اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ال اس دی - LSD

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• ال اس دی - LSD

ال‌اس‌دی با نام شیمیایی اسید لیزرجیک دی اتیل آمید دارویی است که از قارچی انگلیسی به نام ارگوت که بر روی گیاه چاودار زندگی می‌کند، به دست می‌آید. اولین بار در سال ۱۹۳۸ توسط یک شیمیدان سوئیسی به نام آلبرت هوفمن که به امید دست یافتن به دارویی جدید، انواع ترکیبات ارگوت را آزمایش می‌کرد، ساخته شد. اما خواص آن تا زمانی که دکتر مذکور خود شخصاً آن را مصرف نکرده بود، کشف نشد. تجربیات دکتر هافمن هنگام مصرف این ماده در دفترچه یادداشت او به ثبت رسیده‌است. دهه ۱۹۶۰ زمان افول مصرف این ماده بود. اما بعدها گروه هیپی در امریکا مصرف آن را باب کردند. امروزه ال اس دی مصرف پزشکی ندارد. تا به امروز ال اس دی تنها مواد مخدری بوده‌است که مصرف آن مستقیماً باعث مرگ شخص نشده و کشته نداده‌است.

نام های رایج :
    اسید ، ال ، تبز ، بلاتر

مواد تشکیل دهنده (Chemical) :
    دی – لیسرجیک اسید دی اتیل آمید ترکیبی شیمیایی است که از آلکالوئید های ارگوت Ergot که توسط قارچ های دسته کلاویسپس تولید می شود و اصلی ترین عضو آنها "Claviceps Purpurea "می باشد ؛ این قارچ عامل بیماری ناخنک غلات یا ارگوت است و در سراسر جهان بر روی گندم، جو، چاودار، یولاف، ارزن و بسیاری از گندمیان زراعی و وحشی این بیماری ایجاد می شود.

نحوه مصرف :

ال اس دی غالبا بصورت کاغذی که به مربعات کوچک 1.4 اینچی موسوم به تب (tab) یا بلاتر تقسیم شده است رایج می باشد که هر تب به تنهایی حاوی 100 – 30 میکروگرم ال اس دی می باشد و این در حالی است که در اوایل دهه 60 و 70 که بصورت قرص عرضه می شد دارای دوز 400 – 300 میکروگرم بود. ال اس دی بصورت مایع نیز تولید می شود که هر قطره از آن یک تریپ محسوب می شود .

شروع (Onset) :
    با توجه به اینکه چه مقدار مصرف شده باشد و همچنین آخرین وعده غذایی چه زمانی مصرف شده باشد بین 60 – 20 دقیقه شروع به تاثیر می کند.

دوره (Duration):
    تاثیر اصلی ال اس دی بین 8- 6 ساعت به طول می انجامد و یک دوره 5 – 2 ساعت نیز دارای تاثیر ثانویه که تاثیراتی مانند بی خوابی و حالتی رویایی که با واقعیت زندگی روزمره متفاوت است .

تاثیرات (Effects) :
    یکی از اثرات LSD ایجاد تغییرات هیجانی و حسی در مصرف کننده است. این تغییرات بیشتر از علایم فیزیکی مصرف است. معمولاً شخص مصرف کننده ابتدا دچار هیجان ها و احساسات شدید و متفاوتی می‌شود و یا احساسات و هیجانات او به سرعت تغییر میکند. اگر مصرف LSD بیشتر شود؛ مصرف کننده دچار توهمات بصری لذت بخشی می‌شود. درک مصرف کننده از زمان و از خودش تغییر میکند. گاه ممکن است به نظر برسد حواس پنج گانه با هم مخلوط شده اند. حس لامسه بیشتر می‌شود. مصرف کننده ممکن است حس کند رنگ ها را می‌شنود و یا صداها را می‌بیند. به این حالت حس آمیزی (Synesthesia) می‌گویند. در بسیاری افراد، این تغییرات حواس باعث ایجاد ترس و وحشت می‌شوند. اگر مصرف LSD یک "سفر خوب – Good Trip" باشد مصرف کننده احساس سرخوشی و پرواز میکند و اگر یک "سفر بد – Bad Trip" باشد، مصرف کننده دچار حس بدی می‌شود.

تاثیرات مثبت :
    - برانگیختگی ذهنی و جسمی
    - افزایش حس معاشرت در انسان و تفکر خلاقانه
    - افزایش آگاهی و درک بالای موسیقی
    - افزایش قدرت حواس پنج گانه
    - دیدن تصاویر با چشمان باز و بسته ، تغییر رنگ و روشن شدن همه چیز
    - تجربه حالات روحانی که باعث تحول در زندگی فرد می شود
    - احساس آمیختگی با جهان و درک متفاوت از هستی

تاثیرات خنثی :
    - تغییر کلی در هوشیاری
    - گشادی مردمک
    - تمرکز سخت انجام می شود
    - افزایش تولید مخاط و آب دهان
    - احساسات خاص جسمی مانند انرژی ، گرفتگی صورت ، لرز
    - تغییر در ادراک زمان
    - تغییر سریع احساسات و افزایش خمیازه
    - دمای بدن کمی بالا می رود
    - ضربان قلب اندکی افزایش می یابد

