اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

با وابستگی روانی به کانابیس و مارجوانا چه کنیم ؟

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• با وابستگی روانی به کانابیس و مارجوانا چه کنیم ؟

بعد از بارها مصرف کانابیس( گل.ماریجوانا.وید) و لمس لذت حالتی که بعد از مصرفش به انسان دست میده دیگه تمام لذت های این دنیایی و عادی در چشمم رنگ باخته و حتی دیدن خانواده و عزیزان و سفر که از بزرگترین لذت های زندگیم بود بدون (های) بودن صفایی نداره و آنچنان حریص مصرف کانابیسم که ترجیح میدم تمام لحظه هام رو در حالت بالا باشم و این یعنی اعتیاد روانی! یکی از علایم شایع این نوع اعتیاد دیدن خواب هایی با محوریت مصرف ماریجواناست.البته در مواقعی که چند روز یا چند هفته ست که مصرف نکرده اید.بدون تعارف هر کس دیگه ای هم مثل منه لطفا با قبول این وابستگی و اعتیاد,تجربیاتش رو به اشتراک بزاره و دوستان اگه راه کارهای عملی دارن برای بازگشت به حالتی که با لذایذ دنیوی عادی هم بشه از زندگی لذت برد رو بگن و من و امثال من رو راهنمایی کنن. در واقع از لحاظ علمی احساس میکنم مغزم بیشترین ترشح دوپامین رو با کانابیس داره و در غیر اون حالت هیچ حس وحال دیگه ای نمیتونه مغز رو به ترشح دوپامین ( به اندازه مقداری که در حالت high ترشح میشه) وا بداره .در اخر این رو هم بگم که بعضی از لذت های زندگی عادی واقعا اگه نباشن بهتره و نباید از خوبی های کانابیس هم غافل شد که دیدم رو نسبت به خیلی چیزها تغییر داد .بهر حال منتظر نظرات و راهنمایی های دوستان باتجربه و خوبم در این انجمن که درش تازه واردی بیش نیستم, هستم.

شخصا علاقه ای به مصرف هر روزه ماریجوانا ندارم. دوست دارم ماهی چند بار high کنم اون هم خیلی ملایم. الان هم شاید ماه ها شده باشه که مصرف نکردم. بدن و ذهن هر کس متفاوته. ماری جوانا برای من اثری ایجاد نمی کرد که دوست داشته باشم هر روز روش باشم چون اینطوری به زندگی روزمره ام آسیب می خورد. بنظرم این مساله تا حدی به کلاس تبدیل شده امروزه که طرف مدام high باشه. بشخصه اعتقاد دارم که انسان خودش روی اعمالش فکر کنه که چه چیز به نفعشه و چه کاری رو می خواد یا نمی خواد انجام بده. شما اگر می بینید ماری جوانا اثر نامطلوبی روی شما می گذاره بهتره استفاده نکنید یا آگاهانه تر استفاده کنید.
    As Above , So Below

Comment

نوشته اصلی توسط WeAreOne نمایش پست ها
      شخصا علاقه ای به مصرف هر روزه ماریجوانا ندارم. دوست دارم ماهی چند بار high کنم اون هم خیلی ملایم. الان هم شاید ماه ها شده باشه که مصرف نکردم. بدن و ذهن هر کس متفاوته. ماری جوانا برای من اثری ایجاد نمی کرد که دوست داشته باشم هر روز روش باشم چون اینطوری به زندگی روزمره ام آسیب می خورد. بنظرم این مساله تا حدی به کلاس تبدیل شده امروزه که طرف مدام high باشه. بشخصه اعتقاد دارم که انسان خودش روی اعمالش فکر کنه که چه چیز به نفعشه و چه کاری رو می خواد یا نمی خواد انجام بده. شما اگر می بینید ماری جوانا اثر نامطلوبی روی شما می گذاره بهتره استفاده نکنید یا آگاهانه تر استفاده کنید.
      البته من تقریبا همیشه و در تنهایی ماریجوانا مصرف میکردم و اصلا مساله کلاس و ژست در کار نیست .البته قبول دارم خیلی ها بهمین صورت که شما گفتید برای کلاسش های میشن. من تقریبا از زندگی عادی کاملا جدا شدن و اکثر وقتم به مطالعه و و موسیقی نواختن و گوش کردن میگذره. و البته واکاوی خودم که دیگه احساس میکنم زیادی واکاویدم خودم رو! سیکل مصرفم اینجوریه که دوهفته هر روز ماریجوانا میزدم و یک ماه کلا نمیزدم .البته کل اون یک ماه رو بشدت در حسرتش بودم! یجور افراط و بعدش تفریط. وقتی وید دارم نمیتونم خودداری کنم و باید تند تند بزنم تا تموم شه. با اینکه میدونم دیگه تاثیری هم نداره و های هستم و نیازی نیست اما نمیتونم جلوی خودمو بگیرم. باید سهمیه بندی کنم برای خودم .
      البته الان 15 روزی میشه لب نزدم.

