اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انیمیشن «زندگی بیداری»

Collapse
X
 • Filter
 • زمان
 • Show
Clear All
new posts

 • انیمیشن «زندگی بیداری»

  درود بر دوستان و اساتید عزیز
  میخوام یه انیمیشن خوب و کامل رو بهتون معرفی کنم (مطمئنا شاید بهتر می بود که این تاپیک رو در قسمت «فیلم» انجمن ایجاد کنم )
  اما این فیلم به صورتی همه جانبه ، درگیر با مساله ی رویابینی آگاهانه می باشد که به نظر بنده میتونه خیلی مرتبط با این قسمت از انجمن باشه.
  .
  ریچارد لینکلیتر پس از چندی با فیلم نامتعارف و جاه طلبانه ی خود "زندگی بیداری"، که ماجراجویی پویانمایانه ای است به رویاها وتفکرات فلسفی شخصیت اصلی، به عالم سینما بازگشته است.
  " زندگی بیداری" به طور واضح اثری است تجربی و با هر چیزی که اخیرا در سینماها دیده ایم فرق میکند. هنگامی که لینکلیتر این فیلم را در جشنواره ی ساندنس معرفی کرد ، سوالی را برای مخاطبین بیان کرد که زمینه سازی بزرگی را برای فیلم ایجاد نمود. لینکلیتر از آنها پرسید:" چند نفر از شما مواد مخدر مصرف میکنید؟". وقتی تعدادی دست بالا رفت ، لینکلیتر گفت: " خوبه. این فیلم برای شماست. باقی شما فقط صبور باشید"

  "زندگی بیداری" اثری انیمیشن است اما نه به آن صورتی که دیزنی میسازد. لینکلیتر کل فیلم را بصورت اکشن زنده فیلمبرداری کرد و سپس تصاویر را به کامپیوتر انتقال داد تا انیماتورها روی آن کار کنند.نتیجه کار رویاگونه و گسسته در آمده بطوری که تصاویر آن گاها با جزئیاتی فراوان و گاها خام ظاهرمیشوند. پس زمینه صحنه ها اغلب لرزان اند طوری که انگار همه ی کنش ها بر عرشه ی یک کشتی در جریانند. همه ی این کیفیت ها از عمد ایجاد شده اند چرا که هر لحظه ی این فیلم از قرار معلوم در رویاهای شخصیت روی میدهد.

  درواقع فیلم " زندگی بیداری " از بحث های فلسفی همچون چگونگی تکامل زبان، نقش رسانه در زندگی مدرن ، اراده ی آزاد ، مکانیک کوانتوم و معنای هویت تشکیل شده است. برای کسانی که ازاین نوع فیلم های درهم و برهم پردیالوگ لذت میبرند ،"بیداری زندگی"اثری کامل است.

  دهد.
  در فیلم waking life ما کاملا شاهد رویای یک شخص می باشیم.
  در ابتدای فیلم دخترک با بازی چهار رنگ ، به شخصیت اول فیلم می گوید که " Dream is Destiny " به معنای اینکه سرنوشت رویاست . در اینجا کارگردان با تکیه بر عقاید فروید ، پوچ گرایی را ارایه می دهد و اینکه عالم پس از مرگ چیزی جز خوابی بی پایان نیست.
  کل فیلم به صورت جلوه ی ویژِه ی rotoshop هست .

  و این بدان معناست که کل فیلم عالم رویاست. با این تکنیک سعی شده پیچیده گی و تشویش عالم خواب نشان داده شود به طوری که شخصیت ها آرام و قرار ندارند و اجزای صورتشان به طور ثابت نیست . گاهی پلک ها از چشم جدا می شوند و گاهی چشم از قالب صورت خارج می شود.

  حضور افتخاری بزرگانی مانند استیون سودربرگ و اسپید لویچ ( بازیگر ، شاعر و فیلسوف و نویسنده) نیز فقط کیفیت وکمیت دیالوگ ها را افزایش داده است.
  قطعا فیلم " زندگی بیداری" مورد پسند همه نیست، اما بخاطر رویکرد نوین و گفتارهای جذابش برای مدتی طولانی در ذهن شما باقی خواهد ماند.
  .
  این فیلم رو به کسایی که به رویابینی ، فلسفه و هستی شناسی علاقه دارند معرفی میکنم.
  مطمئنا این فیلم اطلاعات خیلی مفیدی رو در اختیار مخاطب قرار میده و از جوانب مختلف جواب بسیاری از سوالات دوستان در حیطه های مختلف، بخصوص رویا بینی آگاهانه رو میده.

  .
  فایل های پیوست شده
  خودت رو باور کن اما ((باورت نشه))
Working...
X