اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مصرف انرژی حیاتی در تجارب سایکدلیک

Collapse
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• مصرف انرژی حیاتی در تجارب سایکدلیک

انرژی "چی" انرژی حیاتیست که درون همه ما وجود دارد. نام های دیگر آن در ذن و بوداییسم انرژی کی یا پرانا هستند.

🌀در کندالینی یوگا، فرد قدم به قدم می آموزد چگونه پرانا را از محیط (تنفس هوا، غذا، آب، ارتباطات و...) جذب کند و انرژی حیاتی که درونش وجود دارد را، با گشودن مسیر چاکراها به حرکت درآورد.

🌀تمرینات کندالینی یوگا جسم، روح، افکار و کالبد انرژیک فرد را آماده می کند و زمانی که این آمادگی رخ داد، این انرژی حیاتی در مسیر چاکراها به جریان می افتد و قدرت های خارق العاده فرد را فعال می کنند. در هر مرحله از تمرینات کندالینی یوگا، فرد تا سطحی مشخص از قدرت های خود را دریافته و به نیروهای خویش آگاه می گردد.

🌞در نهایی ترین سطوح، انرژی کندالینی تا چاکرای نهایی در تاج سر حرکت کرده و فرد به روشنیدگی (سامادهی) خواهد رسید.

⚠️مواد روان گردان و گیاهان قدرتمند، در صورت عدم آمادگی همه جانبه فرد (آمادگی فکری، روحی و احساسی، جسمی، انرژیک)، ممکن است زیان های جبران ناپذیری داشته باشد.
    🍀به عنوان مثال در هر مرتبه مصرف کانابیس، آگاهی گیاه به سراغ انرژی حیاتی فرد حرکت می کند و برای رخداد تجربه های اصطلاحا ماورایی، از انرژی حیاتی درون خود فرد استفاده می کند.

🌿در واقع خود گیاه انرژی را به فرد نمی افزاید. بلکه انرژی خود فرد را بیدار می کند. در این شرایط انرژی حیاتی به یکباره تا حجم بالایی مصرف می شود و برای بار بعدی، دستیابی به آن حالات ماورایی با هوشیاری و آگاهی معمولی و از طریق تمارین کندالینی یوگا بسیار دشوار و بعضا غیرممکن خواهد بود.

🌿تصور کنید در حالی که تحت تأثیر روان گردان هستید، مراقبه می کنید. قطعا خلسه، آگاهی و حضور در لحظه ای که تجربه می کنید صدها برابر حالات عادی خواهد بود؛ چراکه اکنون بخش اعظمی از انرژی حیاتی تان که بنا بوده طی تمرینات مدوام بتدریج فعال شود، به یکباره مصرف می شود و شما در صد قدم جلوتر از تمرینات خود قرار خواهید گرفت.

💤اما موضوع اینجا پایان نمی یابد. هنگامی که مرتبه بعد در حال هوشیاری به سراغ تمارین می روید، دیگر به این سادگی ها نمی توانید با آگاهی معمولی به حداقل تجربه پیشین دست یابید و به مرور حتی قدرت تمرکز و دقت ساده نیز از شما سلب می شود. این اعتیاد روان است و شما برای هر گونه مصرف از انرژی حیاتی تان به روان گردان احساس نیاز خواهید کرد.

🔱در مصرف گیاهان روان گردان(مواد صنعتی که از ماده مؤثره همین گیاهان گرفته می شوند نیز شامل این بند هستند هرچند احتمال زیان آنها بیشتر پیش بینی می شود) بایستی آگاه باشید که:

🌀1. این مواد از انرژی و قدرت خود شما استفاده می کنند و حیرتی که این تجارب در شما ایجاد می کند، منوط به قدرت های برتر خودتان است. شما همه چیز هستید و محور تمام اتفاقات خود شمایید!!!! در صورت عدم آمادگی کامل، انرژی حیاتی شما از این راه احتمالا تحلیل رفته و به پایان می رسد این مادامی است که شما بتدریج برای تجارب معنوی تان به ماده موثره قوی تری مانند دی ام تی نیاز خواهید داشت.

🐲2. نباید فراموش کنید که گیاهان از آگاهی یا همان روح برخوردارند. آنها هنگامی که با منبع آگاهی شما یکی می شوند و متوجه نیات و مسلک شما میشوند، می توانند به یکباره هستی شما را پوچ کنند و روزی برسد که شما تمام اقتدار و عزت خود را از دست رفته بیابید.

⚠️دقت کنید هیچ یک از این نکات نفی مصرف روان گردان نیست. هرگز! من خود را در جایگاهی نمیدانم که صلاح دیگری را مشخص کنم. تنها هشداریست برای آگاهی کامل در این تجارب بزرگ.

