اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد ترکیبات مصنوعی با استفاده از ماشروم

Collapse
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• ایجاد ترکیبات مصنوعی با استفاده از ماشروم

در کتاب TiHKAL بخش 4HO-DET

به موضوع جالبی برخوردم:

Some fascinating studies have been done in Germany where the metabolically active mycelium of some Psilocybe species have been administered diethyltryptamine as a potential diet component. Normally, this mushroom species dutifully converts N,N-dimethyltryptamine (DMT) to psilocin, by introducing a 4-hydroxyl group into the molecule by something that is probably called an indole 4-hydroxylase by the biochemists. You put DMT in, and you get 4-hydroxy-DMT out, and this is psilocin. Maybe if you put Mickey Mouse in, you would get 4-hydroxy-Mickey Mouse out. It is as if the mushroom psyche didn't really care what it was working with, it was simply compelled to do its sacred duty to 4-hydroxylate any tryptamine it came across. It was observed that if you put N,N-diethyltryptamine (DET, not a material found in nature) into the growing process, the dutiful and ignorant enzymes would hydroxylate it to 4-hydroxy-N,N-diethyltryptamine (4-HO-DET) a potent drug also not known in nature. This is the title drug of this commentary. What a beautiful burr to thrust into the natural versus synthetic controversy. If a plant (a mushroom mycelium in this case) is given a man-made chemical, and this plant converts it, using its natural capabilities, into a product that had never before been known in nature, is that product natural? What is natural? This is the stuff of many long and pointless essays.
    عالی می شه اگه این تاپیک رو به بررسی احتمال ایجاد ترکیباتی جدید توسط ماشروم (توسط افزودن ماده ای انسان ساز به بستر یا هر روش دیگه ای) اختصاص بدیم.
    As Above , So Below

بله این یکی از استفاده هایی هست که می تونید از ماشروم بکنید. راستش با مباحث اخیرا چندان احساس خوبی در به اشتراک گذاشتن مطالب جدید ندارم ولی در همین حد مطالب در دسترس عموم می تونم بگم که با تغییر Substrate می تونید مواد جدیدی تولید کنید که حتی قبلا در طبیعت وجود نداشتند یا تولیدشون در آزمایشگاه بسیار سخت و مشکله. البته این حرف بالا که اگر هرماده ای قرار بدید در پایان 4 هیدروکسیلاز شده رو تحویل می گیرید چندان صحیح نیست و این مادۀ اولیه باید جزیی از مسیر تولید سیلوسایبین باشه یا دارای مولکولی شبیه به یکی از این مواد باشه و این هم به خاطر نوع آنزیم هایی هست که در این مسیر بیوشیمیایی قراره عمل کنند.
    مسیر بیوشیمی تولید سیلوسین رو در زیر قرار می دم شما می تونید با عوض کردن یا کم و زیاد کردن هر کردوم از این مواد نتیجۀ متفاوتی بدست بیارید:
    psilocybin-biosynthesis-grid-500x579.jpg
    Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

این هم یکی از نوشته های شولگین در وبسایتش هست:
      4-Hydroxy-5-methoxy-N,N-dimethyltryptamine would be a fascinating compound to explore. The reason it's not in TIKHAL is that it is virtually unknown. The only report of it in the chemical literature was a paper published by Marc Julia's group at the Pasteur Institute in 1965. They reported the synthesis and physical properties of the compound but to my knowledge it has never been explored in any way. The synthesis is quite a frightening thing. It starts with ortho-vanillin and takes approximately 10 steps to get to the 4,5-HO-MeO-DMT. I'm not surprised that no one has pursued the compound.

However there is a very interesting study that took place in Leipzig about 15 years ago. Jochen Gartz, a mushroom explorer whom I know quite well, has done some fascinating studies with Psilocybe species by raising them on solid media containing strange tryptamines that are alien to the mushroom. Apparently the enzymes that are responsible for the 4-hydroxy group of psilocin are indifferent to what it is they choose to 4-hydroxylate. He has taken things like DPT or DIPT and put them in the growth media and the fruiting bodies that came out contain 4-hydroxy-DPT or 4-hydroxy-DIPT instead of psilocin. In fact, he has a patent on the process. These active compounds are made by the mushroom so they really are natural and yet they never have been observed in nature. I'll give you even odds that if you put spores of a psilocybe species on cow droppings loaded with 5-MeO-DMT you would come out with mushrooms containing 4,5-HO-MeO-DMT. This way you avoid a 10 step synthesis by growing a psychoactive mushroom that contains no illegal d
      rug.

