اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عرفان حلقه

Collapse
X
  • Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• عرفان حلقه

سلام دوستان این تاپیکو زدم که نظرتون رو راجع به جریان عرفان حلقه بدونم یا اگر تجربه ای از ارتباط ها و اتصال هاشون دارید رو بیان کنید..

سلام موضوع خیلی خوبی رو مطرح کردید. شخصا تجربه ای در این زمینه ندارم ولی برخی از آ‌ثار این عرفان رو مطالعه کردم و با بعضی از پیروانش در ارتباط بودم. اون چیزی که من از بیرون در این افراد می دیدم یکم من رو ترسوند. بنظرم سیستم های روحانی (spiritual) نیاز به زمان داره تا کامل و دقیق بشن و سیستم هایی شبیه به این که خیلی سریع بوجود اومدن ممکنه تاثیرات ناشناخته ای داشته باشن. من شناخت زیادی ندارم صرفا مشاهده ای که از بیرون داشتم یکم من رو ترسوند. دوست دارم نظر دوستانی که آشنا تر هستن رو بشنوم
    As Above , So Below

Comment

من اطلاعات زیادی از این گروه و این نوع عرفان ندارم و علاقه ای هم ندارم .در واقع این عرفانهای جدیدالظهور ملغمه ای از متد های عرفانی گذشته است با ظاهری کمی بروز شده( البته از زعم موسسش).اما شاید برای افرادی با درجه اگاهی و سطح توقعی خاص جواب بده و ارامشون کنه. اینکه بشکل تشکیلات و فرقه در بیاد و از موسسش بت ساخته بشه نشانه ی خوبی نیست و ورود تعصب تو هر عقیده ای خطرناک و مضمومه.

Comment

موضوع خیلی خوبی رو مطرح کردید. در مورد عرفان حلقه تا حدودی مطالعاتی داشتم و شخصا به این نتیجه رسیدم که آقای طاهری سعی کرده تعلیمات آکالت و مطالبی که سالها در سیستم های فکری دیگه مطرح شده رو با اسلام ترکیب و معجونی از حقیقت و خرافات رو به اسم عرفان حلقه درست کنه. بسیاری از مطالب و تمرینهای مطرح شده در عرفان حلقه که شخص با انجامشان می تونه به انرژی های نهفته در طبیعت دست پیدا کنه عیناً کپی شده از سیستم های آکالت و فکری دیگه مثل گوثیا هستند. متاسفانه ایشون مطالب خرافی زیادی هم وارد این موضوع کردند و افراد بعد از انجام تمریناتی که گفتم و دست پیدا کردن به توانایی هایی که با انجام اون تمرینات بدست میاد به این باور می رسند که بقیه مطالب مطرح شده هم درسته که اصلا اینطور نیست. مثلا موضوع حلقه ها کپی ناقص و ضعیفی از ده سفیرت کابالاست و اگر در مورد کابالا مطالعه داشته باشید متوجه خواهید شد که این سیستم بسیار کاملتر و دقیق تر همین مطالب رو مطرح می کنه در صورتی که در عرفان حلقه خیلی سطحی و اون هم تازه بعد از طی کلی مراحل به بخشی از این مطالب پرداخته می شه.

به طور کلی بخوام جمع بندی کنم عرفان حلقه یک میکس حقیقت و خرافات هست که برای افراد بدون مطالعه کافی بسیار جذاب خواهد بود(چون بخش حقیقتش و تمریناتش به نتیجه می رسند). افسوس می خورم که عرفان حلقه در ایران غیرقانونیه چون اگر اجازه ی انتشار آزادانه مطالب اونها داده بشه و افراد اجازه ی نقد داشته باشند به راحتی می شه نشون داد که بخشی از صحبت های ایشون کپی شده از سیستم های فکری دیگه هستند (که البته به نظرم ایرادی نداره) و بخش دیگه اش مشتی خرافات و مطالب از بیخ و بن اشتباه و غلط هستند(که به نظرم بسیار خطرناک و گمراه کننده است)
        به نظرم بکگراند مذهبی و ارتباط هرچیزی به مذهب که امری شخصی هست بزرگترین نقطه ضعف آقای طاهری و سیستم فکری ایشونه.
        Fiat Lux, Fiat Justitia, Fiat Pax