Comment

همه ی ما شاید به نحوی درگیر این موضوع بودیم شخصا خیلی وقته کانابیس مصرف نمی کنم چون باعث تنبلیم می شه و چون از کارهام عقب میوفتم چنین تصمیمی گرفتم.
        این موضوع به خود شخص بستگی داره و به نظرم اشکالی ندارد اگر کاری ندارید و کانابیس بهتون کمک می کنه هرروز مصرف کنید. توجه کنید باید با خودتون صادق و روراست باشید و اجازه ندید ایگو شما رو فریب بده اگر مصرف کانابیس باعث بهتر شدن زندگی شما می شه چرا مصرف نکنید؟ ولی اگر ضررهاش از فوایدش بیشتره به نظرم بهتره مصرف نکنید و بعد از مدتی خود به خود میل و کشش به مصرفش رو از دست می دید.
        Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

نوشته اصلی توسط WeAreOne نمایش پست ها
          کاملا موافقم. من هم چند ماهی میشه که استفاده نکردم و به نظرم این فاصله لذتشو بیشتر می کنه. خیلی جالبه که کسی از اعتیاد ماریجوانا می ناله چون من فکر می کردم به هیچ وجه اعتیاد آور نیست. البته این به این معنا نیست که من علاقه ای به ماریجوانا نداشته باشم بلکه خیلی دوستش هم دارم ولی بن نظرم به سادگی قابل کنترل هست.

Comment

نوشته اصلی توسط Multiverse نمایش پست ها

کاملا موافقم. من هم چند ماهی میشه که استفاده نکردم و به نظرم این فاصله لذتشو بیشتر می کنه. خیلی جالبه که کسی از اعتیاد ماریجوانا می ناله چون من فکر می کردم به هیچ وجه اعتیاد آور نیست. البته این به این معنا نیست که من علاقه ای به ماریجوانا نداشته باشم بلکه خیلی دوستش هم دارم ولی بن نظرم به سادگی قابل کنترل هست.
            دردر مورد فاصله دادن و لذت بیشتر کاملا موافقم باشما .و ممنونم از نظراتتون .باور کنید این اعتیاد به علت ماهیت روانیش با همین پیشنهادات و نظرات هر چند کوتاه شما دوستان عزیز داره در من کم رنگ تر و کم رنگ تر میشه و از این افراط و تفریط به یک حالت نسبتا متعادل میرسه . .ممنونم ازتون.

Comment

منم یه سال بیشتره هرروز استفاده میکنم اوایل بیشتر واسه تفریح میزدیم کم کم با دوستم شروع کردیم موقع چتی صحبت کردن در مورد مسائل مختلف از ایده های کاری گرفته تا مسائل فلسفی و ...
              گاهی وقتام که تنها بودم یه چیزایی میکشیدم.شخصا حس میکنم توی خیلی مسائل فکری تونسته باعث پیشرفتم بشه ولی چند وقتیه حس میکنم ازش دارم زده میشم جالبه دوستتمم همین حالت رو داره
              منم قصد دارم یه مدت کمتر یا قطعش کنم اما حالت نرمال برام خیلی کسل کننده شده. به نظرم باید کنترل شده استفاده کنیم تا همچین مشکلاتی پیش نیاد .اولش سخته ولی میشه انجامش داد

Everything is nothing with a twist

Comment

نوشته اصلی توسط morteza.m نمایش پست ها
                منم یه سال بیشتره هرروز استفاده میکنم اوایل بیشتر واسه تفریح میزدیم کم کم با دوستم شروع کردیم موقع چتی صحبت کردن در مورد مسائل مختلف از ایده های کاری گرفته تا مسائل فلسفی و ...
                گاهی وقتام که تنها بودم یه چیزایی میکشیدم.شخصا حس میکنم توی خیلی مسائل فکری تونسته باعث پیشرفتم بشه ولی چند وقتیه حس میکنم ازش دارم زده میشم جالبه دوستتمم همین حالت رو داره
                منم قصد دارم یه مدت کمتر یا قطعش کنم اما حالت نرمال برام خیلی کسل کننده شده. به نظرم باید کنترل شده استفاده کنیم تا همچین مشکلاتی پیش نیاد .اولش سخته ولی میشه انجامش داد
                ممنونم که تجربه ت رو ب اشتراک گذاشتی . نکته ای که شما هم تاحدودی بهش اشاره کردی اینه که وید کلی ایده و فکرهای نو باخودش میاره اما عمل و حرکت رو کم میکنه و یجورایی بعد از یک دوره میفهمی فقط یک مست ایده دادی که احتمالا تاریخ انقضای بیشترشونم تموم شده. و هیچ کدوم عملی نشدن و حتی بعضیهاشون متوهمانه و کاذب بودن.

