اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مصرف مداوم گل یا ماریجوانا

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• مصرف مداوم گل یا ماریجوانا

سلام خدمت همگی دوستان و اساتید
    در ابتدا تشکر کنم بابت این بستر که جایگاهی برای تبادل نظرات و انتقال مفاهیم‌ به یکدیگر فراهم کرده که از خطرات احتمالی جلو گیری بشه
    من ۱۷ سالمه و از ۱۴ سالگی با گیاه ماریجوانا آشنا شدم و تقریبا از همون اوایل مصرف(دوران طلایی) تا الان که ۳ سال و خورده میگذره مصرف مداوم وید داشتم
    شنیده بودم که گل کبد رو دچار مشکل میکنه ولی تا وقتی علایم رو بدن خودم ندیده بودم باور نمیکردم که بتونه به این حد مشکل ساز بشع
    حدود چند مال پیش لکه های قهوه ای تقریبا کم رنگ روی پام بالای زانو دیدم که توجهمو جلب کرد و به سراغ پزشک گیاهان سنتی (عطاری) رفتم و با توجه به داده های من گفت که آنزیم های کبدتت دچار اختلالل شده و با مصرف یه سری دارو اوکی میشی البته من بهش نگفتم که گل استفاده میکنم و با شنیدن حرفش مطمئن شدم مصرف افراطی باعث این داستان شده . یه دوره دارو مصرف کردم که کم رنگ تر شد ولی قطع کردم دارو خوردنو ولی دوباره دارو خوردن رو شروع کردم که بهتر بشه
    حالا می خوام ببینم واقعا تآثیرات ماریجوانا رو کبدم این نشانه ها رو داشته یا تغذیه نا مناسب هم میتونه عاملش باشه ؟
    یا کسی هست مثل من که به این مورد بر خورده باشه ؟
    ممنون میشم نظرات و راهنمایی هاتون رو بشنوم

تابحال مطلب علمی‌ای راجع به آسیب کبدی گل ندیدم اما شخصا یه مدتی بخاطر فشار عصبی سوتغذیه داشتم و دچار کبودی‌های رندوم جاهای مختلفم می‌شدم. غذاهای باکیفیت بخور. گوشت قرمز. جگر و گوشت اندام. غضروف و آب قلم. سبزی‌های مختلف و متنوع. انواع میوه.
    As Above , So Below

Comment

زمانی که عذاهای غیرمغذی مثل نون و برنج زیاد می‌خوری بدنت کالری بهش می‌رسه اما از نظر مواد مغذی دچار فقر می‌شه. اگر این‌ها رو کم کنی اتوماتیک غذاهای مغذی بیشتری مصرف می‌کنی.
      As Above , So Below

Comment

نوشته اصلی توسط Husseinhjs نمایش پست ها
        سلام خدمت همگی دوستان و اساتید
        در ابتدا تشکر کنم بابت این بستر که جایگاهی برای تبادل نظرات و انتقال مفاهیم‌ به یکدیگر فراهم کرده که از خطرات احتمالی جلو گیری بشه
        من ۱۷ سالمه و از ۱۴ سالگی با گیاه ماریجوانا آشنا شدم و تقریبا از همون اوایل مصرف(دوران طلایی) تا الان که ۳ سال و خورده میگذره مصرف مداوم وید داشتم
        شنیده بودم که گل کبد رو دچار مشکل میکنه ولی تا وقتی علایم رو بدن خودم ندیده بودم باور نمیکردم که بتونه به این حد مشکل ساز بشع
        حدود چند مال پیش لکه های قهوه ای تقریبا کم رنگ روی پام بالای زانو دیدم که توجهمو جلب کرد و به سراغ پزشک گیاهان سنتی (عطاری) رفتم و با توجه به داده های من گفت که آنزیم های کبدتت دچار اختلالل شده و با مصرف یه سری دارو اوکی میشی البته من بهش نگفتم که گل استفاده میکنم و با شنیدن حرفش مطمئن شدم مصرف افراطی باعث این داستان شده . یه دوره دارو مصرف کردم که کم رنگ تر شد ولی قطع کردم دارو خوردنو ولی دوباره دارو خوردن رو شروع کردم که بهتر بشه
        حالا می خوام ببینم واقعا تآثیرات ماریجوانا رو کبدم این نشانه ها رو داشته یا تغذیه نا مناسب هم میتونه عاملش باشه ؟
        یا کسی هست مثل من که به این مورد بر خورده باشه ؟
        ممنون میشم نظرات و راهنمایی هاتون رو بشنوم
        خیلی متاسفم که می شنوم این مشکلات براتون پیش اومده می تونم با اطمینان فراوان بهتون بگم که خود تی اچ سی از نظر تاثیر روی کبد باعث این مشکلات نمی شه ولی توجه کنید در پرورش درصد بالایی از گل هایی که مصرف کردید و می کنید انواع و اقسام حشره کش و مواد شیمیایی استفاده می شه مخصوصا اسپری هایی که برای تشدید بوی گل استفاده می شن حتی در مقدار کم هم می تونه به کبد آسیب بزنه. در دوزهای پایین یا زمان کم کبد می تونه خودش رو بازسازی کنه ولی در طولانی مدت باعث کبد چرب غیر الکلی یا None Alcoholic Fatty Liver NAFL می شه که اگر درمان نشه نهایتا باعث سیروز کبدی و سرطان می شه. مطلب دیگه ای که باید دقت کنید موضوع پرخوری/بدخوری بعد از مصرف گل هست که اصطلاحا به کره خوری معروفه و خود این موضوع می تونه باعث کبد چرب بشه.
        پیشنهاد می کنم مصرف گوشت و چربی و مخصوصا قند رو قطع (یا خیلی کم) کنید سبزیجات و سالاد رو به صورت وعده ی غذایی همراه روغن زیتون/آووکادو/لیموی تازه می تونه به بازسازی کبد شما کمک کنه. زیاد نگران نباشید می تونید با تغییر برنامه غذاییتون در عرض 3-6 ماه به طور کامل مشکلتون رو برطرف کنید.
        Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