Comment

نوشته اصلی توسط PsyShaman نمایش پست ها
          موضوع خیلی خوبی رو مطرح کردید. در مورد عرفان حلقه تا حدودی مطالعاتی داشتم و شخصا به این نتیجه رسیدم که آقای طاهری سعی کرده تعلیمات آکالت و مطالبی که سالها در سیستم های فکری دیگه مطرح شده رو با اسلام ترکیب و معجونی از حقیقت و خرافات رو به اسم عرفان حلقه درست کنه. بسیاری از مطالب و تمرینهای مطرح شده در عرفان حلقه که شخص با انجامشان می تونه به انرژی های نهفته در طبیعت دست پیدا کنه عیناً کپی شده از سیستم های آکالت و فکری دیگه مثل گوثیا هستند. متاسفانه ایشون مطالب خرافی زیادی هم وارد این موضوع کردند و افراد بعد از انجام تمریناتی که گفتم و دست پیدا کردن به توانایی هایی که با انجام اون تمرینات بدست میاد به این باور می رسند که بقیه مطالب مطرح شده هم درسته که اصلا اینطور نیست. مثلا موضوع حلقه ها کپی ناقص و ضعیفی از ده سفیرت کابالاست و اگر در مورد کابالا مطالعه داشته باشید متوجه خواهید شد که این سیستم بسیار کاملتر و دقیق تر همین مطالب رو مطرح می کنه در صورتی که در عرفان حلقه خیلی سطحی و اون هم تازه بعد از طی کلی مراحل به بخشی از این مطالب پرداخته می شه.

به طور کلی بخوام جمع بندی کنم عرفان حلقه یک میکس حقیقت و خرافات هست که برای افراد بدون مطالعه کافی بسیار جذاب خواهد بود(چون بخش حقیقتش و تمریناتش به نتیجه می رسند). افسوس می خورم که عرفان حلقه در ایران غیرقانونیه چون اگر اجازه ی انتشار آزادانه مطالب اونها داده بشه و افراد اجازه ی نقد داشته باشند به راحتی می شه نشون داد که بخشی از صحبت های ایشون کپی شده از سیستم های فکری دیگه هستند (که البته به نظرم ایرادی نداره) و بخش دیگه اش مشتی خرافات و مطالب از بیخ و بن اشتباه و غلط هستند(که به نظرم بسیار خطرناک و گمراه کننده است)
          به نظرم بکگراند مذهبی و ارتباط هرچیزی به مذهب که امری شخصی هست بزرگترین نقطه ضعف آقای طاهری و سیستم فکری ایشونه.
          پاسخ بسیار کاملی بود تشکر 🌷
          ​​​​​​

Comment

نوشته اصلی توسط PsyShaman نمایش پست ها

یه سوال!! !
            تجربه ی دیدن موجودات ماورایی از طرف افرادی که درگیر این نوع عرفان هستن یا اون فیلم هایی که از پاکسازی افراد از موجودات غیر ارگانیک توی اینترنت پخش شده
            یا درمان بیماری های عجیب غریبی که واقعا اتفاق افتاده
            من به شخصه فردی رو میشناسم که هشت سال افسردگی داشت و یک فردکاملا انتی سوشیال بود
            حدود دو سه ساله که توی کلاس های این عرفان شرکت میکنه و از اموزشا استفاده میکنه
            کاااااملا درمان شده
            و تبدیل به یک فرد کاملا متفاوت شده
            اینها چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
            ​​

Comment

نوشته اصلی توسط Ahmadh74 نمایش پست ها

یه سوال!! !
              تجربه ی دیدن موجودات ماورایی از طرف افرادی که درگیر این نوع عرفان هستن یا اون فیلم هایی که از پاکسازی افراد از موجودات غیر ارگانیک توی اینترنت پخش شده
              من به شخصه فردی رو میشناسم که هشت سال افسردگی داشت و یک فردکاملا انتی سوشیال بود
              کاااااملا درمان شده
              ​​
              اینا نیروی پلاسیبو و تلقین رو نشون میده و اگر فردی با اعتقاد به این فرقه یا هر مذهب و دین و طرز فکر دیگه ای احساس خوبی در خودش حس میکنه باید او رو در عقایدش آزاد گزاشت. این فرد ممکن بود با شرکت در مراسم زار هم حالش خوب بشه. شاید هم با اعتکاف و دخیل بستن هم حالش خوب میشد و یا با تراپی روانی .ولی حالا اون فرد و افراد مشابه بخاطر سطح تفکرات و توقعاتشون از یک جهانبینی, سر از عرفان حلقه در اوردن.نه باید خیلی بزرگش کرد نه اینکه بخواییم هر کس رو به مرام خودمون در بیاریم .همین .