Comment

نوشته اصلی توسط sabzak نمایش پست ها

ممنونم که تجربه ت رو ب اشتراک گذاشتی . نکته ای که شما هم تاحدودی بهش اشاره کردی اینه که وید کلی ایده و فکرهای نو باخودش میاره اما عمل و حرکت رو کم میکنه و یجورایی بعد از یک دوره میفهمی فقط یک مست ایده دادی که احتمالا تاریخ انقضای بیشترشونم تموم شده. و هیچ کدوم عملی نشدن و حتی بعضیهاشون متوهمانه و کاذب بودن.
                  موقع چتی به نظرم اکثر افکاری که به فکر ادم میرسه زیادی خوشبینانه هستن اگه بتونی ایده ها و افکارتو به درستی برسی کنی خیلی میتونه کمک کنه و در راه درست اونا رو پرورش بدی

دوتا از طرحام که بیشترشو موقع چتی کشیدم . البته خیلی جای کار دارن

Comment

موقع چتی به نظرم اکثر افکاری که به فکر ادم میرسه زیادی خوشبینانه هستن اگه بتونی ایده ها و افکارتو به درستی برسی کنی خیلی میتونه کمک کنه و در راه درست اونا رو پرورش بدی

دوتا از طرحام که بیشترشو موقع چتی کشیدم . البته خیلی جای کار دارن
                    دقیقا. در واقع یک سری ایده ی خام پردازش نشده اند که در اولین فرصت باید بررسی بشن که عملی اند یا نه. نباید انباشتشون کرد.
                    طرح هات خیلی زیباست. یجورایی هنرمند تحت سایکدلیک از هنر پاپ و عوامانه دور میشه .مثل همین طرح های زیبای شما.ایکاش یکی از آثار ت که بدون وید یا حتی قبل آشناییت با سایکدلیک ها باشه رو هم بزاری.

Comment

به نظرم روي THC ، ذهن اينقد وارد جزييات بي اهميت ميشه و اينقد شاخه به شاخه ميپره كه مصرفش براي فكر و ايده بيفايده ست.
                      البته با تمرين و تجربه ميشه تا حدي از اين سرگرداني ذهن به تمركز رسيد و حتي ايده هاي خوبي ارائه داد.
                      ​​​​​​به نظر من، تنها فايده THC لذت گاه و بيگاه و دور شدن موقتي از مسايل روزمره است، بطوري كه زندگي عادي مختل نشه.
                      ​​​​​هيچكس با مواد مخدر به نبوغ نميرسه، اما اگه نبوغ داشته باشيد، كمك ميكنه كه نبوغتون رو كشف كنيد. در ضمن، تحت تاثير اين مواد فقط فكر و ايده داريد، اگه بخواهيد عمليشون كنيد بايد حالتون عادي باشه و از دنياي توهم فاصله بگيريد.
                      @realeyes

Comment

نوشته اصلی توسط sabzak نمایش پست ها

دقیقا. در واقع یک سری ایده ی خام پردازش نشده اند که در اولین فرصت باید بررسی بشن که عملی اند یا نه. نباید انباشتشون کرد.
                        طرح هات خیلی زیباست. یجورایی هنرمند تحت سایکدلیک از هنر پاپ و عوامانه دور میشه .مثل همین طرح های زیبای شما.ایکاش یکی از آثار ت که بدون وید یا حتی قبل آشناییت با سایکدلیک ها باشه رو هم بزاری.
                        به نظرم اگه افکار و ایده هامون رو بنویسیم بهتره چون شخصا خیلی هاشون رو فراموش میکنم وبعد در یه فرصت مناسب برسیشون کنیم
                        تشکر لطف دارید هنوز توی این زمینه تازه کار هستم
                        قبلا وقتی قصد داشتم چیزی بکشم اکثر اوقات بطور تصادفی بدون هیچ ذهنیتی شروع به کشیدن چیزی میکردم و سعی میکردم اجزای این طرح در نهایت در کنار هم زیبایی داشته باشه
                        چند وقت پیش داشتم در مورد سبک های مختلف نقاشی مطلالعه میکردم که با ماندالا(mandala) که از نماد های بودایی هست اشنا شدم و سعی کزدم با استفاده از تجربیات قبلم و ایده هایی که موقع مصرف ماریجوانا به ذهنم میرسه توی این سبک اجرا کنم