نوشته اصلی توسط WeAreOne نمایش پست ها
          تابحال مطلب علمی‌ای راجع به آسیب کبدی گل ندیدم اما شخصا یه مدتی بخاطر فشار عصبی سوتغذیه داشتم و دچار کبودی‌های رندوم جاهای مختلفم می‌شدم. غذاهای باکیفیت بخور. گوشت قرمز. جگر و گوشت اندام. غضروف و آب قلم. سبزی‌های مختلف و متنوع. انواع میوه.
          گوشت قرمز جگر برغکس به کبد فشار میاره و به هیچ وجه در این مورد نباید مصرف بشه. بهترین کار در این شرایط استراحت به کبد و فراهم کردن شرایط بازسازی هست. به طور علمی اثبات شده که کورکیومین موجود در زردچوبه و گیاه Milk Thistle که به صورت قرص مکمل فروخته می شه و همینطور قرص های سیر یا حتی سیر خام له شده می تونن به بازسازی کبد کمک کنند.

Comment

نوشته اصلی توسط PsyShaman نمایش پست ها

خیلی متاسفم که می شنوم این مشکلات براتون پیش اومده می تونم با اطمینان فراوان بهتون بگم که خود تی اچ سی از نظر تاثیر روی کبد باعث این مشکلات نمی شه ولی توجه کنید در پرورش درصد بالایی از گل هایی که مصرف کردید و می کنید انواع و اقسام حشره کش و مواد شیمیایی استفاده می شه مخصوصا اسپری هایی که برای تشدید بوی گل استفاده می شن حتی در مقدار کم هم می تونه به کبد آسیب بزنه. در دوزهای پایین یا زمان کم کبد می تونه خودش رو بازسازی کنه ولی در طولانی مدت باعث کبد چرب غیر الکلی یا None Alcoholic Fatty Liver NAFL می شه که اگر درمان نشه نهایتا باعث سیروز کبدی و سرطان می شه. مطلب دیگه ای که باید دقت کنید موضوع پرخوری/بدخوری بعد از مصرف گل هست که اصطلاحا به کره خوری معروفه و خود این موضوع می تونه باعث کبد چرب بشه.
            پیشنهاد می کنم مصرف گوشت و چربی و مخصوصا قند رو قطع (یا خیلی کم) کنید سبزیجات و سالاد رو به صورت وعده ی غذایی همراه روغن زیتون/آووکادو/لیموی تازه می تونه به بازسازی کبد شما کمک کنه. زیاد نگران نباشید می تونید با تغییر برنامه غذاییتون در عرض 3-6 ماه به طور کامل مشکلتون رو برطرف کنید.
            ممنونم از پاسختون
            معمولا برای تهیه گل همیشه از کسی که بهش اطمینان داشتم خرید میکردم و جنس های به اصطلاح سمی دستم همیشه داده ولی یه سوال برام پیش اومده که گل هایی کع به صورت پک میفروشن دیلر ها در پرورششون برای زود تر رسیدن به دست مشتری
            از مواد شیمیایی و افت کش ها و اسپری های افزایش بو استفاده میشه؟ زمانی که گل رو بو میکنیم یه بوی خاص که تو همه گلا حس میشه رو تجربه میکنیم
            معمولا با این پولی که ما بابتش پرداخت میکنیم نباید اینطوری باشه البته اینم میدونستم که قطعا صد در صد ارگانیک نیست ولی لکه های قهوه ای روی بالای زانو چه صیغه ایه؟ البته عطار به من نگفت کبد چرب غیر الکلی گفت اختلال انزیم های کبد (بدون اطلاع از مصرف گل من)
            و البته دوستانی دارم که سابقه مصرفون از منم بیشتره ولی دچار این مشکل نشدند و صد البته پرخوری های بعد گل هم تخریب هایی داشته و داره

