اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قانون جذب

Collapse
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• قانون جذب

سلام دوستان
    میخوام نظرتون رو راجع به تئوری قانون جذب رو باهام به اشتراک بزارین البته خودم اصلا قبول ندارم همچین چیزی رو و مسخره به نظر میاد که بخواد تموم سازو کار جهان با این قضیه پیش بره(طبق گفته های مستند راز ) و صرفا سخنرانی ها و سمینار ها و کتاب هایی که در این ضمینه وجود داره (در هرجای دنیا )به نظرم صرفا جنبه تجاری داره! ینی یه سری ادما ازین قضیه پول در میارن...
    توی مستند راز به گفته های خیلی از بزرگان جهان پیرو همین تئوری اشاره میکنن مثلا پائلو کوئلیو! و چند تا نقل قول ازش میارن ک مربوط به کتاب کیمیا گره !من این کتابو خوندم و به نظرم چیزی ک پائلو میگه خیلی متفاوته با تئوری جذب و هیچ ربطی نداره!
    و در اخر به نظرم به این خاطر این داستان توی دنیا تا این حد بولد شده(مخصوصا بین عوام )چون انسان امروزی کلا تنبل و راحت طلب شده و به خاطر همین رو میاره به تقلیل گذاره های رو به روش! و کلا چنگ میندازه به چیزی که هضمش اسونه و جواب سوالاشو میده و ارضاش میکنه!

قانون جذب یه نظریه عوام فریبانه ست .حتی شبه علم هم نیست .از کتابی که کنار پفک بفروش میره چه انتظاری دارید؟ البته با تلقین به خودمون برای رسیدن به اهدافمون میتونیم ناخوداگاهمون رو در مسیر اون هدف بکار بگیریم. اما نه اونطور که تو فیلم و کتاب زردِ سکرت گفته میشه. که کل کاینات چرخش گردون رو ول کرده و منتظره پیغام شماست.

Comment

ممکن هست با روش هایی ناخودآگاه رو به سمت خاصی سوق داد تا اهدافمون برآورده شه. ولی بنظرم برای این کار مرحله خاصی از آگاهی لازم هست و فکر نمی کنیم از تکنیک هایی مثل راز که به همچین لایه هایی از ناخودآگاه وارد نمی شن بشه نتیجه گرفت
      As Above , So Below

Comment

سلام. نظر شخصی بنده اینه که اگر شما خیرخواه همه مردم و مخلوقات باشید و سعی کنید انسان خوش گمانی باشید و به دیگران در حد توانتان کمک کنید و سرنوشت را تا حدودی بپذیرید و صبرتون رو زیاد کنید.. اونوقت هر چیزی که به خیر و صلاح شما باشه اتفاق میوفته. یا بهتر بگم هر چیزی که اتفاق میوفته به خیر و صلاح شماست! و نیازی به هیچ تکنیک و روش و علم خاصی ندارید. اگر راز بود که اینقدر جار نمیزدن و در بوق و کرنا نمیکردند! دکان باز کرده اند و فریب میدهند هر روز به روشی جدید. به اسم علم و دانش! هیچ علمی بالاتر از کسب کرامات اخلاقی نیست.

Comment

دوست عزیز قانون جذب یک دکان برای ثروتمند کردن کسایی هست که با آموزش اون خودشون رو روز به روز پولدار تر میکنند. در این بین یک سری افراد به صورت عامدانه این کار رو میکنند و میدونند دارن چه کلاه گشادی سر مردم میگذارند و اونو ترویج میدن و عده ای هم از روی جهل اونو ترویج میدن. بنیان گذار قانون جذب یک خانم بنام استر هیکس هست که کار اصلیش استند آپ کمدی بوده و یک شبه تبدیل شد به معلم معنوی !!! اگر دوست داشتید بیشتر در موردش صحبت میکنیم

Comment

نوشته اصلی توسط navidkhan نمایش پست ها
            دوست عزیز قانون جذب یک دکان برای ثروتمند کردن کسایی هست که با آموزش اون خودشون رو روز به روز پولدار تر میکنند. در این بین یک سری افراد به صورت عامدانه این کار رو میکنند و میدونند دارن چه کلاه گشادی سر مردم میگذارند و اونو ترویج میدن و عده ای هم از روی جهل اونو ترویج میدن. بنیان گذار قانون جذب یک خانم بنام استر هیکس هست که کار اصلیش استند آپ کمدی بوده و یک شبه تبدیل شد به معلم معنوی !!! اگر دوست داشتید بیشتر در موردش صحبت میکنیم
            اتفاقا خیلی مشتاقم بیشتر بحث کنیم راجع بش...
            ادم هایی رو میشناسم که میشینن به قول خودشون تصویر سازی میکنن تا اون رویا اتفاق بیوفته و شدیدا هم به این قضیه اعتقاد راسخ دارن!
            چند باری هم باهاشون صحبت کردم واقعا حرفای خنده داری شنیدم که کلا بیخیال شدم.. .
            یه بنده خدایی میگفت یه روز توی یه بیابون چوپانی رو دیدم و شروع کردم باهاش بحث کردن راجع به خدا!
            بعد از چند دقیقه چوپان به من گفت جوون تو که میخوای خدا رو از من بگیری چی میخوای در قبالش بهم بدی؟؟
            بعد میگفت یه لحظه به خودم اومدم و دیدم واقعا راست میگه و بیخیالش شدم
            حالا شده حکایت این افراد...
            ​​​​