Comment

شما چقدر در مورد عرفان حلقه می‌دونید؟ چقدر در مورد سیستم‌های باوری دیگه مطالعه و تجربه دارید که این پدیده‌های پیچیده روانی رو در دو کلمه «پلاسیبو» و «تلقین» خلاصه می‌کنید؟ یک روان‌شناس که سال‌ها مطالعه و تجربه می‌کنه رو واقعا با دخیل بخستن در یک سطح می‌دونید؟؟ اگر دانشی در این زمینه ندارید بهتره سکوت کنید تا بقیه گمراه نشن.

Comment

نوشته اصلی توسط Panaeolus نمایش پست ها
                  شما چقدر در مورد عرفان حلقه می‌دونید؟ چقدر در مورد سیستم‌های باوری دیگه مطالعه و تجربه دارید که این پدیده‌های پیچیده روانی رو در دو کلمه «پلاسیبو» و «تلقین» خلاصه می‌کنید؟ یک روان‌شناس که سال‌ها مطالعه و تجربه می‌کنه رو واقعا با دخیل بخستن در یک سطح می‌دونید؟؟ اگر دانشی در این زمینه ندارید بهتره سکوت کنید تا بقیه گمراه نشن.
                  من عمر 1000 ساله ندارم که هر روز سیستم فکری جدیدی که به بازار میاد رو تجربه و تست کنم .فقط اندکی مطالعه در مورد بعضیهاشون دارم. همین.ادعایی هم ندارم...

این که یک بیماری بدون دوا درمون پزشکی یا بدون دخالت روانپزشک یهو خوب شه چه دلیلی میتونه داشته باشه؟ شما میتونی بگی معجزه.و همین آغاز بت سازی از رییس این نوع فرقه هاو عقایده.من این رو به پلاسیبو ربط میدم. شما اگه میشه کمی بازش کن.
                  شما با قیاسِ سالها تجربه ی یک روان شناس با دخیل بستن و دست بگریبان مقدسات شدن مشکل دارید .خیلی ها برعکس شما میگن چطور یک روانشناس رو که همش5.6 سال درس خونده با فلان امام(زاده) که در کتاب فلان التواریخ یک فصل رو به کراماتش اختصاص دادن , یکی میدونی؟! شما رو پزشک تعصب دارید .اون فرد مفروض به مذهبش .تعصب تعصبه.
                  سکوت من اگه مشکلی رو حل میکرد مطمین باش لال میشدم.

Comment

نوشته اصلی توسط Ahmadh74 نمایش پست ها

یه سوال!! !
                    کاااااملا درمان شده
                    ​​
                    در بدبینانه ترین حالت ممکنِ تمام این فیلم ها و تجربیات پخش شده در اینترنت جعلی باشه و پروپاگاندا .شاید!

Comment

نوشته اصلی توسط sabzak نمایش پست ها
                      من عمر 1000 ساله ندارم که هر روز سیستم فکری جدیدی که به بازار میاد رو تجربه و تست کنم .فقط اندکی مطالعه در مورد بعضیهاشون دارم. همین.ادعایی هم ندارم...

