اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سفر به دنیاهای زیرین و بالایی (شمنیسم)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• سفر به دنیاهای زیرین و بالایی (شمنیسم)

درود بر دوستان، چندیست که زمان مرا برین داشته تا تمرینات خود را بروی سفر به دنیای زیرین شروع کنم، قبل از شروع این تمرینات ، هنر رویا دیدن خود را تقریبا مهار کردم و توانستم به دید ناچیز خود بیافزایم، هدف از ارسال این پست این بود که اگر شما بزرگواران نیز اطلاعات،اموزش ، یا تجربه ای در سفر به دنیای زیرین دارید ، این حقیر را نیز در جریان قرار دهید تا از اطلاعات و تجربه های گرانبهایتان استفاده کنم، چندیی پیش متنی را پیدا کردم که در همین پست قرار میدهم(همراه با منبع)
    امیدوارم که نتیجه حاصل گردد🌕🌕🌖🌗🌘
    گر صبر كني، زغوره حلوا سازي...

. در شمنیسم یک شمن به کمک ارواح راهنما و محافظ به جواب سوالاتش می رسه یا بیماری ها رو شفا می ده.سیستم های شمنیسم نقاط مشترک زیادی دارند که به نظرم مهمترینش سفر به جهانهای مختلف و همچنین درخت زندگی - Yggdrasil - هست. در تمام سیستمهای شمنیسم کم و بیش Yggdrasil رو مشاهده می کنیم. Yggdrasil درختی هست که سه جهان رو به هم وصل می کنه (بالا میانی و پایین) و شمن با بالا رفتن از این درخت به جهان بالایی می رسه و یا با پایین رفتن از اون م یتونه به جهان پایینی سفر کنه

در اینجا سعی می کنم بیشتر در مورد جهان پایین صحبت کنم (دقت کنید جهان بالا یا پایین هیچ ربطی به بهشت و جهنم و .. نداره و صرفا این یک نام گذاریه) چونکه برای کار با ارواح باید به این جهان سفر کرد
    جهان پایین محل ارواح و راهنمایان و محافظین هست. بنا بر عقیده ی شمن های سیبری تمام انسان ها دارای محافظ و راهنما هستند و علت بیماری ها و یا مشکلات به این بر می گرده که ارواح محافظ فرد رو ترک می کنن یا اینکه فرد توسط روحی بد دچار بیماری می شه.وظیفه ی شمن در این موارد سفر به جهان پایینی و پیدا کردن روح گم شده ی فرد یا مبارزه با ارواح بد هست. تمام انسانهای بالغ دارای محافظ و راهنما هستند چرا که اگر این محافظ فرد رو ترک کنه اون مدت زمان زیادی زنده نخواهد موند. این محافظان معمولا به شکل حیوانات یا پرنده و یا حتی ممکنه حشره باشن. یکی از اولین چیزهایی که یک شمن باید یاد بگیره نحوه ی ارتباط با محافظ شخصی و کمک گرفتن از اونه..کم کم و با کسب تجربه شمن می تونه محافظان فرعی دیگه ای رو به خدمت بگیره و قدرت یک شمن به تعداد این محافظان بستگی داره
    خوب .. تا حدودی با شکل کلی مدل ارواح آشنا شدیم .. دوست ندارم مطلب رو طولانی کنم چرا که باعث سر رفتن حوصله می شه .. هنوز مطالب خیلی زیادی هست که قبل از ورود به بحث های عملی باید بهشون بپردازم ولی چونکه در ابتدا قصد رو بر این گذاشتم که تمریناتی عملی رو هم در اینجا مطرح کنم کمی وارد بحث سفر به جهان زیرین به طور عملی می شم ( توجه کنید تمام این مطالب بنا بر تجربیات شخصی و از منابع مختلفی بیان می شه و اصلا به معنی بدون اشکال بودن اونها نیست. همینچنین این مطالب فقط آموزشی هست و هیچ مسئولیتی در قبال مشکلات و یا استفاده ی نادرست از اونها رو قبول نمی کنم)

قبل از هر چیز باید چند اخطار رو به همه ی علاقه مندان بدم :
    ترس اولین پله ی شکسته .. اگر هنوز مطمئن نیستید که توانایی کافی برای مواجه با موجودات دیگه رو دارید به هیچ وجه اقدامی نکنید چون باعث آسیب به خودتون خواهید شد
    مدل ارواح همونطور که در پست قبلی اشاره کردم برای به نتیجه رسیدن نیاز به زمان داره و آشنایی و کسب مهارت توی اون هم نسبت به مدل های دیگه طولانی تر و پر زحمت تره..کلید موفقیت اینه : عدم ترس و حوصله
    همچنین باید این اخطار رو بدم که در صورت موفقیت در سفر به جهان زیرین یا بالا به هیچ وجه نباید به چیزی دست بزنید یا چیزی رو با خودتون برگردونید چون باعث آسیب به خودتون یا دیگران خواهید شد