درمورد افزودن تریپتامین به بستر:

https://www.shroomery.org/9040/Tryptamine-Cubensis

بنظرتون افزودن تریپتوفان که فرم قابل دسترس تری هست نتایج مشابهی می تونه داشته باشه؟
      As Above , So Below

Comment

سلام
        موضوع بسیار جالبی هست
        تا اون جا که من میدونم بسیاری از ترکیبات تولید شده توسط گیاهان که یا خود اون ماده هست یا ملکول پایه تولید اون ماده توسط توالی DNA اون گیاه ایجاد میشه یعنی توالی DNA اون گیاه (برای یک ماده خاص قسمتی ازDNA) به عنوان یک کد دستوری وارد عمل میشه و ملکول مورد نظر از روی اون ساخته میشه حالا امکان داره که این ملکول تحت تاثیر مواد دیگری قرار بگیره و به شکل نهایی خود دربیاد و از اونجا که توالی DNA تولید این نوع ملکول ها(پروتئن ها)رو بر عهده داره همیشه برام سوال بود که مثلا سیلوسایبین در ماشروم یاTHCدر کانابیس از روی توالی DNAکد میشن؟ولی فک کنم این ملکول ها به عنوان محصولات این گیاهان باشن و در اثر تجزیه و فرآیند های بیوشیمیایی روی مواد ورودی(خوراک) این گیاهان ایجاد بشن کا اگر این طور باشه میشه از بعضی مواد دیگه یه عنوان ورودی استفاده کرد و نتایج جالبی گرفت

Comment

نوشته اصلی توسط PsyShaman نمایش پست ها
          بله این یکی از استفاده هایی هست که می تونید از ماشروم بکنید. راستش با مباحث اخیرا چندان احساس خوبی در به اشتراک گذاشتن مطالب جدید ندارم ولی در همین حد مطالب در دسترس عموم می تونم بگم که با تغییر Substrate می تونید مواد جدیدی تولید کنید که حتی قبلا در طبیعت وجود نداشتند یا تولیدشون در آزمایشگاه بسیار سخت و مشکله. البته این حرف بالا که اگر هرماده ای قرار بدید در پایان 4 هیدروکسیلاز شده رو تحویل می گیرید چندان صحیح نیست و این مادۀ اولیه باید جزیی از مسیر تولید سیلوسایبین باشه یا دارای مولکولی شبیه به یکی از این مواد باشه و این هم به خاطر نوع آنزیم هایی هست که در این مسیر بیوشیمیایی قراره عمل کنند.
          مسیر بیوشیمی تولید سیلوسین رو در زیر قرار می دم شما می تونید با عوض کردن یا کم و زیاد کردن هر کردوم از این مواد نتیجۀ متفاوتی بدست بیارید:
          psilocybin-biosynthesis-grid-500x579.jpg
          آیا اضافه کردن اسید آمینه ی تریپتوفان به جای تریپتامین امکان پذیر هست؟

Comment

نوشته اصلی توسط Doon نمایش پست ها
            سلام
            موضوع بسیار جالبی هست
            تا اون جا که من میدونم بسیاری از ترکیبات تولید شده توسط گیاهان که یا خود اون ماده هست یا ملکول پایه تولید اون ماده توسط توالی DNA اون گیاه ایجاد میشه یعنی توالی DNA اون گیاه (برای یک ماده خاص قسمتی ازDNA) به عنوان یک کد دستوری وارد عمل میشه و ملکول مورد نظر از روی اون ساخته میشه حالا امکان داره که این ملکول تحت تاثیر مواد دیگری قرار بگیره و به شکل نهایی خود دربیاد و از اونجا که توالی DNA تولید این نوع ملکول ها(پروتئن ها)رو بر عهده داره همیشه برام سوال بود که مثلا سیلوسایبین در ماشروم یاTHCدر کانابیس از روی توالی DNAکد میشن؟ولی فک کنم این ملکول ها به عنوان محصولات این گیاهان باشن و در اثر تجزیه و فرآیند های بیوشیمیایی روی مواد ورودی(خوراک) این گیاهان ایجاد بشن کا اگر این طور باشه میشه از بعضی مواد دیگه یه عنوان ورودی استفاده کرد و نتایج جالبی گرفت