با آرزوی روشنیدگی برای تمام دوستان عزیزم که شما را ندیده ام.

مرسی عالی بود.من خودم حس میکنم انرژیم کاملا تحلیل رفته و دیگه مثل گذشته نمیتونم با لذت مدیتیشن کنم و مسلما بعد از تجربه مدیتیشن در طی تریپ در حالت هوشیاری خالی کردن ذهن دشوار تر شده ولی حالا چه باید کرد؟چون تنها راه چاره که به ذهن من میرسه مصرف مداومه ال اس دیه

Comment

نوشته اصلی توسط firegoddess نمایش پست ها
      انرژی "چی" انرژی حیاتیست که درون همه ما وجود دارد. نام های دیگر آن در ذن و بوداییسم انرژی کی یا پرانا هستند.

🌀در کندالینی یوگا، فرد قدم به قدم می آموزد چگونه پرانا را از محیط (تنفس هوا، غذا، آب، ارتباطات و...) جذب کند و انرژی حیاتی که درونش وجود دارد را، با گشودن مسیر چاکراها به حرکت درآورد.

🌀تمرینات کندالینی یوگا جسم، روح، افکار و کالبد انرژیک فرد را آماده می کند و زمانی که این آمادگی رخ داد، این انرژی حیاتی در مسیر چاکراها به جریان می افتد و قدرت های خارق العاده فرد را فعال می کنند. در هر مرحله از تمرینات کندالینی یوگا، فرد تا سطحی مشخص از قدرت های خود را دریافته و به نیروهای خویش آگاه می گردد.

🌞در نهایی ترین سطوح، انرژی کندالینی تا چاکرای نهایی در تاج سر حرکت کرده و فرد به روشنیدگی (سامادهی) خواهد رسید.

⚠️مواد روان گردان و گیاهان قدرتمند، در صورت عدم آمادگی همه جانبه فرد (آمادگی فکری، روحی و احساسی، جسمی، انرژیک)، ممکن است زیان های جبران ناپذیری داشته باشد.
      🍀به عنوان مثال در هر مرتبه مصرف کانابیس، آگاهی گیاه به سراغ انرژی حیاتی فرد حرکت می کند و برای رخداد تجربه های اصطلاحا ماورایی، از انرژی حیاتی درون خود فرد استفاده می کند.

🌿در واقع خود گیاه انرژی را به فرد نمی افزاید. بلکه انرژی خود فرد را بیدار می کند. در این شرایط انرژی حیاتی به یکباره تا حجم بالایی مصرف می شود و برای بار بعدی، دستیابی به آن حالات ماورایی با هوشیاری و آگاهی معمولی و از طریق تمارین کندالینی یوگا بسیار دشوار و بعضا غیرممکن خواهد بود.

🌿تصور کنید در حالی که تحت تأثیر روان گردان هستید، مراقبه می کنید. قطعا خلسه، آگاهی و حضور در لحظه ای که تجربه می کنید صدها برابر حالات عادی خواهد بود؛ چراکه اکنون بخش اعظمی از انرژی حیاتی تان که بنا بوده طی تمرینات مدوام بتدریج فعال شود، به یکباره مصرف می شود و شما در صد قدم جلوتر از تمرینات خود قرار خواهید گرفت.

💤اما موضوع اینجا پایان نمی یابد. هنگامی که مرتبه بعد در حال هوشیاری به سراغ تمارین می روید، دیگر به این سادگی ها نمی توانید با آگاهی معمولی به حداقل تجربه پیشین دست یابید و به مرور حتی قدرت تمرکز و دقت ساده نیز از شما سلب می شود. این اعتیاد روان است و شما برای هر گونه مصرف از انرژی حیاتی تان به روان گردان احساس نیاز خواهید کرد.

🔱در مصرف گیاهان روان گردان(مواد صنعتی که از ماده مؤثره همین گیاهان گرفته می شوند نیز شامل این بند هستند هرچند احتمال زیان آنها بیشتر پیش بینی می شود) بایستی آگاه باشید که:

🌀1. این مواد از انرژی و قدرت خود شما استفاده می کنند و حیرتی که این تجارب در شما ایجاد می کند، منوط به قدرت های برتر خودتان است. شما همه چیز هستید و محور تمام اتفاقات خود شمایید!!!! در صورت عدم آمادگی کامل، انرژی حیاتی شما از این راه احتمالا تحلیل رفته و به پایان می رسد این مادامی است که شما بتدریج برای تجارب معنوی تان به ماده موثره قوی تری مانند دی ام تی نیاز خواهید داشت.