Comment

به نظرم اگه افکار و ایده هامون رو بنویسیم بهتره چون شخصا خیلی هاشون رو فراموش میکنم وبعد در یه فرصت مناسب برسیشون کنیم
                          تشکر لطف دارید هنوز توی این زمینه تازه کار هستم قبلا وقتی قصد داشتم چیزی بکشم اکثر اوقات بطور تصادفی بدون هیچ ذهنیتی شروع به کشیدن چیزی میکردم و سعی میکردم اجزای این طرح در نهایت در کنار هم زیبایی داشته باشه
                          چند وقت پیش داشتم در مورد سبک های مختلف نقاشی مطلالعه میکردم که با ماندالا(mandala) که از نماد های بودایی هست اشنا شدم و سعی کزدم با استفاده از تجربیات قبلم و ایده هایی که موقع مصرف ماریجوانا به ذهنم میرسه توی این سبک اجرا کنم
                          به نظرم شما استعداد خوبي در زمينه نقاشي داريد، كارهاي زيبايي ارائه دادين، و كانابيس در كشف اين توانايي دروني بهتون كمك كرده.
                          از من ميشنويد با ذهن باز و در حالت عادي تمرين كرده و استعداد خودتون رو پرورش بدين.
                          اگر هم خواستين گهگاهي كانابيس بزنيد، از يك دوز ضعيف در حد آستانه استفاده كنيد، تا بتونيد تخيلات و افكارتون رو تحت كنترل در بياريد.
                          موفق باشيد.
                          @realeyes

Comment

تشکر لطف دارید هنوز توی این زمینه تازه کار هستم
                            قبلا وقتی قصد داشتم چیزی بکشم اکثر اوقات بطور تصادفی بدون هیچ ذهنیتی شروع به کشیدن چیزی میکردم و سعی میکردم اجزای این طرح در نهایت در کنار هم زیبایی داشته باشه
                            در مورد نوشتن ایده ها باید بگم که شخصا این کار رو بارها انجاام ذادم اما بعد از ماه ها که اون یادداشت رو خوندم فهمیدم که چقدر ایده ها خام و ناشدنی و حتا بعضا مزحک و کودکانه بودن. ایده اگه خیلی درخشان و مهم و کلی باشه تو ذهن میمونه .نیازی به یادداشتشم نیست .منتها همونطور که گفتم این حجم عظیم ایده در لحظات های بودن بخاطر خوشبینی و اعتماد بنفس کاذبیه که در اون حالت به آدم دست میده .و اکثرا هم درگیر جزیات بی اهمیته یک ایده ی عام, غیرممکن و سخته.مخصوصا ایده هایی که جنبه غیر هنری دارن .مثلا ایده ی اقتصادی ممکن به ذهن بیاد که اگه یک رستوران با غذاهای خیلی خاص و عالی و دیزاین متفاوت تو فلان مکان گرانقیمت برنم چه در امدی کسب خواهم کرد که این امریه بدیهی.و بعد وارد جزیات میشیم که کاسه بشقاباش با فلان طرح باشه و منوش بهمان باشه و... ساعت ها ایده های جزیی در مورد مساله ای که اصلا امکانش برامون مقدور نیست .چون نه مغازه ای داریم نه سرمایه ای برای این کار. اما در مورد مسایل هنری قلم یا ساز بدست گرفتن و اتود زدن در حالت های بودن خیلی جواب میده .و یکی از مفیدترین استفاده های کانابیس همین میتونه باشه. البته طبق گفته دوست عزیزمون menot , در دوز کم و گهگاه .

Comment

نوشته اصلی توسط menot نمایش پست ها
                              به نظرم روي THC ، ذهن اينقد وارد جزييات بي اهميت ميشه و اينقد شاخه به شاخه ميپره كه مصرفش براي فكر و ايده بيفايده ست.
                              البته با تمرين و تجربه ميشه تا حدي از اين سرگرداني ذهن به تمركز رسيد و حتي ايده هاي خوبي ارائه داد.
                              ​​​​​​به نظر من، تنها فايده THC لذت گاه و بيگاه و دور شدن موقتي از مسايل روزمره است، بطوري كه زندگي عادي مختل نشه.
                              ​​​​​هيچكس با مواد مخدر به نبوغ نميرسه، اما اگه نبوغ داشته باشيد، كمك ميكنه كه نبوغتون رو كشف كنيد. در ضمن، تحت تاثير اين مواد فقط فكر و ايده داريد، اگه بخواهيد عمليشون كنيد بايد حالتون عادي باشه و از دنياي توهم فاصله بگيريد.
                              خیلی دقیق و عالی گفتید .دقیقا همینطوره.کانابیس نبوغ موجود در فرد رو والایش میکنه و باعث میشه نبوغ نهفته ت گل بده و شکوفا بشه.ولی اگه همش در حد ایده و تفکر بمونید وارد چرخه باطلی میسید که ممکنه از اصل نبوغتون هم کم کم فاصله بگیرین و به بیراهه برید.

Comment

Working...
                              X