد از این که تانترا دلیل خونریزی رو هارمالین میدونن و سای شمن چون قبلش گفته بود که دلیلش این نیست درگیری و جدل شروع میشه
              یعنی در هر دو پست که موجود هست (من فکر کردم پاک شده خوشبختانه موجود بود) درگیری در این موقع پیش میاد که ایشون خودشون رو از نظر علمی دچار تزلزل میبینند
              در پست اسپند هم بعد این که به ایشون رفرنس داده میشه و سخن ایشون نقض میشه همین مسئله پیش میاد
              این ها رو هم گفتم که دلیل رفتار ایشون رو متوجه بشید !
              در واقع ایشون ترس از ندونستن دارند و فکر میکنند باید برتر باشند
              هیچ کس عالم به همه چیز نیست و این رفتار راه به جایی نخواهد برد. به هر حال میتونید این تایپک ها که دادم مطالعه کنید کاملا همه چیز روشن هست
              برتری جویی و جامعه ستیزی و تخریب شخص مقابل

Comment

شما این تایپک رو ....
                به نظر من ادامه دادن این بحث هدر رفتن وقت هست. سای شمن اینقدر بزرگواری داشت که در همین تاپیک عذر خواهی کرد. همه ی ما انسان هستیم و جایز الخطا. به جای تحلیل روانشناسی اون هم از روی مطالب یک فروم بهتره از تجربیات و دانش افراد استفاده کنیم.

Comment

به نظر من ادامه دادن این بحث هدر رفتن وقت هست. سای شمن اینقدر بزرگواری داشت که در همین تاپیک عذر خواهی کرد. همه ی ما انسان هستیم و جایز الخطا. به جای تحلیل روانشناسی اون هم از روی مطالب یک فروم بهتره از تجربیات و دانش افراد استفاده کنیم.
                  وقتی کسی به خاطر دفاع از حیثیت خودش چشم به واقعیت میبنده و مطالب علمی و کتب رفرنس داده شده رو نادیده میگیره و میخواد حرف خودش رو به کرسی بنشونه
                  چگونه میشه مطمئن بود که ایشون به دلایل حیثیتی چیزی که قبلا اشتباه بوده و گفتند رو پس بگیرند
                  در واقع ایشون حاظر هستند به دیگران آسیب فیزیکی برسه و به اشتباه بودن حرفشون اقرار نکنند !
                  بهترین برخورد با این افراد همیشه خواستن مرجع و منبع هست
                  شما اگر متوجه عمق خطری که این نوع شخصیت میتونه متوجه دیگران بکنه به سادگی از کنارش نمیگذشتید
                  تعصب به جای علم !
                  شما رو ارجاع میدم به داستان اون دانشمندی که برای این که ثابت کنه سرب سمی نیست باهاش اسباب بازی میساخت و میفروخت ! و چه بسیار کودکانی که ...
                  وقتی یک دانشمند و عالم اشتباه کنه اشتباهش خطرناک تره و با این افراد باید شدید تر برخورد کرد ...

Comment

من الان بیش از یک سال هست که تو این انجمن فعال هستم و مطالب رو میخونم.....
                    من خودم منتقد رفتار سای شمن بودم ولی به نظر میاد شما خودتون مشکلات اساسی داری که ول کن قضیه نیستی. هر کسی بی غرض مطلب مربوط به اسفند رو بخونه متوجه میشه که سای شمن اصراری نداره بلکه قضیه کاملا برعکس هست حتی جایی سای شمن خطاب به یانترا میگه:
                    «به نظر میاد بیشتر دارید سعی می کنید ثابت کنید که حرفهای من اشتباهه تا اینکه ببینید حقیقت چیه.. اگر این خیالتون رو راحت می کنه همینجا اعلام می کنم که حرفم رو پس می گیرم تا بیشتر از این انرژیتون رو هدر ندید»

بهتره به جای اتلاف وقت دیگران اول از همه سواد فارسیتونو بیشتر کنید تا این همه با غلط املایی ننویسید.