🐲2. نباید فراموش کنید که گیاهان از آگاهی یا همان روح برخوردارند. آنها هنگامی که با منبع آگاهی شما یکی می شوند و متوجه نیات و مسلک شما میشوند، می توانند به یکباره هستی شما را پوچ کنند و روزی برسد که شما تمام اقتدار و عزت خود را از دست رفته بیابید.

⚠️دقت کنید هیچ یک از این نکات نفی مصرف روان گردان نیست. هرگز! من خود را در جایگاهی نمیدانم که صلاح دیگری را مشخص کنم. تنها هشداریست برای آگاهی کامل در این تجارب بزرگ.

ممنون از مطلب خوبتون

برای شما هم آرزوی موفقیت می کنم و منتظر مطالب خوب دیگه اتون هستم.

Comment

نوشته اصلی توسط baktash27 نمایش پست ها
        مرسی عالی بود.من خودم حس میکنم انرژیم کاملا تحلیل رفته و دیگه مثل گذشته نمیتونم با لذت مدیتیشن کنم و مسلما بعد از تجربه مدیتیشن در طی تریپ در حالت هوشیاری خالی کردن ذهن دشوار تر شده ولی حالا چه باید کرد؟چون تنها راه چاره که به ذهن من میرسه مصرف مداومه ال اس دیه

سلام. بله درست میفرمایید دقیقا تنها راهی که به ذهن بنده هم به عنوان مصرف کننده میرسید، مصرف دوباره و خلسه عمیق تر بوده که نوعی اعتیاد ذهنی ست. در واقع روان گردان ها با وجود اینکه برخلاف مواد نیروافزا هیچ نوع اعتیاد جسمانی ندارن ظاهرا، نوعی از اعتیاد رو در روان و مغز به وجود میارن که بنظر من فقط در تجربه های معنوی مثل مراقبه و درون نگری هست که نمود پیدا میکنه. یعنی تا زمانی که فرد درد متعالی خودشناسی و هستی شناسی و دنیای برتر رو نداشته باشه حتی ممکنه نیاز و اعتیاد به سایکدلیک ها پیدا نکنه مگر برای سرخوشی و فازهای سطحی. علم بنده بسیار محدود هست در این زمینه و واقعا جای بسیاری برای بحث وجود داره. دوستی میگفت با وجود اینکه شمن ها روح گیاهان رو طی مراسم احضار عناصر، به عنوان آگاهی برتر فرامیخونند و بعد به خلسه میرن، این کار یعنی استفاده از روان گردان ها برای مدیتیشین و خلسه برای ما انسان های مدرن که از طبیعت و زندگی راستین فاصله زیادی داریم، نه تنها مفید نیست بلکه برعکس ذهن رو ضعیف و بی عرضه میکنه و تجربه بهتر و عمیق تر رو وابسته به سایکدلیک ها میکنه. البته این ها نظرات قطعی و اثبات شده ای نیستند؛ اما قابل تامل اند. در این خصوص از صاحب نظری شنیدم که برگشت توان مغز به حال عادی پس از ترک مصرف مداوم ماری جوانا، حدودا 6 ماه زمان میبره و بعد از اون فرد میتونه بتدریج قدرت مدیتیشن و تمرکز حتی برای مطالعه رو در هوشیاری کامل بدست بیاره. اما این رو درمورد ال اس دی و روان گردان های قدرتمند تر دیگه نمیدونم که چنین امکانی وجود داره یا خیر. و اگر بله شرایط و مدت زمانش به چه صورت هست...

Comment

سلام درود
          firegoddess عزیز توضیحاتتون سیار جالب بود.
          از تجربیات و مطالعه خودم بگم شاید براتون جالب باشه
          این که بعد یه سفر روانگردان مثل ال اس دی یا ماشروم میزان زیادی پرانا یا انرژی حیاتی استفاده میشی مطمعنا درسته اما اینکه آیا بعد سفر باعث کمبود پرانا و ضعف میشه به خیلی چیزا بستگی داره
          مثلا اگه سفر برای لذت و خوش گذرونی باشه ۱۰۰درصد درسته و چندین روز یا هفته برای ریکاوری لازمه و باعث نزول آگاهی میشه
          ولی اگه طرف برای افزایش آگاهی استفاده کنه باز هم احتمال ضعف هستش مگر اینکه شخص در مدیتیشن کامل (تمرکز - مراقبه - سمادی) تجاربی داشته باشه و پیشرفت خوبی کرده باشه تا بتونه از گیاهان روانگردان برای بوست کردن مدیتیشن استفاده کنه که باز هم ریسک داره مطمعنا کسی که در خیابان شلوغی میخواد با سرعت زیاد رانندگی کنه باید مهارت رانندگی بالایی داشته باشه یا مثلا با سرعت روی دیوار باریکی حرکت کردن اگه به انتها برسی در زمان کم موفق شدی ولی اگه نرسی باختی و ریسک زیاده
          حالا وقتی مدیتیشن همراه با گیاه موفقیت آمیز بود و سمادهی میشه گفت نه تنها بعدش با کمبود پرانا مواجه نخواهد شد بلکه درهایی از آگاهی جدید به روش باز شده
          اینجاست که روح گیاه یا موکل اون گیاه مهم میشه مثل طناب و میله تعادل برای بند باز هستش که میتونه کمکش کنه و بدون اون این راه به مراتب دشوار تر و با ریسک بیشتر میشه و به خاطر همین از آیین های مختلف برای فراخوانیشون استفاده میشه که در این هنگام کمک کنندشون باشن
          اینجاست که تفاوت هست با مصرف ال اس دی و گیاهان مقدس همراه با مراسم