این که یک بیماری بدون دوا درمون پزشکی یا بدون دخالت روانپزشک یهو خوب شه چه دلیلی میتونه داشته باشه؟ شما میتونی بگی معجزه.و همین آغاز بت سازی از رییس این نوع فرقه هاو عقایده.من این رو به پلاسیبو ربط میدم. شما اگه میشه کمی بازش کن.
                      شما با قیاسِ سالها تجربه ی یک روان شناس با دخیل بستن و دست بگریبان مقدسات شدن مشکل دارید .خیلی ها برعکس شما میگن چطور یک روانشناس رو که همش5.6 سال درس خونده با فلان امام(زاده) که در کتاب فلان التواریخ یک فصل رو به کراماتش اختصاص دادن , یکی میدونی؟! شما رو پزشک تعصب دارید .اون فرد مفروض به مذهبش .تعصب تعصبه.
                      سکوت من اگه مشکلی رو حل میکرد مطمین باش لال میشدم.
                      نه گفتم معجزه است و نه گفتم رئیس این فرقه بت هستش. به پزشک هم تعصبی ندارم. تمام این پدیده‌های روانی چه روان‌درمانی چه سیستم‌های اعتقادی و occult و چه امامزاده جا داره که روشون مطالعه بشه و اینکه چه تاثیری روی ذهن می‌گذارن و چطوری کار می‌کنن درک بشه. اینکه این قضیه‌ها رو با یک کلمه «تلقین» خلاصه کنیم فقط درک ما رو نسبت به این پدیده‌ها محدود نگه می‌داره.

Comment

نوشته اصلی توسط Panaeolus نمایش پست ها

نه گفتم معجزه است و نه گفتم رئیس این فرقه بت هستش. به پزشک هم تعصبی ندارم. تمام این پدیده‌های روانی چه روان‌درمانی چه سیستم‌های اعتقادی و occult و چه امامزاده جا داره که روشون مطالعه بشه و اینکه چه تاثیری روی ذهن می‌گذارن و چطوری کار می‌کنن درک بشه. اینکه این قضیه‌ها رو با یک کلمه «تلقین» خلاصه کنیم فقط درک ما رو نسبت به این پدیده‌ها محدود نگه می‌داره.
                        صد البته که فقط تلقین نیست .اما علم محدود من بهم میگه که احتمالا تلقین نقش زیادی در این تجربیات داره.حتما جا داره که روشون( مطالعه ی علمی) بشه.

Comment

یه چیزی که باید بهش توجه کرد اینه که عرفان انواع و نوع های مختلفی نداره و کسانی که به حقیقت میرسن اینو میگن یه حکایت از مولانا هست که میگه روزی شخصی نزد قاضی میره قاضی به اون شخص میگه برای اثبات حرف خودت باید ۶۰ نفر شاهد بیاری اون شخص ۶۰ تا عارف رو برای شهادت دادن نزد قاضی میبره ولی قاضی میگه که این شد یه نفر ۵۹ نفر دیگه هم بیار در واقع مولانا میخواد بگه که راه حقیقت یه راه بیشتر نیست و عرفان انواع مختلف نداره حافظ هم میگه
                          جنگ هفتاد دو ملت همه را عذر بنه چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند

Comment

نوشته اصلی توسط sabzak نمایش پست ها

در بدبینانه ترین حالت ممکنِ تمام این فیلم ها و تجربیات پخش شده در اینترنت جعلی باشه و پروپاگاندا .شاید!
                            اما به شخصه دو سه نفرو میشناسم که تجربه خروج موجودات غیر ارگانیک رو داشتن که دقیقا شبیه همون فیلما بوده
                            اما من ندیدم اون صحنه رو فقط از روی اعتماد خیلی زیادی که دارم بهشون باور کردم...

Comment

نوشته اصلی توسط Doon نمایش پست ها
                              یه چیزی که باید بهش توجه کرد اینه که عرفان انواع و نوع های مختلفی نداره و کسانی که به حقیقت میرسن اینو میگن یه حکایت از مولانا هست که میگه روزی شخصی نزد قاضی میره قاضی به اون شخص میگه برای اثبات حرف خودت باید ۶۰ نفر شاهد بیاری اون شخص ۶۰ تا عارف رو برای شهادت دادن نزد قاضی میبره ولی قاضی میگه که این شد یه نفر ۵۹ نفر دیگه هم بیار در واقع مولانا میخواد بگه که راه حقیقت یه راه بیشتر نیست و عرفان انواع مختلف نداره حافظ هم میگه
                              جنگ هفتاد دو ملت همه را عذر بنه چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند
                              در باطن بله اما در ظاهر عرفانهای زیادی هست که هر روز هم بر تعدادشون افزوده میشه !

Comment

Working...
                              X