اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد کابالا

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• سوال در مورد کابالا

سلام دوستان عضو جدید کانالم و خ خوشحالم که اینجام و چند وقتیه که دارم ازتون یاد میگیرم.
    شاید سوالم ابتدایی باشه ولی اگه امکانش هست کمکم کنید .چون سواد انگلیسیم کمه تو مبحث کابالا و اینکه چجوری میشه مثلا از سفیروت کتر به هخماه و بیناه رفت
    دوستان اگه منبع فارسی هم هست معرفی کنید
    ممنون

اول عضویتتون رو تبریک می گم. در مورد زبان فارسی باید بگم که شاید 1 درصد مطالبی که وجود داره هم به این زبان ترجمه نشده و بیش از 99 درصد مطالب در هر ضمینه ای که فکر کنید به زبان انگلیسی هست. اگر واقعا دنبال مطلب و موضوعی هستید و به طور جدی قصد دارید اطلاعات کسب کنید حتما لازمه که زبان انگلیسی خودتون رو به حد مطالعه کردن برسونید به هر حال هر چیزی زحمت داره و هیچ چیز به راحتی و رایگان به دست نمیاد حتما توصیه می کنم روی زبان خودتون کار کنید که بتونید کتاب ها و مقالات انگلیسی رو متوجه بشید.
    Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

#2 جناب سای شمن ممنون که ج دادین
      فقط یه راهنمایی کنید .اگه بخام بدونم از بین صفیروتا حرکت کنم چه کلید واژه هایی رو باید دنبال کنم

Comment

نوشته اصلی توسط Seaker نمایش پست ها
        #2 جناب سای شمن ممنون که ج دادین
        فقط یه راهنمایی کنید .اگه بخام بدونم از بین صفیروتا حرکت کنم چه کلید واژه هایی رو باید دنبال کنم
        حرکت بین صفیرت ها فقط با کلید واژه ها امکان پذیر نیست. اول باید روی قابلیت Scrying کار کنید که خودش ممکنه سالها زمان ببره و لزوما هرکسی هم این قابلیت رو نداره (نمونۀ معروفش دکتر جان دی هست که خودش چنین قابلیتی نداشت و از ادوارد کلی کمک گرفت) دوم باید به صورت نظری با تمام صفریت ها و خاصیت هرکدوم (که این شامل اسم و رنگ و عدد و سیاره و نگهبان و ..) می شه آشنا باشید و بعد از تمام اینها باید مسیر خودتون رو انتخاب کنید که معمولا از ملکوت شروع و به سمت بالاست. هر مسیر خاصیت خودش و یکی از حروف الفبای عبری به همراه عدد مربوطه و کارت تاروت وروز و ساعت مخصوص و .. رو داره که تمام اینها فرم های مختلف همون خاصیت هستند که به شکل های مختلف در اومدن. اگر کاملا با خاصیت هر صفیرت و مسیر آشنا باشید لزوما نیازی به کلید ندارید و اگر نباشید حتی با داشتن کلید و کارت تاروت و دونستن رنگ و صدا و روز و ساعت و سیاره و .. بازهم نتیجه نخواهید گرفت. توصیه می کنم کتاب یک باغ انار A garden of pomegranate از ایزراییل ریگاردی رو مطلعه کنید به زبان ساده و به خوبی در مورد تمام این مطالب توضیح داده.

Comment

نوشته اصلی توسط PsyShaman نمایش پست ها
          اول عضویتتون رو تبریک می گم. در مورد زبان فارسی باید بگم که شاید 1 درصد مطالبی که وجود داره هم به این زبان ترجمه نشده و بیش از 99 درصد مطالب در هر ضمینه ای که فکر کنید به زبان انگلیسی هست. اگر واقعا دنبال مطلب و موضوعی هستید و به طور جدی قصد دارید اطلاعات کسب کنید حتما لازمه که زبان انگلیسی خودتون رو به حد مطالعه کردن برسونید به هر حال هر چیزی زحمت داره و هیچ چیز به راحتی و رایگان به دست نمیاد حتما توصیه می کنم روی زبان خودتون کار کنید که بتونید کتاب ها و مقالات انگلیسی رو متوجه بشید.
          جناب سای شمن دنیای میانی و زیرین هم داریم؟
          اگر داریم ربطشون به کارتای تاروت چیه

Comment

جناب سای شمن دنیای میانی و زیرین هم داریم؟
            اگر داریم ربطشون به کارتای تاروت چیه
            کارتهای تاروت هر کدوم نشانگر یک صفیرت و یک مسیر بر بروی درخت کابالا هستند. برای یادگیری کابالا خیلی خوبه که تاروت (نه فال تاروت و این جور مهملاتی که همه جا می بینید) و معنی هر کارت و ارتباطش رو با صفیرت ها و مسیر ها یادبگیرید.

از اونجایی که در این جهان همه چیز به صورت دوگانه وجود داره چیزی به نام کلیفوت در میان کابالیست ها وجود داره که آینه ی درخت کابالا ولی در جهان پایین هست (اگر درخت کابالا مثبت باشه اون در واثع منفی به حساب میاد) توصیه نمی کنم قبل از تسلط کامل بر مسیرها و سفیرت ها سراغ کلیفوت برید ولی کمی که پیشرفت کردید به نظرم لازمه که با این بخش از کابلا هم آشنا بشید.

Comment

کارتهای تاروت هر کدوم نشانگر یک صفیرت و یک مسیر بر بروی درخت کابالا هستند. برای یادگیری کابالا خیلی خوبه که تاروت (نه فال تاروت و این جور مهملاتی که همه جا می بینید) و معنی هر کارت و ارتباطش رو با صفیرت ها و مسیر ها یادبگیرید.