تاثیرات منفی :
    - اضطراب
    - گرفتگی فک و ماهیچه ها
    - افزایش تعریق
    - مشکل در تنظیم دمای بدن
    - احساس تهوع ، سرگیجه ، گیجی
    - بی خوابی و میل به انجام کارهای بزرگ
    - پارانویا ، ترس و وحشت
    - احساسات ناخواسته و طاقت فرسا
    - تجربه روحانی ناخواسته که منجر به عوض شدن زندگی فرد می شود

موارد منع مصرف (Contraindications)
    - درهنگام رانندگی و یا کار با ماشین آلات سنگین مصرف نشود.
    - ال اس دی باعث انقباضات رحمی می شود و این تاثیرات منفی در دوران بارداری را پدید می آورد .
    - مصرف آن برای کسانی که در میان تحولات احساسی و روانی در زندگی می باشند توصیه نمی شود .
    - مصرف آن برای کسانی دارای سابقه بیماری های روانی و همچنین روحیه نه چندان مساعد هستند توصیه نمی شود زیرا مصرف روانگردان های قوی ممکن است ضربات جبران ناپذیری در سلامت روانی شخص بیمار به همرا داشته باشد.
    [align=left]If you wanna understand human nature , human mind , you need to look at dreams[/align]

RE: ال اس دی - LSD

خیلی ممنون بابت پست خوبتون

Comment

خواهش می کنم دوست عزیز
      [align=left]If you wanna understand human nature , human mind , you need to look at dreams[/align]

Comment

توی کتاب رایخچه ی موسیقی راک خوندم که هیپی های دهه ی 60 و 70 ال اس دی رو روی یه حبه قند می ریختند و می خوردن
        Let my servants be few & secret: they shall rule the many and the known.
        بگذار خادمینم قلیل و محرم باشند: بباید حکم رانند بر بسیار و شناخته.

The Book of the Law. I. 10

Comment

نوشته اصلی توسط darshinik نمایش پست ها
          توی کتاب رایخچه ی موسیقی راک خوندم که هیپی های دهه ی 60 و 70 ال اس دی رو روی یه حبه قند می ریختند و می خوردن
          همینطوره دوست عزیز
          اولین نوع ال اس دی که بصورت رسمی منتشر شد نوع مایع اون بود که توسط آزمایشگاه تجاری سوئیسی ساندوز در سال 1947 تولید شد. نحوه مصرف آن بصورت مایع بر روی قند مرسوم بود که با استقبالی که صورت گرفت در انواع بلاتر و برچسب منتشر شد .

Comment

دوستان این نوعه قندی که دوستمون گفت خیلی خوبه.... بهترین قندیه که تو زندگیتون میخورید بدون هیچ طعم اضافی ای

Comment

من اولین باری که خوردم با اینکه قبل از ال اس دی 10 11 بار کاکتوس خورده بودم ولی خیلی هیستریک شدم و نتونستم بفهمم چجوریه!!!
              چیکار باید بکنم که هیستریک نشم؟؟؟؟؟

Comment

نوشته اصلی توسط milad نمایش پست ها
                من اولین باری که خوردم با اینکه قبل از ال اس دی 10 11 بار کاکتوس خورده بودم ولی خیلی هیستریک شدم و نتونستم بفهمم چجوریه!!!
                چیکار باید بکنم که هیستریک نشم؟؟؟؟؟
                سلام میلاد
                می تونی از تجربت اینجا بگی تا بتونیم بررسی کنیم که چرا هیستیریک شدی !؟
                ال اس دی از لحاظ عملکرد و نوع سفر نسبت به خانواده فنتیلامین ها کمی متفاوته و احتمال بدتریپ و سوء تفاهم های ذهنی در اون خیلی بالا هست . به همین دلیل پیشنهاد میشه پیش از سفر شرایط کاملا محیا باشه چون در طول مدت مسمومیت شما فقط یک مسافر هستید که قرار است که تجربیات جدید ذهنی داشته باشید . در طول سفر شما دچار احساسات مختلفی می شوید که بسته به نوع جهت دهی خودتان و قضاوت ها و تصمیم گیری های عجولانه ممکن است منجر به تجربیات ناخوشایند ذهنی شود .
                I am that I am not

Comment

ممنونم از توجهتون
                  من وقتی سایکدلیک مصرف میکنم کلا از ترس تهوع و استفراغ همیشه بالا میارم و این ضعیفم میکنه!!!
                  این قضیه برام مضل بزرگی شده واسم!!
                  اسید رو که مصرف کردم دچار همین عارضه شدم دوباره و بعد احساس بد بینی به دوستام و این افکار که نذاشتن بفهمم چیکار دارم میکنم!!!
                  خواهشا یه راه حل بهم بگین چون من عاشق سایکدلیک هستم و زندگیمو سایکدلیک تغییر مثبت داده