Comment

وقتی کسی به خاطر دفاع از حیثیت خودش چشم به واقعیت میبنده و مطالب علمی و کتب رفرنس داده شده رو نادیده میگیره و میخواد حرف خودش رو به کرسی بنشونه
                      چگونه میشه مطمئن بود که ایشون به دلایل حیثیتی چیزی که قبلا اشتباه بوده و گفتند رو پس بگیرند
                      در واقع ایشون حاظر هستند به دیگران آسیب فیزیکی برسه و به اشتباه بودن حرفشون اقرار نکنند !
                      بهترین برخورد با این افراد همیشه خواستن مرجع و منبع هست
                      شما اگر متوجه عمق خطری که این نوع شخصیت میتونه متوجه دیگران بکنه به سادگی از کنارش نمیگذشتید
                      تعصب به جای علم !
                      شما رو ارجاع میدم به داستان اون دانشمندی که برای این که ثابت کنه سرب سمی نیست باهاش اسباب بازی میساخت و میفروخت ! و چه بسیار کودکانی که ...
                      وقتی یک دانشمند و عالم اشتباه کنه اشتباهش خطرناک تره و با این افراد باید شدید تر برخورد کرد ...
                      در حالی اسم خودت رو truth گذاشتی که حتی معنی اونو نمیدونی. قرار بود که لوگ اوت کنی پس چی شد که هی میای و جواب میدی! واقعا متاسفم که مجبورم خودمو در حد تو تقلیل بدم تا جوابتو بدم.

Comment

در حالی اسم خودت رو truth گذاشتی که حتی معنی اونو نمیدونی. قرار بود که لوگ اوت کنی پس چی شد که هی میای و جواب میدی! واقعا متاسفم که مجبورم خودمو در حد تو تقلیل بدم تا جوابتو بدم.
                        رفتار ضد زن شما در این تایپک همه چیز رو در مورد تربیت شما نشون میده
                        https://persianpsyforum.com/forum/%D...AF%DB%8C%D8%AF
                        البته امیدوارم دوستان متوهم نیان من - nagup - یزدانفر و ایشون رو همه رو یک شخص خطاب کنند
                        متاسفانه همه در این انجمن عصبی هستند و به بقیه توهین میکنند
                        اینم از شاهکار دوست عزیز نوید خان !
                        https://persianpsyforum.com/forum/%D...8C%D8%AF/page2
                        خوندن این تایپک ها کاملا نشون دهنده همه چیز هست !
                        واقعا باید یک فکر اساسی کرد این نوع توهین ها فضای صمیمی انجمن رو از بین میبره

Comment

بنظرم خود کاربران باید در ارسال هاشون دقت بیشتری بکنن تا توی تله ایگو نیوفتن.

بهتره بحث هایی که به نفع هیچ کس نیست ادامه پیدا نکنه.
                          As Above , So Below

Comment

رفتار ضد زن شما در این تایپک همه چیز رو در مورد تربیت شما نشون میده
                            https://persianpsyforum.com/forum/%D...AF%DB%8C%D8%AF
                            البته امیدوارم دوستان متوهم نیان من - nagup - یزدانفر و ایشون رو همه رو یک شخص خطاب کنند
                            متاسفانه همه در این انجمن عصبی هستند و به بقیه توهین میکنند
                            اینم از شاهکار دوست عزیز نوید خان !
                            https://persianpsyforum.com/forum/%D...8C%D8%AF/page2
                            خوندن این تایپک ها کاملا نشون دهنده همه چیز هست !
                            واقعا باید یک فکر اساسی کرد این نوع توهین ها فضای صمیمی انجمن رو از بین میبره
                            به قدر کافی جواب دادم. نرود میخ آهنی در سنگ. فکر کنم وقتم رو دیگه صرف پاسخ دادن به یک یوزر موقتی که قراره دیگه ساین این نکنه نکنم بهتر باشه.