متداول ترین تکنیک برای سفر به جهان زیرین که تقریبا در تمام آیین های شمنیسم مشترکه و شخصا سالهاست از اون استفاده م یکنم استفاده از درام هست. شما به کسی نیاز دارید تا برای شما درام رو با ریتمی یکنواخت و مداوم و تقریبا 3 تا 4 ضربه در ثانیه به صدا در بیاره(ریتم نسبتا تندی هست و برای هر فرد فرق می کنه..سعی کنید مناسبترین ریتم رو برای خودتون پیدا کنید) این کار باید بین 15-30 دقیقه انجام بشه . این ریتم درام در واقع نقطه ی شروع حرکت به حساب میاد. در اتاقی تاریک باید به حالتی که راحت هستید دراز بکشید و همراهتون بگید که نواختن رو شروع کنه. چشمها رو باید ببنید و حفره ای در زمین رو تصور کنید که باهاش آشنایی دارید .. این حفره می تونه یک سوراخ خرگوش بزرگ و یا حتی یک چشمه باشه. نکته ی مهم اینه که باید بتونید به راحتی اون در ذهنتون تصور کنید. مهم نیست که این سوراخ ساخته ی انسان باشه یا یک سوراخ طبیعی.فقط باید اون رو بتونید به خوبی به خاطر بیارید..چند دقیقه رو صرف گشتن در اطراف این سوراخ بکنید تا بتونید اون رو به خوبی تجسم کنید.هر وقت که آمادگی داشتید باید با سر وارد سوراخ بشید - دقت کنید که ضربات درام باید متناوب و بدون کم و زیاد شدن باشن - بعد از وود به سوراخ ممکنه بلافاصله از سر دیگه ی سوراخ بیرون بیایید و وارد جهان زیرین بشین و یا ممکنه به مانعی برخورد کنید. اگر به سنگ یا مانعی برخورد کردید سعی کنید بدون زحمت و فشار زیاد از کنارش رد بشید و اگر امکان پذیر نبود باید برگردید و سوراخ دیگه ای رو امتحان کنید. اصلا سعی نکنید به خودتون فشار بیارید با با زحمت این کار رو انجام بدید. در صورت انتخاب ریتم مناسب و محل مناسب شما باید به راحتی بتونید به جهان زیرین سفر کنید.برای بعضی از افراد این سفر می تونه بلافاصله باشه و برای بعضی 1-2 دقیقه طول بکشه. بعد از ورود به جهان زیرین ممکنه وارد اقیانوس پر از آبی بشید یا اینکه به سبزه زار و گاهی ممکنه به منطقه ای شبیه مواد مذاب وارد بشید.همه ی اینها طبیعی هستند و کم کم و با کسب تجربه ی بیشتر می تونید محل ورود خودتون رو تعیین کنید. در بدو ورود ممکنه با هیچ موجودی برخورد نکنید و گاهی ممکنه راهنمای حیوانی شما منتظر شما باشه . اگر موجودی به سمت شما اومد به هیچ وجه نترسید و سعی کنید دوستانه ولی جدی برخورد کنید - همیشه این موجودات خوب نیستند پس مواظب باشید ! - در سفرهای اولیه توصیه می کنم زیاد از محل ورود دور نشید چون برای برگشت باید از همونجا وارد بشید . همراه شما که به نواختن درام مشغوله باید بعد از 15-30 دقیقه یک مکث بکنه و چهار ضربه با فاصله ی زمانی 1 ثانیه به درام بزنه - چهار ضربه به معنی چهار جهت اصلی و برای کمک به برگشتن راحت تر- و بلافاصله درام رو با ریتم تندتری - معمولا 5 تا 6 ضربه در ثانیه - به صدا در بیاره. این به معنی زمان بازگشته و شما بعد از عوض شدن ریتم باید تصمیم به بازگشت بگیرید. زمان بازگشت معمولا خیلی سریعتر از از زمان رفتنه و حداکثر 3-4 ثانیه طول می کشه . باز هم تاکید می کنم به هیچ وجه چیزی با خودتون برنگردونید و یا به چیزی دست نزنید (ممکنه گلها و یا گیاهان زیبا و عجیبی ببینید که میل به دست زدن یا بو کردن اونها غیر قابل کنترل باشه..لطفا خودتون رو کنترل کنید تا مشکلی پیش نیاد !)
    برای افراد عادی و کسانی که مدیتیشن نمی کنن ممکنه بارها و بارها تمرین نیاز باشه تا بتونن به جهان زیرین سفر کنند و برای بعضی ها ممکنه به سرعت این اتفاق بیوفته.شخصا اولین سفر موفقیت آمیزم مدتها طول کشید پس نا امید نشید و دوباره امتحان کنید
    در نوشته های بعد سعی می کنم کمی بیشتر در مورد جهان پایین و نحوه ی ارتباط با راهنما و محافظین صحبت کنم
    قبل از سفر کمربندهاتون رو ببنید و سفر خوبی داشته باشید !