این حرف شما چندان دقیق نیست. توالی دی ان ای در نهایت منجر به ساخت پروتیین هایی می شه که اون پروتین ها مواد نهایی رو می سازند و مثلا تولید سیلوسایبین نه به طور مستقیم از روی دی ان ای که توسط آنزیم هایی هست که در بخشی از دی ان ای گیاه کد شده و تازه این هم تمام ماجرا نیست و خود تبدیل کدهای دی ان ای به آنزیم ها هم چندین مرحله داره و لزوما وجود یک کد به معنی ساخته شدن آنزیم خاص نیست. توضیح اینکه چطور کدهای دی ان ای به آنزیم تبدیل می شن از حوصلۀ این مبحث خارجه و مراحل پیچیده ای طی می شه از تبدیل به آر ان ای تا ترجمه و حتی خاموش و روشن کردن توالی های مختلف چه قبل و چه بعد از ترجمه و اصلاح آر ان ای و حتی خود پروتیین تنها بخش کوچکی از این مراحل هستند. برای همین گفتم که این حرفی که در این نوشته اومده چندان دقیق نیست و محصول نهایی نه تنها به مواد اولیه که به عوامل خیلی زیادی بستگی داره.

Comment

نوشته اصلی توسط Multikhers نمایش پست ها

آیا اضافه کردن اسید آمینه ی تریپتوفان به جای تریپتامین امکان پذیر هست؟
              اگر در بالا دقت کنید تریپتوفان به عنوان مادۀ اولیه مورد استفاده قرار گرفته و اضافه کردنش می تونه محصول نهایی رو بر روی کاغذ زیاد کنه ولی مجددا در عمل لزوما این اتفاق ممکنه نیوفته چون این یک معادلۀ خطی نیست که با زیاد کردن یک ورودی به خروجی بیشتری برسیم و عوامل زیادی در هرکدوم از مراحل دخیل هستند.

Comment

اگر در بالا دقت کنید تریپتوفان به عنوان مادۀ اولیه مورد استفاده قرار گرفته و اضافه کردنش می تونه محصول نهایی رو بر روی کاغذ زیاد کنه ولی مجددا در عمل لزوما این اتفاق ممکنه نیوفته چون این یک معادلۀ خطی نیست که با زیاد کردن یک ورودی به خروجی بیشتری برسیم و عوامل زیادی در هرکدوم از مراحل دخیل هستند.
                عذر می خوام دقت نکرده بودم. فرمودید که عوامل بسیاری دخیل هستند. ولی به عنوان یک پروژه آزمایشی آیا به کار بردن موادی که از نظر تریپتوفان غنی هستند در تولید محصول بهتر نمیتونه موثر باشه. مثلا اکثرا از برنج قهوه ای یا گندم یا جو در پرورش قارچ استفاده می کنن. آیا ماده ی بهتری که غنی از تریپتوفان باشه وجود نداره که بشه قارچ روش پرورش داد؟

Comment

عذر می خوام دقت نکرده بودم. فرمودید که عوامل بسیاری دخیل هستند. ولی به عنوان یک پروژه آزمایشی آیا به کار بردن موادی که از نظر تریپتوفان غنی هستند در تولید محصول بهتر نمیتونه موثر باشه. مثلا اکثرا از برنج قهوه ای یا گندم یا جو در پرورش قارچ استفاده می کنن. آیا ماده ی بهتری که غنی از تریپتوفان باشه وجود نداره که بشه قارچ روش پرورش داد؟
                  راستش دارید در مورد اسرار پرورشی می پرسید که هرجایی پیدا نمی شه و هرکسی نمی دونه
                  چرا با تغییر و یا اضافه کردن موادی می تونید محصول نهایی بسیار قویتری بگیرید. یک مثال می زنم. گونه ای از قارچ ها که از خانوادۀ آزورسنس هستند بیشتر بر روی چوب رشد می کنند و یکی از قوق ترین قارچهای حاوی سیلوسایبین به حساب میان. من چندین سال پیش همین ایده رو بر روی این خانواده اجرا کردم و به جای استفاده از چوب معمولی از پوست ریشۀ میموزا که دارای دی ام تی هست استفاده کردم و محصول نهایی به طرز عجیبی متفاوت و بسیار بسیار قوی تر از حتی خود آزورسنس هایی که بر روی چوب پرورش می دادم شده بود و اصلا قابل مقایسه با خانوادۀ سیلوسایبین یا حتی پانالوس هم نبودند. این موضوع به نظرم بیشتر تجربی هست و شما می تونید با تغییر یا اضافه و کم کردن مواد مختلف نتیجه های متفاوتی بدست بیارید. افرادی که در این موارد جدی هستند روش و درواقع substrate خودشون رو دارند.. یادتون باشه برنج قهوه ای ساده ترین چیزی هست که می تونید استفاده کنید ولی قطعا بهترین نیست.