از اونجایی که در این جهان همه چیز به صورت دوگانه وجود داره چیزی به نام کلیفوت در میان کابالیست ها وجود داره که آینه ی درخت کابالا ولی در جهان پایین هست (اگر درخت کابالا مثبت باشه اون در واثع منفی به حساب میاد) توصیه نمی کنم قبل از تسلط کامل بر مسیرها و سفیرت ها سراغ کلیفوت برید ولی کمی که پیشرفت کردید به نظرم لازمه که با این بخش از کابلا هم آشنا بشید.
              سای شمن اینطور که فهمیدم یجور خودشناسیه؟
              درسته؟
              نمیدونم چقدر با روانشناسی یونگ آشنایی دارید
              ولی انگار شبیه یونگ هم هست درسته؟
              بعد آخرش قراره به چی برسیم؟
              سفیروت آخر؟

Comment

درسته؟
                سفیروت آخر؟
                نه تنها خودشناسی که همه ی هستی رو می شه شناخت.
                جهانی که یونگ ازش صحبت می کنه در صفریت نهم به اسم یسود قرار می گیره
                در کابالا قرار نیست به چیزی برسید کابالا مثل یک نقشه می مونه که سطوح مختلف آگاهی رو نشون می ده .. شما وقتی مثلا نقشه ی آمریکا رو دارید قرار نیست باهاش کار خاصی انجام بدید بلکه اگر بخواهید از جایی به جای دیگه برید می تونید از اون نقشه کمک بگیرید
                کابالا هم نقشه سطوح مختلف آگاهی رو به ما نشون می ده و برای رفتن از یک سطح به سطح دیگه می تونیم ازش استفاده کنیم.

Comment

نه تنها خودشناسی که همه ی هستی رو می شه شناخت.
                  جهانی که یونگ ازش صحبت می کنه در صفریت نهم به اسم یسود قرار می گیره
                  در کابالا قرار نیست به چیزی برسید کابالا مثل یک نقشه می مونه که سطوح مختلف آگاهی رو نشون می ده .. شما وقتی مثلا نقشه ی آمریکا رو دارید قرار نیست باهاش کار خاصی انجام بدید بلکه اگر بخواهید از جایی به جای دیگه برید می تونید از اون نقشه کمک بگیرید
                  کابالا هم نقشه سطوح مختلف آگاهی رو به ما نشون می ده و برای رفتن از یک سطح به سطح دیگه می تونیم ازش استفاده کنیم.
                  الان شما دنیا رو شناختین ؟
                  یعنی میتونید به من از راه دور آسیب وارد کنید ؟
                  اگر تجربه شخصیتون نیست چگونه با این اعتماد ازش حرف میزنید
                  به نظرتون رفتارتون شبیه همین آخوند ها نیست، با اعتماد حرف بزن تا باور کنند
                  یا باید به صورت علمی و ساده توضیح بدین
                  یا اثرش رو نشون ما بدین
                  نه این که داستان تعریف کنید
                  به هر حال افراد مثل شما کم نداشتیم
                  عرفان حلقه - فرقه بابیه و ...
                  به عمل کار بر آید به سخندانی نیست

Comment

سفیروت آخر؟
                    بخشید دوست عزیز میشه از شباهتهای کبالا با روانشناسی تحلیلی یونگی کمی بیشتر بگید؟

Comment

درسته؟
                      سفیروت آخر؟
                      نمی دونم منظورتون از شباهت یونگ با کابالا هست یا تاروت. اگه اشتباه نکنم چندتا از کارت های تاروت برگرفته از آرکی تایپ هایی هست که یونگ معرفی کرده مثل shadow. کارت های آلیستر کرولی فکر کنم بیشتر این آرکی تایپ هارو داره.
                      As Above , So Below

Comment

نوشته اصلی توسط WeAreOne نمایش پست ها

نمی دونم منظورتون از شباهت یونگ با کابالا هست یا تاروت. اگه اشتباه نکنم چندتا از کارت های تاروت برگرفته از آرکی تایپ هایی هست که یونگ معرفی کرده مثل shadow. کارت های آلیستر کرولی فکر کنم بیشتر این آرکی تایپ هارو داره.
                        shadow ?
                        منظورتون کدوم کارت هست ؟
                        چون به نظر من بیشتر خدایان یونان و مصر هستند
                        کتاب تحوت رو میتونید از اینجا رایگان دریافت کنید
                        http://ketabnak.com/book/31741/%DA%A...8%AA?&page=all

Comment

نوشته اصلی توسط werew نمایش پست ها

shadow ?
                          منظورتون کدوم کارت هست ؟
                          چون به نظر من بیشتر خدایان یونان و مصر هستند
                          کتاب تحوت رو میتونید از اینجا رایگان دریافت کنید
                          http://ketabnak.com/book/31741/%DA%A...8%AA?&page=all
                          سایه .پرسونا.انیما .انیموس .اینا از مهمترین ارکتایپهای یونگی هستند. فکر نمیکنم ارتباط مسقیمی باخدایان یونان و مصر داشته باشن.

Comment

نوشته اصلی توسط sabzak نمایش پست ها

سایه .پرسونا.انیما .انیموس .اینا از مهمترین ارکتایپهای یونگی هستند. فکر نمیکنم ارتباط مسقیمی باخدایان یونان و مصر داشته باشن.
                            منظورم این بود که این ها رو به کدوم کارت ها ربط میدین ؟

Comment

برای مثال خدایاین یونان
                              مرکوری - ونوس
                              در خود متن کتاب هست !
                              البته فکر میکنم شما اشتباهی نقل قول کردین

Comment

Working...
                              X