Comment

درود بر شما

آیا متن از خودتونه؟ امکانش هست منبع یا نویسنده ی اون رو بگزارید؟
      Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

درود بر سایشمن کبیر
        خیر متن از بنده نیست همانطور که عرض کردم چندیست بر آنم که مرز بین دنیای میانی و زیرین را شکسته و سفری به دنیای زیرین داشته باشم، دیشب حدودا موفق شدم، اما مسال بسیار مانع میشوند و ترس یکی از انهاست،

http://lvxlux.blogspot.co.uk/?m=1

منبع

اگر مایل باشید میتوانم چند درام به صورت ام پی تری قرار دهم برای تمرین سفر

Comment

نوشته اصلی توسط spritualma نمایش پست ها
          مسال بسیار مانع میشوند و ترس یکی از انهاست
          درود بر شما،

به عقیدﮤ بنده قبل از ترس، این عدم درک و بینش صحیح نسبت به مفاهیم و آموزهﮪﺎی اوﻟﻴﮥ شامانیسم و عدم کسب مهارت در آنهاست که فرد را در بکارگیری این تمرینات با شکست مواجه ﻣﻰکند.

نوشته اصلی توسط spritualma نمایش پست ها
          چندیست بر آنم که مرز بین دنیای میانی و زیرین را شکسته و سفری به دنیای زیرین داشته باشم، دیشب حدودا موفق شدم
          منظور شما از ﻛﻠﻤﮥ «حدوداً» چیست؟ ﻣﻰتوانید در مورد کیفیت ورود خود به دنیای میانی و سفر به جهان زیرین بیشتر توضیح دهید؟
          .In the province of the mind, what one believes to be true either is true or becomes true

Comment

نوشته اصلی توسط Yantra نمایش پست ها
            درود بر شما،

به عقیدﮤ بنده قبل از ترس، این عدم درک و بینش صحیح نسبت به مفاهیم و آموزهﮪﺎی اوﻟﻴﮥ شامانیسم و عدم کسب مهارت در آنهاست که فرد را در بکارگیری این تمرینات با شکست مواجه ﻣﻰکند.

منظور شما از ﻛﻠﻤﮥ «حدوداً» چیست؟ ﻣﻰتوانید در مورد کیفیت ورود خود به دنیای میانی و سفر به جهان زیرین بیشتر توضیح دهید؟

درود و سال نو مبارک
            بخش اول گفته های شماا کامل صحیح است، ترس از جایی نشات میگیرد که موجودد نسبت به ان شناخت کافی ندارد

مقصود من از حدودا در حقیقت حدودا است، سفر به مقطع های متفاوت ناخوداگاه مستلزم تمارین سنگین و ممتد ، تمرکزی پولادین، و قصد کردن مطلق است
            در هنگام تمرین تمرکز با شنیدن درام سخت میشد، چند باری احساس اتصال را حس کردم اما باز تصویر درهم امیخت و افکار روزانه و افسوس شکست جایگززین تصور ناب شد
            ابتدا همه چیز بسان اندیشه است که مانند کنجکاوی و تصور به ذهنمان قدم میگذارد تا مانند واقعیت.
            سپس تبدیل به حسی میشود که فقط میتوان ان را احساس کرد سرانجام اما کامل شده به حالت بودن میرسد و به صورت دنیاهایی عجیب در ان سوی عمیقترین تخیلات ما تجلی میابد.

Comment

سلام میخواستم در مورد اون درام ازتون بپرسم ؟
              میتونید قرار بدید ؟
              چطور خودمون رو با صدا هماهنگ کنیم ؟برای مثلا تصور اون چشمه و ورود و خروج ؟
              امیدوارم متوجه شده باشید منظورمو..!
              تشکر خیلی خاص هم که این مطلبو اینجا گفتید من کوچک ترین چیزی در این باره نمیونستم ولی حالا کاملا جذب این موضوع شدم ! با تشکر >!