Comment

راستش دارید در مورد اسرار پرورشی می پرسید که هرجایی پیدا نمی شه و هرکسی نمی دونه
                    چرا با تغییر و یا اضافه کردن موادی می تونید محصول نهایی بسیار قویتری بگیرید. یک مثال می زنم. گونه ای از قارچ ها که از خانوادۀ آزورسنس هستند بیشتر بر روی چوب رشد می کنند و یکی از قوق ترین قارچهای حاوی سیلوسایبین به حساب میان. من چندین سال پیش همین ایده رو بر روی این خانواده اجرا کردم و به جای استفاده از چوب معمولی از پوست ریشۀ میموزا که دارای دی ام تی هست استفاده کردم و محصول نهایی به طرز عجیبی متفاوت و بسیار بسیار قوی تر از حتی خود آزورسنس هایی که بر روی چوب پرورش می دادم شده بود و اصلا قابل مقایسه با خانوادۀ سیلوسایبین یا حتی پانالوس هم نبودند. این موضوع به نظرم بیشتر تجربی هست و شما می تونید با تغییر یا اضافه و کم کردن مواد مختلف نتیجه های متفاوتی بدست بیارید. افرادی که در این موارد جدی هستند روش و درواقع substrate خودشون رو دارند.. یادتون باشه برنج قهوه ای ساده ترین چیزی هست که می تونید استفاده کنید ولی قطعا بهترین نیست.
                    چوب دوست ها معمولا ایندور محصول نمیدن. اوت دور پرورش داده بودید؟ من خوندم مثلا subaeroginosa فقط زمستون که دما زیر ۷ درجه بیاد محصول میده و در محیط استریل هم به علت نبود باکتریهای خاصی محصول نمیده. توصیه ای در مورد این گونه ی خاص دارید؟

Comment

چوب دوست ها معمولا ایندور محصول نمیدن. اوت دور پرورش داده بودید؟ من خوندم مثلا subaeroginosa فقط زمستون که دما زیر ۷ درجه بیاد محصول میده و در محیط استریل هم به علت نبود باکتریهای خاصی محصول نمیده. توصیه ای در مورد این گونه ی خاص دارید؟
                      کاملا درست می فرمایید چوب دوست ها زمان خیلی بیشتری برای رشد مایسلیوم و میوه دهی نیاز دارند و معمولا اوت دور بهترین گزینه است. من با آزورسنس اورگون کار کردم و راستش یکی از سخت ترین گونه هایی هست که تا حالا شخصا باهاش کار کرده بودم و حتی از پانالوس هم به نظرم بسیار مشکلتر هست. دلیل اصلی فقط برای امتحان همین موضوعی بود که در اینجا مطرح شده و می خواستم ببینم که اگر به جای چوب از پوست ریشۀ میموزا استفاده کنم آیا تفاوتی حاصل می شه یا نه. برای مقایسه یک سری هم کنترل با چوب معمولی پرورش دادم و نتیجه همونطور که گفتم به طرز عجیبی متفاوت و بسیار بسیار قوی تر و با ویژوال بیشتر از آب دراومد.

Comment

کاملا درست می فرمایید چوب دوست ها زمان خیلی بیشتری برای رشد مایسلیوم و میوه دهی نیاز دارند و معمولا اوت دور بهترین گزینه است. من با آزورسنس اورگون کار کردم و راستش یکی از سخت ترین گونه هایی هست که تا حالا شخصا باهاش کار کرده بودم و حتی از پانالوس هم به نظرم بسیار مشکلتر هست. دلیل اصلی فقط برای امتحان همین موضوعی بود که در اینجا مطرح شده و می خواستم ببینم که اگر به جای چوب از پوست ریشۀ میموزا استفاده کنم آیا تفاوتی حاصل می شه یا نه. برای مقایسه یک سری هم کنترل با چوب معمولی پرورش دادم و نتیجه همونطور که گفتم به طرز عجیبی متفاوت و بسیار بسیار قوی تر و با ویژوال بیشتر از آب دراومد.
                        ممنون از اشتراک گذاشتن این تجربه. حتما سعی می کنم به کار ببندم.

Comment

Working...
                        X