Comment

در ابتدا سای شمن عزیز شروع میکنند به خود نشان دادن
                              ابتدا با بیان اصطلاحات و ... سعی میکند که خودش رو برتر و طرف مقابل رو نادان نشون بده و اصرار دارد ثابت کند که ایشون از جنبه علمی نمیتونند حرفشون رو ثابت کنند شروع به مغلطه میکنند که چون خودت تست نکردی ... و باز هم مغلطه ایشون جواب نمیده.
                              ایشون دارای یک مقدار اطلاعات هستند و هوش تیزی هم دارند ولی شخصیت (اگر نخوام بگم سایکوپت) جامعه ستیز دارند.
                              گویا به دلایلی در طول رشد ایشون به این نتیجه رسیده که باید خودش رو با مخالفت مطرح کنند و شخصیت خودشون رو با خورد کردن دیگران!
                              اینجا دادگاه و بقیه مجرم نیستند که تا کسی اشتباهی کرد یا حرفی زد که خلاف حرف شما بود اون رو با تمام روش های غیر اخلاقی مورد حمله قرار بدین
                              این کاربر جدید هم (angup) که حذف شد شخصیت مشابه ایشون داشتند و به همین دلیل با هم جدل میکردند !
                              در رابطه با همین کاربر هم ابتدا ایشون سعی کردند از جنبه علمی حمله کنند و بعد این که ایشون پرسیدند که چرا 7 تا چاکرا داریم و 10 سفیروت سای شمن عزیز که دید نمیتونه بحث رو از جنبه اطلاعات و دانش پیش ببره چون عاجز از پاسخ بود سعی کرد با توهین ها و طعنه های کوچک نهفته فرد رو عصبی کنه تا اون توهین کنه و از این طریق موفق به تخریب شخصیتش بشه !
                              واقعا شیوه های نبوغ آمیز تخریب دیگران رو به کار میبرید و فکر نکنید بقیه اعضا قادر به دیدن این چیز ها نیستن
                              البته این کاربر جدید هم مثل همین سای شمن بود و پر مدعی همین بهتر که پستش حذف شد ولی توجیه رفتار سای شمن نیست
                              --
                              لطف کنید این فضا رو با توهین به دیگران و ... به لجن نکشید !
                              این رفتار خودخواهانه به همه آسیب میزند و بیشتر از همه به خود فرد و موجب ترد اون فرد برتری جو و تنهایی اون میشه که همین تنهایی باعث تشدید جامعه ستیزی در اون فرد میشه
                              بهتره قبل رسیدن زندگیتون به این مراحل به یک روانشناس مجرب مراجعه کنید
                              با آرزوی سلامتی برای همه دوستان
                              دوست عزیز متاسفم که از پست های بنده این برداشت رو می کنید که فردی پرمدعی هستم که با مخالفت با دیگران خودم رو مطرح می کنم بهتون اطمینان می دم اصلا اینطور نیست چون نیازی به مطرح کردن خودم در جایی که کسی بنده رو نمی شناسه ندارم.
                              اگر دنبال مطرح کردن خودم بودم حداقل از پیشوند دکتر استفاده می کردم چون از یکی از دانشگاههای معتبر خارج از کشور در رشته ای که هنوز در ایران بالاتر از مقطع فوق لیسانس تدریس نمی شه پی اچ دی دارم ولی تا همین الان حتی یک نفر از کاربران انجمن در این مورد چیزی نمی دونستند. اگر بنده میام و اینجا برای امثال شما وقت می گذارم که چیزی یاد بگیرید فقط به خاطر احساس وظیفه ای هست که نسبت به گسترش آگاهی می کنم واگربا مهمل بافی مخالفت می کنم فقط به خاطر روشن شدن حقیقت هست و اگر لازم باشه چه با یک نفر و چه با صد نفر مخالفت می کنم چون به نظرم هیچ چیز از حقیقت بالاتر نیست شما هم می تونید تا فردا توهم بزنید و قضاوت کنید که من برای مطرح کردن خودم مخالفت می کنم.
                              در مورد سوال این کاربر در مورد 7 چاکرا و 10 صفیرت هم ظاهرا به طور دقیق پاسخ بنده رو نخوندید چون همونجا هم عرض کردم که در هر سیستمی تعداد چاکراها متفاوته و اینکه بگیم 7 چاکرا داریم سخنی بیهوده است. یا مطالب رو به طور دقیق مطالعه نکردید یا سعی می کنید این بخش از سخنان بنده رو نادید بگیرید. در مورد 10 صفیرت هم این موضوع انقدر ابندایی و پیش پا افتاده است که هر کارآموز ساده ی کابالا هم دلیلش رو می دونه و مثل اینه که از یک دانشجوی دکترای ریاضیات در مورد جدول ضرب سوال کنید شخصا پاسخ به چنین سوالات احمقانه و مسخره ای رو اصلا در حد خودم نمی دونم.

نمی دونم چرا با آیدی خودتون این صحبت ها رو مطرح نمی کنید دوستانه توصیه می کنم اگر از موضوعی اطمینان دارید جرات و شهامت فریاد زدنش رو هرجایی که لازم بود داشته باشید. اینجا نه کسی دیگری رو می شناسه و نه دلیلی برای پنهان کاری وجود داره دلیل این ترس شما رو اصلا متوجه نمی شم.
                              Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

بنده کاری به 7 و 10 ندارم
                                بیش از چندین(تعداد دقیقش رو نمیدونم ولی گویا به بیش از صد هم میرسه) سیستم چاکرا هست که در هر کدوم موقعیت و تعداد چاکرا ها فرق میکنه و ...
                                کابالا هم آشنا نیستم و کاری بهش ندارم!
                                این که شما دکتر هستید یا نه به من مربوط نیست،
                                رفتار شما میتونه بهتر باشه!
                                غرور خوبه و لازم ولی همه چی در دوز مناسب
                                به هر حال امیدوارم جو انجمن بهتر بشه (همگی حتی خودم)
                                موفق باشید

Comment

Working...
                                X