Comment

با این توصیفات استفاده از گلی که خودمون پرورش ندادیم و مطمئن نیستیم یه اشتباه بزرگه

Comment

نوشته اصلی توسط PsyShaman نمایش پست ها

در دوزهای پایین یا زمان کم کبد می تونه خودش رو بازسازی کنه ولی در طولانی مدت باعث کبد چرب غیر الکلی یا None Alcoholic Fatty Liver NAFL می شه که اگر درمان نشه نهایتا باعث سیروز کبدی و سرطان می شه.
                واقعا از این حرف ترسیدم با توجه به این که مصرف داروهام قطعه .
                مصرف گل رو از هر روز و یا دو سه روز یکبار به هفته ای یه بار رسوندم
                با قطع مصرف کبدم میتونه بدون تغییر رژیم غذایی که گوشت قرمز یا سفید هم شاملش میشه خودش رو ترمیم کنه و باعث چیزایی که گفتین نشه؟ ممنون از توجهتون

Comment

واقعا از این حرف ترسیدم با توجه به این که مصرف داروهام قطعه .
                  مصرف گل رو از هر روز و یا دو سه روز یکبار به هفته ای یه بار رسوندم
                  با قطع مصرف کبدم میتونه بدون تغییر رژیم غذایی که گوشت قرمز یا سفید هم شاملش میشه خودش رو ترمیم کنه و باعث چیزایی که گفتین نشه؟ ممنون از توجهتون
                  به نظرم برای سرعت بخشیدن به پاکسازی روزه آب Fasting هم گزینه خوبیه هفته ای 2-3 روز در هفته 16 یا 20 ساعته در روز عالیه
                  به شخصه برای اینکه کبدم کمی چرب بود دارم این کارو میکنم. یوتیوب توضیحات خیلی خوبه داره واقعا معجزه میکنه در کنار رژیم غذایی مناسب
                  اگه بتونی دکتر طب سنتی حالا ایرانی یا غیر ایرانی بری داروی ترکیبی گیاهی برای کبد و رژیم غذایی خودشون میدن بهت
                  از تمرینات بدنی یوگا یا ... هم غفلت نکن
                  خیلی تعجب میکنم دوستان مصرف گوشت قرمز رو پیشنهاد میدن گره خیلی آدم گیاه خواری نیستم اما قطعا گوشت قرمز خصوصا مصرف زیادش اصلا خوب نیست

Comment

نوشته اصلی توسط Ehsan0021 نمایش پست ها

به نظرم برای سرعت بخشیدن به پاکسازی روزه آب Fasting هم گزینه خوبیه هفته ای 2-3 روز در هفته 16 یا 20 ساعته در روز عالیه
                    به شخصه برای اینکه کبدم کمی چرب بود دارم این کارو میکنم. یوتیوب توضیحات خیلی خوبه داره واقعا معجزه میکنه در کنار رژیم غذایی مناسب
                    اگه بتونی دکتر طب سنتی حالا ایرانی یا غیر ایرانی بری داروی ترکیبی گیاهی برای کبد و رژیم غذایی خودشون میدن بهت
                    از تمرینات بدنی یوگا یا ... هم غفلت نکن
                    خیلی تعجب میکنم دوستان مصرف گوشت قرمز رو پیشنهاد میدن گره خیلی آدم گیاه خواری نیستم اما قطعا گوشت قرمز خصوصا مصرف زیادش اصلا خوب نیست

خیلی ممنون از پاسختون

Comment

با این توصیفات استفاده از گلی که خودمون پرورش ندادیم و مطمئن نیستیم یه اشتباه بزرگه
                      متاسفانه تا حدودی این حرفتون درست هست مخصوصا اگر مصرف کننده ی مداوم باشید.

Comment

Working...
                      X