اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Jurema

Collapse
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشته اصلی توسط alirezaa نمایش پست ها
    اگه متن پست من رو بخونین نوشتم:
    لطف بسیار بزرگی بهم میکنین اگه توضیح بدین در این زمینه.
    Thanks in Advanced
    کجاش طلبکارانه بود؟ پیشاپیش متشکرم طلبکارانه است ؟ از دیگر اعضای انجمن خواستارم متن من رو بخونن و قضاوت کنن.
    یکی از دلایلی که شاکی شدم از برخورد دوستان در این انجمن همین نحوه ی برخورد شما بود.شما تا حالا فروم های غیر ایرانی عضو بودین ؟فعالیت داشتین توی یه فروم خارجی ؟
    فکر میکنم افرادی مثل شما با کشیدن یه سره حشیش به خودباوری رسیدن و توهم دکتر روانشناس بودن گرفتن.
    من قضاوت رو میسپرم به دیگر اعضا.
    از Mindcontrol عزیز تشکر میکنم بابت پستشون.به نظر من مشکلی نداره آموزش اکسترکت ها.اگر مشکل داره پس تو پست دی ام تی نباید گیاهان دارای دی متیل تریپتامین ذکر میشد.خود بنده از طریق همین فروم با وزغ و چند گیاه دیگه آشنا شدم که حاوی دی ام تی اند.
    باز هم عاجزانه درخواست دارم اگه کسی تجربشو داره لا اقل پی ام بده
    هموطنانم کمکم نکننئ مجبورم برم تو فروم های خارجی دست به دامن یه اجنبی بشم
    چون شما نوشته اید که "لطف بسیار بزرگی میکنید" دلیل بر این نیست که حرف شما سندیت دارد و می بایست به شما این "لطف" را کرد ، همانطور که پیش از این وقتی به فروم "لعنت" میفرستادید ، حرف شما کمترین ارزشی برای اعضای انجمن نداشت و صرفا شخصیت خود را نشان دادید.

البته من لحن طلبکارانه را در مطلب قبلی از شما سراغ داشتم و یادآوری کردم و منظورم درباره ی این پرسش شما نبود ، با این حال درباره ی این مطلب هم عرض کردم که آنچه شما انتظار دارید در چارچوب قوانین انجمن نمیگنجد و ارتباطی به "تشکرات پیشاپیش" شما و یا ادبیاتی که به کار میبرید ندارد.

اول اینکه در خارج از این مملکت قوانین متفاوتی حاکم است و دوم ، ممکن است در فرومی عده ای کاسب و ساقی در حال کسب درآمد باشند ، اینکه شما عضو آنها هستید ملاک و معیاری برای این انجمن و این کشور به شمار نمیرود ، اما از نحوه ی برخورد شما کاملا پیداست که "چقدر" از آن فرومها ، نحوه ی صحیح گفتگو و مباحثه را آموخته اید!

در مورد حشیش و خود باوری و دکتر روانشناس هم از شخصی مثل شما انتظار بیش از این ندارم و بابت آن از شما سپاسگذارم.

Comment

نوشته اصلی توسط alirezaa نمایش پست ها
      ممنون بابت توضیحاتتون سای شمن عزیز.
      ولی دی ام تی مگه مواد مخدره ؟
      همونطور که سای شمن عزیز گفتند نه بخواطر نظر شما بلکه بخواطر قوانین اکثر کشور ها و همچنین قوانین فروم آموزش اکسترکت مقدور نیست.
      علیرضای عزیز در زبان فارسی هیچگاه حتی کلمات ترجمه شده پوشش معنی 100 درصد نمیدهند .
      مثلا Drug رو نمیتوان مخدر معنی کرد چون مخدر به معنای تدخیر کننده هست و متآمفتامین شاید مخدر نباشه و روانگردان نامیده بشه در این صورت LSD چی هست؟
      آیا Psychedelic هاهم دسته با اکستاسی یا متآمفتامین هستند؟
      Pschoactive چه ممعنی میشه روانگردان؟
      این ضعف ها در ترجمه به فارسی وجود داره و درک معنیش با کمی تفکر در نقشش در جمله بدست میاد !
      ?Are you dreaming

Comment

دوستان اشاره کردند که mimosa tenuiflora بومی برزیل هست و در ایران نمیشه پرورش داد آیا منظورتون اینه که اگر در محیط باز قرارش بدیم و در زمستان برگهاش بریزه بهار برگهاش شکوفه نمیزنه ؟ در صورت عدم تحمل سرما میشه زمستون در راه پله ی بیرون خونه قرار داد که دماش بالای صفره ؟ ولی تعجبه که گونه های دیگر میموزا مثل گل ابریشم یا مشک انبر که در تهران یافت میشه زمستون برگ ریزون دارن و بهار شکوفه میزنن !

Comment

نوشته اصلی توسط Tooraj2009 نمایش پست ها

دوستان اشاره کردند که mimosa tenuiflora بومی برزیل هست و در ایران نمیشه پرورش داد آیا منظورتون اینه که اگر در محیط باز قرارش بدیم و در زمستان برگهاش بریزه بهار برگهاش شکوفه نمیزنه ؟ در صورت عدم تحمل سرما میشه زمستون در راه پله ی بیرون خونه قرار داد که دماش بالای صفره ؟ ولی تعجبه که گونه های دیگر میموزا مثل گل ابریشم یا مشک انبر که در تهران یافت میشه زمستون برگ ریزون دارن و بهار شکوفه میزنن !
          بعید می دونم توی سرمای ایران بتونه دووم بیاره. توی منطقه ای که بومیش هست هوا زیاد سرد نمی شه ولی تو ایران به انجماد هم می رسه. گل ابریشم بومی ایران هست و با آب و هوای ایران تطابق پیدا کرده. اگه دقت کنید گیاهانی مثل گل قهر و آشتی که اون ها هم در تیره میموزا هستن زیاد دووم نمیارن و هیچ گل قهر و آشتی رو نمی بینید که در ایران به سایز بزرگی رسیده باشه. برای استخراج دی ام تی لازم هست گیاه به اندازه قابل توجهی رشد بکنه و چند سال زمان لازم هست. بنابراین در گلدون نمی شه پرورش داد.
          As Above , So Below

Comment

نوشته اصلی توسط WeAreOne نمایش پست ها
            بعید می دونم توی سرمای ایران بتونه دووم بیاره. توی منطقه ای که بومیش هست هوا زیاد سرد نمی شه ولی تو ایران به انجماد هم می رسه. گل ابریشم بومی ایران هست و با آب و هوای ایران تطابق پیدا کرده. اگه دقت کنید گیاهانی مثل گل قهر و آشتی که اون ها هم در تیره میموزا هستن زیاد دووم نمیارن و هیچ گل قهر و آشتی رو نمی بینید که در ایران به سایز بزرگی رسیده باشه. برای استخراج دی ام تی لازم هست گیاه به اندازه قابل توجهی رشد بکنه و چند سال زمان لازم هست. بنابراین در گلدون نمی شه پرورش داد.
            ولی جالبه که در سایت های مختلف گیاه رو برگ ریزون در زمستون می دونند منتها در مناطق گرمسیری یا Tropical برگ ریزون نیست !
            Care and Cultivation of Mimosa hostilis

Mimosa hostilis likes full sun to part shade position with moist soil although this species has a good drought tolerance. Deciduous in winter in most climates except tropical. Keep a little bit drier over winter.

https://herbalistics.com.au/product/...ostilis-jurema

Comment

Working...
            X