اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مصرف قارچ کش در پرورش کاکتوس

Collapse
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• مصرف قارچ کش در پرورش کاکتوس

با درود خدمت همراهان انجمن. طبق توصیه فروشنده بذر کاکتوس برای جلوگیری از بیماریهای قارچی هر دو هفته یکبار قارچ کش ایپرودیون+کاربندازیم روی کاکتوسها اسپری می شود. سوالی که دارم این است که برای اطمینان از عدم وجود سم قارچ کش در کاکتوس چه مدت قبل از مصرف باید استفاده از قارچ کش قطع شود؟

درود
    تا جایی که بنده میدونم پس از ساخت سم قارچ کش که از طریق ترکیب پودر با آب ساخته میشه حداکثر تا یک هفته باید مصرفش کرد و بعد از یک هفته خاصیتش رو از دست میده ولی باز هم برای انسان مضره...
    البته بیشتر برای جوانه های کاکتوس استفاده میکنن و در مورد کاکتوس های بالغ اگر بیمار بشن معمولا استفاده میشه

Comment

نوشته اصلی توسط Multiverse نمایش پست ها
      ؟
      درود
      بذر چه نوع کاکتوسی تهیه کردید؟
      Everything is nothing with a twist

Comment

نوشته اصلی توسط morteza.m نمایش پست ها

درود
        بذر چه نوع کاکتوسی تهیه کردید؟
        سنپدرو و پیوت. از ۵۰ تا بذر سنپدرو بعد ۲۰ روز ۹ تا و از ۱۰ تا بذر پیوت فقط ۲ تاش در اومد. از میهن کاکتوس تهیه کردم.

Comment

سنپدرو و پیوت. از ۵۰ تا بذر سنپدرو بعد ۲۰ روز ۹ تا و از ۱۰ تا بذر پیوت فقط ۲ تاش در اومد. از میهن کاکتوس تهیه کردم.
          اگه واسه تریپ میخوای استفاده کنی خیلی طول میکشه تا بتونی ازشون استفاده کنی مخصوصا پیوت چون سرعت رشدش خیلی کمه وحداقل فکر کنم 4-5 سال طول بکشه تا به حدی برسه ازش برای تریپ استفاده کرد. سند پدروهم بگیری و خودت قلمه بزنی فکر کنم بهتر باشه چون پایه اصلی چون ریشش بزرگه بعد از قلمه سریع پاجوش میزنه و رشدش سریعه .قلمه هام نسبت به بذر فکر کنم سریع تر رشد کنه

Comment

اونی که کمتر در اومده پیوت و اون یکی سنپدرو هست. البته باید بزرگ بشه ببینم واقعا درست گفته یا نه. روی ظرفها رو میپوشونم تا رطوبتش حفظ بشه.

Comment

نوشته اصلی توسط morteza.m نمایش پست ها

اگه واسه تریپ میخوای استفاده کنی خیلی طول میکشه تا بتونی ازشون استفاده کنی مخصوصا پیوت چون سرعت رشدش خیلی کمه وحداقل فکر کنم 4-5 سال طول بکشه تا به حدی برسه ازش برای تریپ استفاده کرد. سند پدروهم بگیری و خودت قلمه بزنی فکر کنم بهتر باشه چون پایه اصلی چون ریشش بزرگه بعد از قلمه سریع پاجوش میزنه و رشدش سریعه .قلمه هام نسبت به بذر فکر کنم سریع تر رشد کنه
              اینجا امکاناتش کمه. منم خیلی دور و برم کسی نیست که بخوام پرس و جو کنم. ترجیح میدم از اینترنت تهیه کنم. زمانش مساله ای نیست این همه صبر کردیم باز هم صبر می کنیم. من حقیقتش تا همین یه مدت پیش چیزی از سایکدلیکها نمیدونستم. فکر می کردم هر چی هست و نیست همین ماریجوانا هست. البته مطالعاتی در مورد LSD داشتم ولی چون در دسترسم نبود بی خیالش شده بودم تا اینکه با این فروم آشنا شدم و بعدش با واژه ای به نام Ego-Death و همین شروعی شد برای من تا مطالعه کنم. فعلا در فاز مطالعه هستم. البته خیلی امیدوارم اسپوری که سفارش دادم زودتر به دستم برسه. ولی اگه نیومد بچه های فروم باید یک فکری به حال من بکنن.

Comment

منم مشکل امکانات رو دارم به سختی ساده ترین چیزایی رو که میخوام میتونم پیدا میکنم .صبر کردن و مطالعه خیلی خوبه چون باعث میشه از چیزی که میخوای استفاده کنی بیشتر اطلاعات کسب کنی و با شناخت بهترش و فکر باز تر سفر بهتری داشته باشی.
                پیوت بزرگتر شد چک کن که حتما نژاد لوفوفورا باشه در غیر این صورت فقط جنبه تزیینی داره.واسه کشت از چی استفاده کردی؟ توی عکس پرلیت و خاک گل به نظر میاد
                اسپور رو اگه بصورت مایع خریدی تا زمان مصرف حتما توی یخچال نگه داری بشه
                امیداوارم به نتیجه برسم عدش فکر دوستان هم هستم