Comment

ممنونم از توجهتون
                    من وقتی سایکدلیک مصرف میکنم کلا از ترس تهوع و استفراغ همیشه بالا میارم و این ضعیفم میکنه!!!
                    این قضیه برام مضل بزرگی شده واسم!!
                    اسید رو که مصرف کردم دچار همین عارضه شدم دوباره و بعد احساس بد بینی به دوستام و این افکار که نذاشتن بفهمم چیکار دارم میکنم!!!
                    خواهشا یه راه حل بهم بگین چون من عاشق سایکدلیک هستم و زندگیمو سایکدلیک تغییر مثبت داده
                    دوست عزیز ما اینجا هستیم تا به هم کمک کنیم

در مورد ترس از حالت تهوع باید به چند نکته اشاره کنم اولا اینکه من فکر می کنم دلیل اون مربوط به تجربیات مصرف مسکالینتون باشه ، دوم اینکه ال اس دی مثل مسکالین حالت تهوع بوجود نمیاره بلکه تهوع ناشی از ال اس دی در موارد خاص و بسیار خفیف تر از مسکالن هست ، نکته سوم این که چرا فکر می کنید که حالت تهوع باید ضعیفتون کنه ؟ اصلا چرا فکر می کنید حالت تهوع همیشه بده ؟ حالت تهوع در روانگردان های زیادی بوجود میاد و شما که عاشق روانگردانها هستی باید این موضوع رو در خودت حل کنی تا بتونی از سفر هات استفاده کنی، من فکر می کنم وسواس فکری شماست که با ایجاد لوپ های فکری منجر به تهوع و ضعف میشه و همین انرژی منفی درونتون به بیرونتون منتقل میشه و گریبانگیر همراهانتون هم ممکن هست بشه ! البته همه در ابتدای راه با چنین مشکلاتی مواجه می شوند و مهم این هست که کلید حل مشکلات رو پیدا کرد

ریشه همه ترس ها و درگیری ها و انسداد ها درونیه ، شما در گام اول در مصرف روانگردانها باید بدونید که هدف این هست که بیشتر خودتون رو بشناسید پس در این زمینه باید مطالعات زیادی داشته باشید . پیشنهاد می کنم که سعی کنید با استفاده از تکنیک های مدیتیشن در گام اول ذهن خودتون رو بیشتر بشناسید این مسئله بهتون کمک می کنه که خیلی از مشکلات درونی خودتون رو حل کنید اون موقع دیگه دلیلی برای ضعف پیدا نمیشه

I am that I am not

Comment

واقعا ممنونتونم اما به قول شما این یه وسواس فکریه!!
                      به نطر شما بهترین راه برای رفع این :/..سواس چیه؟؟

دوست من امکان داره این قضیه یک نوع ضعف یا بیماری جسمی مثل اختلالات لوزه و یا کمبود نوعی ویتامین باشه؟؟

Comment

دوست من امکان داره این قضیه یک نوع ضعف یا بیماری جسمی مثل اختلالات لوزه و یا کمبود نوعی ویتامین باشه؟؟

فقط مراقبه
                        “Nature is not our enemy, to be raped and conquered. Nature is ourselves, to be cherished and explored.”
                        – Terence McKenna

Comment

وسواس ها و ترس ها ریشه های فکری هستند که از عادات و عقاید شکل می گیرند و هیچ منشا خارجی ندارند ، شما برای از بین بردن این وسواس ها و ترس ها اول باید اونها رو تشخیص بدید که در این زمینه روانگردانها کمک زیادی به شما می کنند تا بفهمید که تمامی این افکار و عقاید چیزی جز قرارداد های ذهنی خود شما نیستند در حالی که حقیقت اصلی چیزی در ورای تمامی این موارد است . تمامی این قراردادها قابل تغییر هستند ولی تغییر آنها نیازمند ذهنی قوی است و این قدرت و اقتدار از طرق مختلفی حاصل میشه ! حالا خودت بجنب و کمی مطالعه کن و تجربه کن تا خودت رو بیشتر بشناسی
                          I am that I am not

Comment

پس من واقعاً به چنین چیزی نیاز دارم، از اون مدل هایی هستم که یه ذهن کاملاً منظم دارم که طبق یه سری الگو و تعریف پیش میره که پایه ی همه ی اینها منطق و دو دو تا چهار تاس! گرچه این انعطاف پذیری رو دارم که بتونم ورای این رو بپذیرم اما قدرت نهادینه کردنش در ذهنم رو هنوز ندارم!
                            [align=center]Something hidden is beyond our life
                            !I believe Reality isn\'t that real to believe in[/align]

Comment

- مصرف آن برای کسانی که در میان تحولات احساسی و روانی در زندگی می باشند توصیه نمی شود .
                              - مصرف آن برای کسانی دارای سابقه بیماری های روانی و همچنین روحیه نه چندان مساعد هستند توصیه نمی شود
                              ببخشید اساتید محترم لطفا مفهوم دقیق این جملات رو میشه توضیح بدین
                              مثلا میان تحولات احساسی و روانی در زندگی باشد ؟ معنی دقیق جمله رو متوجه نشدم...:/

Comment

Working...
                              X