Comment

درود.
              جنس تخیلات (Imagination) با جنس واقعیتی که اونو تجربه میکنیم یکسانه. حالا اگر شخصی بتونه لحظه فعلی رو، اونطور که میخواد Imagine کنه یک جاذبه بین واقعیت فعلی و اون واقعیت بوجود میاد اما این جاذبه برای رسیدن به خواسته، تنها در صورتی کافیه که شما خیلی بهش نزدیک باشید. در غیر این صورت شما باید از نیروی اراده یا will استفاده کنید تا به واقعیت مورد نظرتون برسید.
              یک فرد موفق، همیشه هر دو مورد رو در نظر میگیره یعنی حالت ذهن و اراده. بدون دومی رسیدن به خواسته خیلی سخت تره اما بدون اولی، خواسته حتی نمیتونه وجود داشته باشه! یعنی حالت ذهن صحیح اولین و مهم ترین قدم هست و حالت ذهن هست که جهت اراده رو مشخص میکنه چون اراده کاملا خام هست و این ما هستیم که بهش جهت میدیم.
              ابزاری مثل Magick میتونه نه تنها حالت ذهن، بلکه اراده رو هم در مسیر رسیدن به خواسته قرار بده پس اجی مجی لا ترجی در کار نیست و مجیک در حقیقت نیروی اراده خوش شخص هست و هدف من از این نوشتار، تاکید بر اهمیت فوق العاده اراده و تمرکز هست که معمولا نادیده گرفته میشه.
              “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I’m not sure about the universe.”
              ― Albert Einstein

Comment

در حقیقت ریشه‌ی همه‌ی این داستان ها بر میگرده به تمرکز. فقط در این حالت هوشیاری هست که شما میتونید تغییری ایجاد کنید چه مثبت چه منفی (Action) و طبق فانون سوم نیوتن منتظر عکس العملش باشید. در چنین شرایطی فاعل و مفعول کار شما هستید چون از پیامد عمل خود آگاهید (تلاش : موفقیت) اما در غیر این صورت، فاعل ایگوی شماست و مفعول شما. پس اگر اراده به خرج ندید هیچ تغییری به وجود نمیاد و شما چرخه های تکراری از عمل و عکس‌العمل روزانه رو تجربه خواهید کرد که بهش میگیم روزمرگی.
                “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I’m not sure about the universe.”
                ― Albert Einstein

Comment

نوشته اصلی توسط Ahmadh74 نمایش پست ها

اتفاقا خیلی مشتاقم بیشتر بحث کنیم راجع بش...
                  ادم هایی رو میشناسم که میشینن به قول خودشون تصویر سازی میکنن تا اون رویا اتفاق بیوفته و شدیدا هم به این قضیه اعتقاد راسخ دارن!
                  چند باری هم باهاشون صحبت کردم واقعا حرفای خنده داری شنیدم که کلا بیخیال شدم.. .
                  یه بنده خدایی میگفت یه روز توی یه بیابون چوپانی رو دیدم و شروع کردم باهاش بحث کردن راجع به خدا!
                  بعد از چند دقیقه چوپان به من گفت جوون تو که میخوای خدا رو از من بگیری چی میخوای در قبالش بهم بدی؟؟
                  بعد میگفت یه لحظه به خودم اومدم و دیدم واقعا راست میگه و بیخیالش شدم
                  حالا شده حکایت این افراد...
                  ​​​​
                  ببخشید من دیر جواب میدم به علت مشغولیاتم نمیتونم سریع پاسخ بدم. پیشنهاد میکنم کتاب جهان فراطبیعی، (علم، شبه علم، ضد علم در عصر پست مدرن) دکتر محمد رضا توکلی صابری رو بخونید تا خودتون عمیقا در این مسئله وارد بشید و همچنین به چرت بودن قانون جذب پی ببرید

Comment

Working...
                  X