Comment

سلام
            من اطلاعات زیادی ندارم در مورد مصرف ال اس دی و میخوام اولین تریپ خودمو بزنم میتونید راهنماییم کنید که اولین تریپم بهترین تریپم بشه؟؟؟؟؟؟؟
            تچکر❤❤❤

Comment

نوشته اصلی توسط mr md نمایش پست ها
              سلام
              من اطلاعات زیادی ندارم در مورد مصرف ال اس دی و میخوام اولین تریپ خودمو بزنم میتونید راهنماییم کنید که اولین تریپم بهترین تریپم بشه؟؟؟؟؟؟؟
              تچکر❤❤❤
              الان این پست چه ارتباطی با این تاپیک داره؟

راجع به تریپ هزاران مطلب داخل فروم هست. این مطالب نوشته شدن که خونده بشن نه اینکه دوباره نوشته بشن.
              ?Are you dreaming

Comment

چیزی که الان به ذهنم میرسه اینه که انرژی حیات در بدن انسان با انرژی کهکشان و گیتی یکی هست یعنی انسان و گیاه و...چیز های جدا از هم نیستند و انرژی اون ها به هم متصل و یکی هست مانند اینکه در یک فضای بی نهایت انرژی جریان داشته باشه و همه ی گیتی در این انرژی باشن یا بهتر بگم انرژی مانند اقیانوس و گیتی مانند ماهی های درون اون و از اونجا که گیتی و کهکشان در حال منبسط شدن هست پس انرژی هم بی انتها هس مانند حل شدن بینهایت در بینهایت پس انرژی حیاط در انسان نمیتونه مصرف یا تمام بشه بلکه نا محدود هست به نظرم ناتوانی در تمرینات معنوی بعد از تریپ های پر بار سایکودولیک به علت ایجاد نوعی توقع در انسان هست و اینکه انسان دوست داره در حالت های معمولی در مدیتیشن مثل حالت هایی که در یک تریپ روانگردان براش اتفاق می افته رو تجربه کنه پس نوعی توقع در انسان به وجود میاد و چون برای رسیدن به سکوت ذهن انسان باید بدون هیچ پیش داوری و توقعی به مراقبه روی بیاره،مدیتیشن و تمرینات معنوی در حالت عادی برای اون خسته کننده میشه و به این نتیجه می رسه که باید حتما روانگردان مصرف کنه پس اگر شما تمرینات معنوی رو با شیب خاصی ادامه بدی و توقع حالت تریپی رو نداشته باشی میتونی به چیز هایی برسی و ربطی به تمام شدن انرژی حیاط نداره البته این نظر من هست و میتونه در موردش بحث بشه.
                از دوستان خواهش میکنم نظر بدن و شارکت کنن چون هم موضوع بسیار جالبی هست و هم مشارکت جمعی سرعت پیشرفت در هر موضوعی رو به شدت بالا میبره.

Comment

نوشته اصلی توسط firegoddess نمایش پست ها

دوست عزیزم روانگردان ها هورمون و یا مواد مخدر نیستن که برای رسیدن به اون حالت نیاز باشه بیشتر مدیتیشن کرد.
                  انرژی کندالینی و درونی بدن هم بینهایته و تمام شدنی نیست یا کم شدنی
                  اگه درست و به موقع مصرف شه باعث پیشرفت در مدیتیشن هم میشه و دفه های بعدی این امکان رو میده که حتی سریعتر بدون استفاده از روانگردان به اون حالت رسید
                  ولی قطعا اگه فرد اگاهی نداشته باشه و درست مصرف نشه میتونه باعث گرفتگی های انرژیک و انسداد های انرژیک و ساید افکت های روانی و تیک های عصبی و ... بشه
                  در بعد تریپ های اسید یا ماشروم افت انرژی رو که احساس میکنید قطعا این خستگی بدنی و ذهنیه و از لحاظ پرانا و انرژی حیاطی به شدت انسان غنی هست

Comment

Working...
                  X