اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شناسایی سالویا

Collapse
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام دوستان این گیاه که عکسشو میزارم کسی کنار خونه اش کاشته بود. اگر کسی لطف کنه بگه نام علمیش چی هست ممنون.

Comment

نوشته اصلی توسط Multikhers نمایش پست ها
      سلام دوستان این گیاه که عکسشو میزارم کسی کنار خونه اش کاشته بود. اگر کسی لطف کنه بگه نام علمیش چی هست ممنون.
      من راستش مدتی گیاه سالویا داشتم و برگهاش بسیار بزرگتر و پهنتر از این گیاه شما بود. البته شخصا چندان در ضمینه ی گیاه شناسی تخصص ندارم ومنتظر می مونم تا نظر دوستان دیگه ای رو بشنوم.
      Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

درود بر دوستان عزیز.
        ظاهرا تنها فرقی که با سالویای ویکی پدیا داره در همین کرک های روی گل های گیاه هست (برگ هاش هم دقیقا همین اندازه هستن) :
        Salvia_divinorum_flower_detail.jpg
        نوشته اصلی توسط PsyShaman نمایش پست ها

من راستش مدتی گیاه سالویا داشتم و برگهاش بسیار بزرگتر و پهنتر از این گیاه شما بود.
        اتفاقا منم در یوتیوب دیدم که طرف تو گلخونه ش سالویا با برگ های درشت داشت ، شاید چند تا نژاد داشته باشه...
        میشه بگید از چه طریقی این گیاه رو پیدا کردین؟

Comment

نوشته اصلی توسط PsyShaman نمایش پست ها

من راستش مدتی گیاه سالویا داشتم و برگهاش بسیار بزرگتر و پهنتر از این گیاه شما بود. البته شخصا چندان در ضمینه ی گیاه شناسی تخصص ندارم ومنتظر می مونم تا نظر دوستان دیگه ای رو بشنوم.
          با تشکر از سای شمن عزیز

در ضمن در ادامه ی مطلب قبلیم بگم که برگ گیاه بویی کاملا شبیه به نعناع داره.
          هیچ جایی نتونستم پیدا کنم که سالویا چه بویی داره. دوستانی که داشتن یا مصرف کردن لطفا راهنمایی کنن.

Comment

Working...
          X