Comment

منم خیلی از اطلاعاتمو مدیون بچه های این انجمن هستم و واقعا از همشون سپاسگذارم

Comment

مگه نمی خواید اون ها رو مصرف کنید؟ پس چرا دارید بهشون سم می دید؟؟ به فکر سلامتی خودتون نیستید؟؟ دادن قارچ کش اون هم زمانی که لازم نیست نه تنها به سلامتی شما آسیب می رسونه بلکه باعث بروز مقاومت به قارچ کش می شه. پرورش بذر کاکتوس مخصوصا در مورد لوفوفورا که سرعت رشد کمی داره یکم تجربه می خواد که متوجه بشید چه زمانی گیاه به آب نیاز داره و چه زمانی آب زیادی داده شده و احتمال گندیدگی هست. استفاده از قارچ کش لازم نیست. می تونید یک یا دو ماه بذر ها رو در رطوبت نگه دارید که جوونه بزنن و بزرگ بشن و وقتی به اندازه کافی بزرگ شدن می تونید اجازه بدید که خاک خشک بشه و هر وقت که خاک کاملا خشک شد آبیاری کنید. نباید اجازه بدید که خاک خیس بمونه چون باعث رشد قارچ و جلبک در خاک می شه. البته شرایط دیگه ای هم هستن که در پرورش بذرها باید در نظر گرفت. دما، شدت نور و ... سرعت رشد لوفوفورا خیلی پایینه. بعد از یکسال تازه به اندازه یک نخود می رسه و فکر کنم حداقل باید ۷ ۸ سال ازش نگه داری کنید که به اندازه مصرف برسه.
                    As Above , So Below

Comment

نوشته اصلی توسط WeAreOne نمایش پست ها
                      مگه نمی خواید اون ها رو مصرف کنید؟ پس چرا دارید بهشون سم می دید؟؟ به فکر سلامتی خودتون نیستید؟؟ دادن قارچ کش اون هم زمانی که لازم نیست نه تنها به سلامتی شما آسیب می رسونه بلکه باعث بروز مقاومت به قارچ کش می شه. پرورش بذر کاکتوس مخصوصا در مورد لوفوفورا که سرعت رشد کمی داره یکم تجربه می خواد که متوجه بشید چه زمانی گیاه به آب نیاز داره و چه زمانی آب زیادی داده شده و احتمال گندیدگی هست. استفاده از قارچ کش لازم نیست. می تونید یک یا دو ماه بذر ها رو در رطوبت نگه دارید که جوونه بزنن و بزرگ بشن و وقتی به اندازه کافی بزرگ شدن می تونید اجازه بدید که خاک خشک بشه و هر وقت که خاک کاملا خشک شد آبیاری کنید. نباید اجازه بدید که خاک خیس بمونه چون باعث رشد قارچ و جلبک در خاک می شه. البته شرایط دیگه ای هم هستن که در پرورش بذرها باید در نظر گرفت. دما، شدت نور و ... سرعت رشد لوفوفورا خیلی پایینه. بعد از یکسال تازه به اندازه یک نخود می رسه و فکر کنم حداقل باید ۷ ۸ سال ازش نگه داری کنید که به اندازه مصرف برسه.
                      من هم منظورم همین چند ماهی که خاک رطوبت داره سم میدم بعدش که فکر نکنم نیاز باشه. با این توضیحی که دادید پیوت که خیلی کند رشد می کنه اصلا نمیشه روش حساب کرد.

Comment

من هم منظورم همین چند ماهی که خاک رطوبت داره سم میدم بعدش که فکر نکنم نیاز باشه. با این توضیحی که دادید پیوت که خیلی کند رشد می کنه اصلا نمیشه روش حساب کرد.
                        شرکت های توضیع بذر برای بالا بردن شانس زنده موندن بذرها پیشنهاد می کنن که خاک نزدیک به یکسال با دوز بالا قارچ کش مرطوب بمونه. من با پرورش دهندگان حرفه ای کاکتوس هم که صحبت می کردم معتقد بودن بعد از یکی دو ماه جوونه زدن می شه خاک رو خشک کرد و بصورت دوره ای بهش آب داد.
                        As Above , So Below

Comment

نوشته اصلی توسط WeAreOne نمایش پست ها

شرکت های توضیع بذر برای بالا بردن شانس زنده موندن بذرها پیشنهاد می کنن که خاک نزدیک به یکسال با دوز بالا قارچ کش مرطوب بمونه. من با پرورش دهندگان حرفه ای کاکتوس هم که صحبت می کردم معتقد بودن بعد از یکی دو ماه جوونه زدن می شه خاک رو خشک کرد و بصورت دوره ای بهش آب داد.
                          درسته کارشناس اینها هم توصیه می کرد تا یک سالگی هر دو هفته یک بار قارچ کش استفاده بشه.

Comment

اگه قارچکش استفاده نشه جوانه ها خیلی زود مریض میشن و از بین می‌روند
                            تا زمانی از قارچ‌کش استفاده می‌کنند که جوانه کاکتوس قد بکشه
                            بعد از اون دیگه نیازی نیست
                            تو تمام گلخونه ها هم کاشت بذر با استفاده از قارچکش انجام میشه
                            ​​میشه
                            از زمان قارچکشی بذر تا هنگام مصرف کاکتوس بالغ زمان نسبتا زیادی طی میشه و در این مدت قارچکش از بین رفته و ضرری نخواهد داشت

گفت حق نداری به کسی ظلم کنی، حق قضاوت نداری
                            کاری به عقیده دیگران نداشته باش، هرطور بمیرید مال خودم هستید؛ پس نگران کافر یا مومن مردن کسی نباش...

Comment

Working...
                            X