اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جهش مواد

Collapse
X
 • Filter
 • زمان
 • Show
Clear All
new posts

 • جهش مواد

  سوال از اشو

  آیا فرد می تواند با کمک مواد مخدر آن جهش ناگهانی را انجام دهد؟
  پاسخ

  نه. آن جهش مواد خواهد بود و نه جهش تو. و نکته در این است که تو باید جهش کنی و نه مواد. مواد مخدر در جست وجوی اشراق نیستند....
  اگر ماده ای را مصرف کنی و اتفاقی برایت بیفتد، درواقع برای مواد اتفاق افتاده است و نه برای تو. فقط برای شیمی بدن تو اتفاق افتاده است و نه برای معرفت تو. یک پدیده رویاگونه است، یک تخیل و توهم. گاهی می تواند زیبا باشد ، به یاد داشته باش:
  گاهی اوقات. گاهی می تواند بسیار جهنمی باشد. بستگی دارد.
  برای همین است که می گویم که مواد می تواند موقعیتی را در شیمی بدن خلق کند؛ ولی اگر ذهن تو درحال گذر از جهنم است،
  ذهن به گذرکردن از میان جهنم ادامه خواهد داد. اینک جهنم قوی تر است، همین. زیرا اینک وضعیت شیمیایی متفاوت است.
  تو به سمت جهنم حرکت می کنی، ولی اینک سریع تر حرکت می کنی. مواد می تواند به تو سرعت بدهد. برای همین خوب است که مواد را "سرعت"speed بخوانیم، آن ها فقط سرعت می دهند و نه هیچ چیز دیگر. اگر احساس خوب و زیبایی داشتی، حالا "با سرعت" احساس خوبی و زیبایی خواهی داشت، ولی مواد نمی توانند تو را تغییر بدهند. تو همانی که هستی باقی خواهی ماند. و خطر در این است که می توانی توسط آن ها گول بخوری. و وقتی که گول خوردی و فکر کردی: "این شعف است، این چیزی است که مورد نیاز بود،" آنوقت گم شده ای. آنوقت همیشه اینگونه خواهی اندیشید: که مواد را بزن و خدا را تجربه کن!!!!
  تو هیچ چیز را تجربه نمی کنی، زیرا خداوند ابداٌ یک تجربه نیست.
  خداوند بازایستادن تمام تجربه ها است. وقتی تمام اشیاء ازبین می روند ، تجربه یک شیئ است ، و وقتی که فقط ذهنیت باقی می ماند، آن معرفت ، چیزی برای شناختن نیست ولی فقط داننده وجود دارد ، آنوقت خداوند وجود دارد.
  خدا یک موضوع نیست:
  خدا ذهنیت مطلق است.
  هیچ مواد مخدری نمی تواند آن را به شما بدهد.

  نظرتان لطفا

 • #2
  تا حدودی قبول دارم ولی نه صد در صد. ترکیبات سایکواکتیو می تونن بصورت موقت فرد رو در حالاتی از آگاهی وارد کنن و فرد بعد از تجربه دوباره به همون حالت قبلی بر گرده ولی در مواردی با استفاده از این ترکیبات می شه ذهن رو کاوش کرد و چیزی به این دنیا آورد. بعید می دونم اشو هیچ وقت شخصا تجربیاتی با این ترکیبات داشته بنابراین می تونم بگم نمی دونه داره از چی صحبت می کنه.
  As Above , So Below

  Comment


  • #3
   منظورتون از مواد کدوم دسته است؟ مواد مخدر یا روانگردان؟

   Comment


   • #4
    تغییر در اگاهی فرد حاصل تغییرات شیمیایی مغز و غددِ فرده. پس در این مورد نمیشه با اوشو کاملن موافق بود.البته احتمالن هدف از مطرح کردن این مباحث توسط امثالِ اوشو گوشزد کردن این نکته به فرد هست که برای رسیدن به اگاهی و ارامش از مسیری غیر مسیر روانگردان و مخدر رفتن, بهتره.

    Comment

    Working...
    X