Comment

یه برنامه هست برای این کار اسمش i-doser بود اگه اشتباه نکنم خودم استفاده نکردم ولی دوستان میگفتن بدک نیست (حتما باید برنامه باشه بعضی ها که صداهارو ضبت کردن دانلد رایگانش رو گزاشتن به درد نمیخوره)

Comment

برنامه هست تمام دوز های رایگانشم هست ! اما باید از کدوم دوز استفاده کنم برای این کار ؟

و سوالی هم که از اقای spritualma داشتم اینکه من طبق گفته ی ایشون با سر رفتیم تو سوراخ ولی اتفاق خاصی نیفتاد >! میخواتسم بدونم وقتی این کارو میکنم اون دنیای زیرین رو فقط در مغزمون میبینم و اتوماتیک تجسم میشه یا اینکه مثل رویا یا رویای شفافه ؟ یا مثل برونفکنی ؟ البته تا به حال برونفکنی نداشتم متاسفانه !

Comment

نوشته اصلی توسط siahkhan نمایش پست ها
                    درود و تشکر از مطلب ارزشمندتون

سوالم اینه که ما در این عصر چرا باید راه شمن ها رو پیش بگیریم و این کار ها چه سودی داره؟
                    نه فقط در حیطه ی شمنیک، در همه ی زمینه ها ما شیفته ی اعمال گذشتگانیم...با اینکه می توانیم شمن مناسب عصر خویش باشیم نه شمن عهد بوق در عصر تکنولوژی...
                    ببخشید که لحنم زننده و تنده !
                    اما این سوالات روز و شب برای من نذاشته
                    من نمیگم با دیدی منطقی و واقع گرایانه باید به جهان نگریست. به هیچ وجه
                    میگم چرا روح خودمون رو آپگرید نمیکنیم و هماهنگ با عصر خود. دوس داریم به همون شیوه ی کلاسیک دنیا های دیگر را کشف کنیم ...!
                    درود ، بحث بسیار خوبیه اگه مایل باشید این بحث رو در تاپیکی مجزا ادامه بدیم.
                    ?Are you dreaming

Comment

نوشته اصلی توسط MindControl نمایش پست ها
                      درود ، بحث بسیار خوبیه اگه مایل باشید این بحث رو در تاپیکی مجزا ادامه بدیم.
                      درود . بله بسیار دوست دارم. ممنونم
                      خودت رو باور کن اما ((باورت نشه))

Comment

اگر چیزی با ارزش از دنیای زیرین دزدیده شود( به دست کسی که به اون دنیا سفر میکنه )، چه اتفاقی میفته؟
                        خودت رو باور کن اما ((باورت نشه))

Comment

درود بر جوانانه پیر
                          چرا بحثو ادامه نمیدین وجدانن ؟

Comment

مایکل هارنر برخلاف کارلوس کاستاندا مطالب آموزشی خیلی خوبی درباره ی شمنیسم داره و برای سفر به جهان زیرین یک سری صدای درام به همراه کتابهاش ضبط کرده که می تونه برای شروع خیلی کمک کنه.. در اینجا می تونید یکی از اونها رو بشنوید.
                            Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

اونچه که ازش تعبیر به دنیای زیرین یا مغاک / abyss میشه، حدفاصل بین (شاید) دنیاهای مثلا موازی باشه. بظاهر انتها نداره و تا بینهایت همونجوریه، و موندن توش خیلی سخت هست. البته اینطوری فقط 'بنظر' میرسه. اون لحظه باید مثل یه شناگر رها شد. تجربه خودم این بوده که اولش باید یکم از فکر و خیال زندگی شخصی اومد بیرون. شاید چند ثانیه ای طول نکشه و تغییر فاز ایجاد میشه و اون ویژوال ها میان یکی یکی.
                              اگر ملموس نبود این صحبتا میتونه بخاطر تغییر مرد و زن باشه تو این تجربه.
                              و اینکه این کارها اینقد هم عجیب نیست که فقط یه شمن یا جادوگر بتونه بکنه. شمنیزم یه طریقت میتونه باشه. یعنی پا جای کسایی گذاشت که از این مسیر میرفتند به سمت دیگه. و دقیقا هم بهمین دلیل خیال آدم راحتتره چون اولین کسی نیست که این مسیر رو تجربه میکنه.

Comment

Working...
                              X